معرفی انواع سم مگس

انواع سم مگس

انواع سم مگس و شناخت این مدل های مختلف از سم ها برای کسانی که دیگر تحمل وجود مگس ها در محیط کاری و زندگی خود را ندارند، می تواند شبیه به یک معجزه باشد. بسیاری از سم هایی که در بازار برای از بین بردن جانوران موذی و حشرات استفاده می شوند، می توانند به صورت برعکس عمل کنند. در واقع این سم ها نه تنها حشرات را از بین نمی برند بلکه حتی ممکن است سبب تقویت شدن سیستم ایمنی بدن آن ها شده و سبب شوند که حتی سم های قوی تر نیز نتوانند بر روی بدن این مگس ها تاثیر داشته باشند.

معرفی انواع سم مگس

همان طور که تاکنون حدود 5 هزار نوع مختلف از مگس ها شناسایی شده اند که با یکدیگر تفاوت دارند، می توانیم بگوییم که انواع مختلفی از سم های مخصوص برای مگس ها نیز وجود دارد. به طور مثال سمی که بر روی مگس های صحرایی که به اصطلاح خر مگس نیز به آن ها گفته می شود، احتمالا تاثیر مطلوبی را بر روی مگس های خانگی نداشته باشد. به دلیل همین تفاوت های بنیادی و اولیه در سیستم بدنی این حشرات، لازم است حتما سم های مختلفی را برای آن ها تولید کنیم. در این قسمت به این موضوع می پردازیم که دقیقا کدام مدل از سم ها می تواند برای کدام نوع از مگس ها گزینه مناسبی باشد وچند نوع سم به طور کلی وجود دارد که می توانیم از آن ها استفاده کنیم.

مگس ها

مگس های ریز

·سم های گیاهی  

سم های گیاهی اولین گروه از سم هایی هستند که می توانید از آن ها بهره گیری کنید. سم های گیاهی در حقیقت به سم هایی گفته می شوند که می توانند حشرات را با کمترین میزان آسیب ها به محیط زیست، انسان ها و حیوانات از بین ببرند.

شالوده و پایه اصلی سم های گیاهی از گیاهان و عصاره های آن ها و همچنین ترکیب کردن آن ها به وجود می آید. معمولا این مدل از مواد به دلیل آن که گیاهی هستند و ذرات کمتری از سم را نیز در اختیار دارند، می توان گفت که به مدت زمان بیشتری برای اثرگذاری نیز نیازمند هستند. هر قدرمدت زمانی که می خواهید تا سم ها اثر گذاری داشته باشند، کمتر باشد، لازم است از سم های قوی تری نیز استفاده کنید. فراموش نکنید که هر کدام از سم های قوی که وجود دارند، یک سری از فرمول های شیمیایی خاص خودشان را دارند و نباید به هیچ وجه این موضوع را فراموش کنید.

·سم های شیمیایی

سم های شیمیایی دومین دسته از سم ها هستند که می توانید برای از بین بردن انواع مگس ها از آن استفاده کنید. این مدل از سم ها معمولا در کارخانه ها و کارگاه های سم سازی تولید می شوند و اثراتی بسیار بهتر و بیشتر را بر روی جمعیت های این حشرات موذی می توانند داشته باشند. زمانی باید از این مدل از سم ها استفاده کنید که بدانید دیگر راه حلی وجود ندارد و تنها راه چاره، استفاده کردن از سم های شیمیایی است.

از جمله مشکلاتی که در خصوص این مدل از سم ها وجود دارد، آن است که سم های شیمیایی می توانند علاوه بر آن که بر روی حشراتی همچون مگس ها تاثیر می گذارند، بر روی انسان ها و حیوانات نیز تاثیرات مخربی داشته باشند. ه همین دلیل نیز معمولا توصیه می شود تا حد ممکن از سم های شیمیایی استفاده نکنید.

مگس

معرفی انواع سم های گیاهی مگس

متوجه شدید که سم های گیاهی چه ویژگی هایی دارند و چگونه می توانید آن ها را تشخیص دهید. در این بخش به چند مورد از مهم ترین این سم ها اشاره خواهیم کرد. در صورت لزوم می توانید با توجه به شرایط خودتان و همچنین با توجه به اینکه تاثیر گذاری کدام نوع سم گیاهی را بیشتر می پسندید، از یک و یا چند مورد از این نوع سم ها استفاده کنید تا کار شما نیز هرچه بهتر و راحت تر پیش رود.

·گل های داوودی

یکی از سم های گیاهی می تواند مربوط به یک گیاه به نام گل داوودی باشد. این گیاه می تواند با تولید کردن فرومون ها و رایجه هایی که برای مگس ها ناخوشایند است، سبب دور ماندن آن ها از خانه و محل مورد نظر شما شود. به همین دلیل نیز بهترین کار آن است که در آن را در نزدیکی محیط زندگی خود بکارید.

·فلفل

استفاده کردن از اسپری فلفل قرمز و تند یکی دیگر از دفع کننده های گیاهی است ک9ه تاثیرات فوق العاده ای را نیز از خودش برجای می گذارد.

·زنجبیل

زنجبیل نیز همچون فلفل قرمز می تواند انواع حشرات و به خصوص مگس ها را به خوبی از خودش دفع کند. این مسئله به دلیل رایجه بسیار تندی است که زنجبیل ها دارند و به همین خاطر نیز باید آن ها را حتما در نظر داشته باشیم.

·سم تند اکسیر

سم بعدی که با یک سری از تغییرات بر روی فرمول اصلی آن ساخته می شود، سمی به نام تند اکسیر می باشد. این مدل از سم گیاهی و کاملا ارگانیک بوده و خطری را برای انسان ها در پی نخواهد داشت. یکی از بزرگ ترین گروه های حشرات که با سم های تند اکسیر می توان آن ها را نابود کرد، مگس های سفید می باشند.

·گیاهان تند

گیاهان تندی همچون انواع نعنا فلفلی، نعنا معمولی و… می توانند در از بین بردن و دور کردن حشرات از شما بسیار اثرگذار باشند. به همین دلیل نیز معمولا می توانید از پودر این گیاهان در آب استفاده کردن و آن را در همه جای خانه اسپری کنید. این کار سبب می شود تا مگس ها به خودی خود از محیط دور شده و به راحتی بتوانید بدون آن که از گونه سم شیمیایی استفاده کنید، آن ها را از بین ببرید. در ضمن توجه کنید که استفاده از نعناع تازه اثرگذاری بیشتری نیز دارد.

علاوه بر این موارد، سم های گیاهی بسیار زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها برای دور کردن حشرات و مگس ها از محیط زندگی و کار خودتان دور کنید. اما باید بدانید که هر کدام از آن ها چه ویژگی هایی دارند و دقیقا به چه صورت می توانیم این ویژگی ها را به نفع خودمان به کار گیریم تا کمترین آسیب به ما و حیوانات اهلی وارد شده و بیشترین تاثیر را بر روی کنترل جمعیت حشرات داشته باشیم.

مگس کش

معرفی انواع سم های شیمیایی مگس

سم های شیمیایی ویژگی های مخصوص به خودشان را دارند. در قسمت بالاتر نیز توضیح دادیم که هر قدر میزان اثر

گذاری سم بر روی حشرات بیشتر و سریع تر باشد، به همان میزان نیز مشاهده می کنیم که سم ها می توانند بر روی انسان و حیوانات و حتی گیاهان نیز تاثیرگذار باشند. معمولا سم های شیمیایی به این صورت هستند که علاوه بر تاثیر گذاری بر روی مگس ها، می توانند چندین گونه و دسته دیگر از حشرات را نیز تحت الشعاع قرار دهند. در ادامه سعی شده است تا تمامی این مدل های سم های شیمیایی را معرفی کنیم.

·مالاتیون 57 درصد امولوسیون

برای از بین بردن آفت های درختان مناطق سرد سیر مثل شپشک ها، ملخ ها، آفت ها، شته ها و… استفاده می شود. به یاد داشته باشید که این نوع از سم های مگس ها را نباید در جای دیگری به جز زمین های کشاورزی استفاده کنید. سم مالاتیون می تواند به صورت غیر سیستمیک و صرفا با تماس، گوارش و تنفس توسط حشره ها، آن ها را از بین ببرد.

زمانی که باغ و یا زمین کشاورزی را با استفاده از این مدل سم ها و مواد، سمپاشی می کنید، دقت داشته باشید که از هرگونه خوردن و آشامیدن و تی کشیدن سیگار دوری کنید. دلیل این مسئله نیز مربوط به ذرات بسیار ریز سم است که می تواند در هوا پراکنده شود و از این طریق به بدن وارد گردد. اگر با این نوع از سم دچار مسمویت شدید، اتمالا علائمی همچون سردرد، سرگیجه، حالت تهوع، اسهال و اختلالاتی در بینایی را خواهید داشت.

·تری کلرفن 80 درصد

این مدل از سم ها و محصولات شیمیایی به شکل پودرهایی هستند که قابلیت حل شدن در آب را دارند. برای از بین بردن مگس ها در کنار حشرات و آفت های محصولاتی همچون گندم و جو، برنج، آفتابگردان و سویا، پیاز، خربزه، کلم، نخود کارادرینا و نارون از آن ها استفاده می شود. زمانی که از این سم بر روی گیاهان و محصولات خوراکی استفاده می شود، این مواد توسط ریشه های گیاهان جذب شده و وارد بافت های گیاه می شوند. به همین دلیل است که اگر حشرات و مگس ها به سمت گیاهانی که با تری کلرفن سمپاشی شده اند، مورد سمپاشی قرار گیرند، دچار مشکل و مرگ خواهن شد.

نحوه اثر گذاری این سم بر روی حشرات و به خصوص مگس ها نیز به این صورت است که سیستم گوارش آن ها را دچار مشکل خواهد کرد. معمولا اگر با سم تری کلرفن مسموم شوید، علائمی همچون سردرد، سرگیجه و حالت تهوع را نیز خواهید داشت. این موضوع نشان می دهد که نباید به هیچ وجه این مسئله را ساده گرفته و نیاز است تا حتما به پزشک برای این کار مراجعه کنید.

·دیکلرووس 50 درصد امولسیون

سم بعدی با نام دیکلرو وس شناخته می شود. درختان میوه، چای کاری ها، سبزیجات و صیفی جات از جمله مهم ترین مواردی هستند مه می توانند از این نوع سم برای دور کردن حشرات مزاحم از جمله مگس ها از خودشان استفاده کنند. در صورتی که با این موضوع روبرو شدید و احساس کردید که نیاز دارید تا از سم هایی استفاده کنید که محصولات شما از آفت ها در امان بمانند دیکلرووس گزینه بسیار مناسبی می تواند باشد.

نباید از دیکلرووس در محیط خانه، محل کار و… استفاده کرد. تنها فضاهایی که می توانید از این سم استفاده کنید، همان مواردی است که در بالاتر نیز آن ها را نام بردیم. احتمال مسمومیت شما در زمانی که در حین سمپاشی کردن هستید و اقدام به خوردن، آشامیدن و یا سیگار کشیدن کنید، بسیار بالا می رود. به همین دلیل نیز می باشد که همواره این مسئله توصیه می شود و شما را از این کار منع می کنند.

در صورتی که متوجه شدید دچار مسمویت شدید، حتما سریعا به پزشک و اورژانس مراجعه کرده و از هرگونه درمان های خانگی نیز خودداری کنید. علائمی همچون سرگیجه، سردرد، حالت تهوع و اختلال در بینایی، می تواند بسیار اهمیت داشته باشد و نشان دهنده آن باشد که با سم دیکلرووس دچار مسمویت شده اید.

مگس کش اجیتا

·سم مگس کش آجیتا

نام سم آجیتا را احتمالا زیاد شنیده باشید. این مدل از سم ها می توانند کارایی زیادی داشته باشند و به طور کلی می توانیم بگوییم که این سم علاوه بر آن که کشنده بسیار قوی می باشد، جذب کننده بسیار قوی نیز است. هر کدام از ویژگی هایی که در مورد سم های آجیتا گفته می شود را در ادامه بیشتر مورد توجه قرار دهید.

این سم می تواند از دو طریق جذب کننده جنسی و همچنین تحریک کردن حس قوی بویایی که مگس ها دارند، سبب مرگ آن ها شود. در صورت خوردن، استنشاق کردن و یا حتی تماس پیدا کردن مگس با این نوع از سم، متوجه می شوید که مگس ها دچار آسیب شده اند.

برای آن که سم آجیتا تاثیرگذاری زیادی داشته باشد نیز می توانیم بگوییم که این مدل از سم ها را به سه روش استفاده به شکل پودر، تهیه کردن محلول از آن و کشیدن بر روی سطوح و همچنین تهیه کردن اسپری از آن، می توانیم مورد استفاده قرار دهیم.

اگر از سم های اصل آجیتا استفاده کنید، می توانید به شکل ساده و راحتی هم برای مگس های خانگی و هم برای انواع مگس فاضلاب و مگس میوه، از آن استفاده نمایید. فراموش نکنید که برای از بین بردن هر کدام از گونه های ذکر شده، لازم است تا حتما به شکل های مختلفی از آن سم ها استفاده کنید.

·سم اوبرون

سم اوبرون نیز دارای تاثیرگذاری بسیار بالایی می باشد. این مدل از سم ها به شکلی طراحی شده اند که اجازه نمی دهند هیچگونه چربی در بدن حشرات ساخته و پردازش شود. در نهایت نیز آن چیزی که از تاثیرات این سم مشاهده خواهید کرد، آن است که آفت ها و به خصوص مگس ها می توانند کاهش چشمگیری را در تخم گذاری خود داشته باشند. تنها اتفاق مربوط به کاهش مقدار و تعداد تخم ها نیست، بلکه حتی تخم ها در زمان باز شدن نیز مشکل خواهند داشت و به این ترتیب مشاهده می کنید که این سم چگونه می تواند بر روی حشرات بسیار اثرگذار باشد.

·سم ورتیمک

کاربردهای اصلی سم ورتیمک برای مگس سبزی و صیفی و همچنین کنه زنگ و مرکبات کاربرد دارد. اگر برای از بین بردن مگس ها بخواهید از این سم ورتیمک استفاده کنید، لازم است همزمان با پیدا شدن اولین دالان های لاروی شکل، از آن سم بهره گیری کنید. اما در صورتی که می خواهید برای نابودی کنه ها و زنگ های مرکبات از آن استفاده نمایید، بهتر است این کار را همزمان با شروع اولین آلودگی ها انجام دهید که بیشترین میزان اثرپذیری را نیز داشته باشید.

·سم مگس دیویس

یکی از انواع سم هایی که امروزه برای محیط های بسته و خانه ها می تواند به راحتی استفاده شود و تاثیرات مناسبی را نیز از خودش بر جای می گذارد، سم کامان است. این مدل از سم ها به شکل اسپری بوده و بر روی سطوح و یا محلی که مگس ها تجمع پیدا می کنند، اسپری می شوند. نحوه اثر گذاری این سم محلول نیز به این صورت است که به شکل فوری و تقریبا درجا بر روی سیستم عصبی حشرات اثر کرده و آن ها را فلج می نماید. فلج کردن حشرات باعث می شود تا آن ها در نهایت نیز دچار مرگ شوند. البته کامان علاوه بر حشراتی همچون مگس ها و پشه ها، می تواند برای جانوران بزرگتری همچون سوسک و مارمولک نیز کاربرد داشته باشد. در صورتی که هرگونه را در این زمینه داشته باشید، می توانید به راحتی با کارشناسان فروش سم در میان بگذارید.

·سم سیرومازین

مدل بعدی سم های شیمیایی نیز مربوط به سمی به نام سیرومازین می شود. این سم برای از بین بردن مگس های مینوز جالیزی استفاده می شود. محصولات گیاهی که توسط این نوع از مگس ها و آفت ها تهدید می شوند، شامل خیار، گوجه، فلفل دلمه ای و گیاهان زینتی می باشد. رشد و نمو لاروهای مگس را با استفاده از سم سیرومازین می توانیم کنترل کنیم و همین موضوع باعث می شود تا جمعیت مگس ها را نیز بتوانیم به شکل بهتری کم کنیم.

مگس ها

کلام پایانی

انواع سم مگس وجود دارند. هر کدام از این نوع سم ها را باید به دقت بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا انتخاب درستی کرده اید یا خیر. همان طور که گفته شد، نمی توانید هر نوع سمی را برای هر نوم مگسی استفاده کنید. اگر تصمیم گرفتید تا از سم های شیمیایی که تولیدات کارخانه ها هستند استفاده کنید، بهترین کار آن است که ابتدا سم را به دقت بررسی کنید و متوجه شوید که سم مورد نظر کیفیت مناسب را دارد یا خیر. پس از اطمینان یافتن از این قضیه، می توانید به سراغ مرحله بعدی یعنی خرید کردن بروید.

انواع سم موریانه کش

معرفی انواع سم های کشنده موریانه

 انوام سم برای موریانه

سم های مختلفی امروزه در آزمایشگاه ها برای از بین بردن موریانه ها وجود دارد. هر کدام از این سم ها نیز می توانند تاثیرات مختلفی را از خودشان برجای بگذارند. برای آن که بتوانید سم های تولید شده در آزمایشگاه های مختلف را هرچه بهتر و دقیق تر بشناسید، بهتر است این نکته را در نظر بگیرید که هر کدام از این سم ها چه ویژگی هایی دارند و استفاده از هر کدام از آن ها به چه شکلی خواهد بود.

ترمیدور یکی از مهم ترین، قوی ترین و موثرترین انواع سم هایی است که برای کشتن موریانه ها استفاده می شود. این نوع از سم می تواند تاثیرات زیادی را بر روی موریانه ها و حشرات دیگر بگذارد. با اینکه قوی ترین نوع سم موجود در بازار امروزه همین سم ترمیدور است، باید بدانید که این سم کاملا ارگانیک بوده و به سادگی می توانید آن را در تمامی محیط ها مصرف کنید. یک نکته بسیار مهم دیگر نیز در مورد سم ترمیدور وجود دارد و آن هم در این خصوص است که سم های ترمیدور هیچگونه بو، رنگ و… ندارند.

 • بوریک اسید

اسید بعدی که می تواند برای از بین بردن موریانه ها استفاده شود و تقریبا جزو روش های سم پاشی نیز در نظر گرفته می شود، بوریک اسید. بوریک اسید و یا اسید بوریک برای انسان ها و حیوانات بسیار خطرناک است و به هیچ وجه نباید با پوست بدن و یا چشم ها در تماس قرار گیرد. از سوی دیگر استنشاق کردن این اسید نیز می تواند بسیار مضر باشد. به همین خاطر است که گفته می شود استفاده از این ماده را به عنوان آخرین راه حل در نظر داشته باشید. برای استفاده کردن از این اسید می توانید سطح چوبی که دچار خوردگی و پوسیدگی شده است را با بوریک اسید اسپری کنید.

 • بمب حشرات

یکی دیگر از موارد مربوط به استفاده از بمب حشرات می باشد. بمب حشرات دارای مزیت هایی می باشد اما در عین حال معایبی را نیز با خودش به همراه دارد. استفاده کردن از بمب حشرات نمی تواند در لانه موریانه ها صورت گیرد و یا حتی به قسمت های داخلی چوب نیز نمی تواند نفوذ پیدا کند. بمب حشرات در واقع تجمعی از مواد سمی بوده و به راحتی می توانید با استفاده کردن از آن کاری کنید که حشراتی که در تماس با آن ها قرار می گیرند از بین بروند. البته این نوع از بمب ها دارای بوی نامناسب و سمی می باشند که حتما باید در زمان استفاده از آن ها از ماسک ها استفاده کنید.

 • طعمه موریانه

طعمه موریانه نیز یکی دیگر از سم هایی است که برای از بین بردن این حشرات موذی می تواند استفاده شود. طعمه موریانه ها در حقیقت در مکان هایی قرار می گیرند که احتمال عبور و مرور حشرات از آن مناطق زیاد است. به همین خاطر نیز می توانیم بگوییم که احتمال آن که تمامی موریانه ها با این روش از بین بروند، زیاد نیست.

 • بوراکس

سم بوراکس را می توانید به دو شکل پودری و قرصی پیدا کنید. برای استفاده از پودرهای بوراکس به سادگی به اندازه نصف فنجان از این پودر را در یک گالن آب مخلوط می کنید. حتما دقت داشته باشید که پودر بوراکس را به طور کامل هم بزنید که کاملا در آب حل شود.

پس از آن که پودر بوراکس را در آب حل کردید، می توانید آن را در یک ظرف اسپری ریخته و هم بزنید. با استفاده از این ظرف می توانید تمامی محیط اطراف موریانه ها را اسپری کنید. این کار را یک الی دو بار تکرار کنید تا نتایج آن را ببینید.

مورد بعدی در خصوص استفاده کردن از قرص های بوراکس است. توپ های بوراکس در حقیقت مخلوطی از پودر بوتاکس، شکر و آرد هستند. باید این مواد را با یکدیگر ترکیب کرده و آن ها را به شکل قرص و یا گوی های گرد و کوچک در آورید. برای آن که نتیجه بهتری از این روش بگیرید می توانید کمی آب معمولی را بر روی آن اسپری کنید و اجازه دهید تا بوی آن بتواند تمامی موریانه ها را به خودش جذب کند.

تلفن کارشناس فروش شیفت صبح : 09109107280

تلفن کارشناس فروش شیفت عصر و شب : 09109107360

خرید سم موریانه کش | فروش سم موریانه کش | موریانه کش |

termites

نشانه های وجود موریانه

علائم وجود موریانه

بسیاری از نشانه ها و علائم وجود دارند که نشان می دهند خانه شما و یا محل کارتان مورد هجوم موریانه ها قرار گرفته است. این نشانه ها و علائم را باید به دقت مورد بررسی قرار دهید که بتوانید نتایج مناسبی را بگیرید. البته یک مسئله بسیار مهم وجود دارد و آن هم در خصوص این موضوع است که بسیاری از اوقات این علائم مربوط به آن نمی شوند که شما موریانه در خانه خود دارید، اما اگر چند مورد از این نشانه ها را در کنار هم مشاهده کردید بهتر است به هیچ وجه به این مسئله شک نکنید.

·       آسیب به محصولات چوبی

محصولات چوبی که در محیط خانه شما وجود دارند، می توانند مورد تهاجم موریانه ها واقع شوند. موریانه ها از چوب تغذیه می کنند و کار اصلی آن ها جویدن بافت های چوبی است. به همین دلیل نیز اگر وارد محیطی شوند که دارای مصنوعات چوبی فراوانی است و یا صرفا از چوب ساخته شده است، می توانند این مصنوعات را از بین ببرند. هر یک هفته یکبار و یا حداقل دو روز یکبار بهتر است به صورت رندوم گوشه و کنار خانه را بررسی کنید. در صورتی که هر گونه مشکلی از این بابت وجود داشته باشد و موریانه ها به خانه شما راه پیدا کرده باشند، متوجه می شوید که نیاز به استفاده از سم و نابود کردن آن ها دارید.

نشهنه موریانه ها

·       بال موریانه

موریانه ها حشرات بالداری هستند اما این مسئله نشان دهنده آن نیست که قرار است همچون مگس ها آن ها را در حال پرواز ببینید. نوع زندگی موریانه ها کمی متفاوت است. اولا آن که موریانه ها تا زمانی که مکان مناسبی را برای جویدن چوب ها پیدا نکرده باشند، همچنان بال های خود را حفظ می کنند، اما زمانی که به یک منبع مناسب از چوب برسند، دیگر بال های خود را باز کرده و در واقع آن ها را از دست می دهند. این بال ها را می توانید در گوشه و کنار خانه ها و یا در کنار درب و پنجره ها مشاهده کنید. اگر چنین بال هایی را پیدا کردید، حتما این نکته را در نظر داشته باشید که باید سریعا به سراغ خرید سم رفته و اقدامات فوری را در جهت نابود کردن آن ها بردارید. در غیر این صورت شاهد زاد و ولد موریانه ها و زیاد شدن آن ها خواهید بود.

·       سر و صدای موریانه ها

وجود سر و صدای موریانه ها یکی دیگر از نشانه های وجود موریانه ها در خانه است. این نوع از سر و صداها می توانند تا حد زیادی متفاوت باشند اما یک نقطه اشتراک بین تمامی این صداها وجود دارد. برای آن که بتوانید آن ها را بشنوید نیاز است که در یک محیط ساکت و آرام همچون شب هنگام به این صداها گوش دهید.

بسیاری از صداها مربوط به جویدن چوب، برقراری تعامل بین موریانه ها و حتی بال زدن آن ها می باشد. جای نگرانی نیست، موریانه ها موجوداتی هستند که به صورت شبانه روزی در حال کار و جویدن چوب ها می باشند. به همین دلیل نیز همیشه می توانید این سر و صداها را با کمی دقت بشونید. به صورت جزئی این صداها را در بخش جداگانه ای بررسی کرده ایم. بهتر است برای آن که بدانید آیا درست این موضوع را تشخیص داده اید یا خیر، به سراغ این سر و صداها بروید.

موریانه ها

موریانه ها

·       تونل های گلی

درست کردن تونل های گلی در محیط خانه امکان پذیر نیست اما اگر در محیطی باشید که گل در اطراف چوب وجود داشته باشد، حتما این تونل های گلی را نیز خواهید دید. تونل های گلی به این دلیل حفر می شوند که مورانه ها بتوانند در دمای تونل زنده بمانند. دمای تونل گرمتر از محیط اطراف است و سبب می شود تا موریانه ها کاملا زنده بمانند. با این وجود اگر در محیط خانه نیز شک به وجود موریانه ها دارید، بهتر است اطراف خانه را بررسی کرده و فضاهای تونل مانند را پیدا کنید. اگر محیط داخلی آن تونل گرم و مرطوب باشد می تواند تبدیل به فضای مناسبی برای زنده ماندن موریانه ها شود.

·       فضله های موریانه ها

آثار جرم موریانه ها بیشتر از یکی دو مورد است. اگر موش به خانه شما حمله کرده باشد، فضله آن را مشاهده خواهید کرد. این موضوع در خصوص جشرات موریانه نیز صدق می کند. موریانه ها دارای فضله هایی هستند که به شکل قرص های قهوه ای رنگی بر روی زمین می ریزد. فضله های قهوه ای رنگ مسلما می توانند به دلیل آن باشند که موریانه ها دائما از چوب در حال تغذیه کردن هستند.

در خصوص فضله ها به یک نکته بسیار مهم توجه کنید. این فضله ها را به هیچ وجه با دست برندارید و حتی اجازه ندهید تا کودکان و یا حیوانات خانگی شما به آنه ها نزدیک شوند. فضله هایی که وجود دارند می توانند برای سلامتی بسیار مضر باشند. یکی از مهم ترین ضررها نیز در خصوص بروز التهابات پوستی پس از لمس کردن این فضله ها است.

·       گیر کردن درب و پنجره ها

زمانی که موریانه در محیط زندگی شما وجود داشته باشد، شاهد گیر کردن درب و پنجره ها نیز خواهید شد. گیر کردن درب و پنجره ها مربوط به زمانی می شود که آن ها را از چوب ساخته باشند. به همین خاطر نیز هر نوع گیر کردنی را به وجود موریانه ربط ندهید. جویده شدن چوب د قسمت های مختلف درب و پنجره ها سبب گیر کردن آن ها می شود.

·       جیر جیر کردن کفپوش ها

موریانه ها حتی می توانند سبب جیر جیر کردن کفپوش ها نیز شوند. جویده شدن کفپوش ها به وسیله موریانه ها می تواند بسیار مهم باشد. اگر این قسمت از خانه مورد هجوم موریانه ها قرار بگیرد، صدای جیر جیر کفپوش ها در زمانی که بر روی آن ها قدم می گذارید را خواهید شنید. البته داشتن کمی صدای جیر جیر طبیعی است و صرفا زمانی می توانید این صدا را به وجود موریانه ها ارتباط دهید که مقدار این صدا بسیار شدید شود.

·       شل شدگی مصالح کف

درست است که موریانه ها صرفا به چوب حمله می کنند و دیگر محصولات همچون سنگ و آهن را کاری ندارند. با این وجود یکی دیگر از نشانه های وجود آن ها در محیط خانه مربوط به شل شدگی کاشی و سرامیک های کف خانه و حتی قرنیزهای کنار دیوارها می شود. زمانی که مشاهده کنید در این قسمت ها رطوبت جمع شده است، می توانید به این نکته نیز توجه داشته باشید که مصالح کف کاملا شده اند و به همین خاطر نیز باید فکری به حال موریانه هایی که به خانه شما هجوم اورده اند، بکنید.

·       سوراخ روی دیوار

اگر دیوار خشکی را در خانه دارید، ممکن است سوراخ های دقیق و ریزی را بر روی آن مشاهده کنید که به صورت کامل و دارای الگوی خاصی هستند. این سوراخ ها توسط موریانه ها بر روی دیوار ایجاد شده اند و به منظور عملکرد بهترشان در جویدن چوب ها هستند. به همین دلیل نیز باید بدانید که اگر این سوراخ ها را بر روی دیوارها دیدید، با سهل انگاری از کنار آن ها رد نشوید.

·       رنگ دیوار

موریانه ها در چوب و در دیوارها وجود دارند. رنگی که بر روی دیوار وجود دارد گاهی اوقات بدون هیچگونه دلیلی کنده می شود. البته باید بدانید که کنده شدن این رنگ قطعا چندین دلیل مختلف دارد. اولین دلیل کنده شدن رنگ ها مربوط به نم کشیدن دیوار و دومین دلیل اصلی نیز مربوط به نفوذ موریانه ها است. اگر حس کردید دیوار به طور کامل خشک است و هیچگونه رطوبتی در آن وجود ندارد و از سوی دیگر نیز رنگ دیوار کنده شده است، بهتر است به وجود موریانه ها شک کنید.

·       الگوهای پیچ و خم دار

مورد بعدی در خصوص الگوهای پیچ و خم داری است که می توانند بر روی مبلمان، صندلی ها، مصنوعات چوبی و… وجود داشته باشند. این الگوها به وسیله جویدن این مصنوعات توسط موریانه ها ایجاد شده اند. به همین خاطر نیز می باشد که نباید پس از دیدن این علائم به سادگی از کنار آن ها عبور کنید. فراموش نکنید که هر دلیل و نشانه کوچکی ا وجود موریانه ها در خانه را باید جدی بگیرید. این دلایل و نشانه ها نشان می دهند که موریانه در محیط خانه شما در حال جولان دادن است و دیر یا زود تمامی محصولات و مصنوعات چوبی شما را از بین خواهد برد.

·       خم شدن چوب

بسیاری از وسایل چوبی را مشاهده می کنید که به دلیل وجود موریانه ها دچار خم شدگی شده اند. این خم شدگی وسایل چوبی می توانند بسیار کم و خفیف بوده و در صورتی که با سهل انگاری از کنار آن بگذرید، بسیار شدیدتر و بیشتر شوند. برای آن که این مسئله را بررسی کنید، حتما توجه داشته باشید که خم شدگی وسایل چوبی می توانند دلایل مختلف و متعددی داشته باشند اما اگر این خم شدگی ها مربوط به وجود و حضور موریانه ها در خانه شما باشد، باید حتما نشانه های دیگری را نیز از این موجودات ببینید.

·       تورم در قسمت های مختلف

مورد بعدی در خصوص متورم شدن قسمت های مختلف خانه است. قسمت های مختلف خانه می توانند تورم زیادی را با وجود موریانه ها شاهد باشند. به همین دلیل نیز بهتر است نسبت به این نکات با بی توجهی رفتار نکنید. در نظر داشته باشید که تورم ها می توانند در قسمت های مختلفی از خانه بروز پیدا کنند، بنابراین حتما این نکته را به دقت بررسی کنید که در چه قسمت هایی از خانه این تورم را شاهد خواهید بود.

·       تجمع موریانه ها

یکی دیگر از نشانه های مهمی که می تواند به شما اثبات کند مورد هجوم این جانوران قرار گرفته اید، مربوط به تجمع موریانه ها می شود. تجمع پیدا کردن موریانه ها در گوشه و کنار خانه و در زیر قسمت های چوبی امری کاملا طبیعی و واضح است. اما این موضوع زمانی مهم تر می شود که این موجودات هنوز جایی را برای جویدن پیدا نکرده اند. تا زمانی که موریانه ها چوب مناسب و ضعیفی را برای جویدن پیدا نکنند، همچنان با بال هایشان در محیط پرسه می زنند. بنابراین اگر مشاهده کردید که موریانه ها در محیط های زندگی شما در یک گوشه بر روی دیوار و… تجمع کرده اند، باید بدانید که هنوز جای مناسبی را پیدا نکرده اند و به دنبال فضای مناسبی برای سکونت دائمی هستند.

چرا حشرات نور را دوست دارند

چرا حشرات نور را دوست دارند

جذب حشرات به نور

جذب حشرات به نور

در یک شب زیبای تابستانی بیرون نشسته اید، تا این که حشرات از چپ و راست و وسط شما را می زنند؛ این که چرا حشرات خاصی این آزار و اذیت ها را می رسانند، هنوز جالب است. رفتاری که اغلب به مرگ زودرس آن ها منجر می شود. نظریه های اندکی وجود دارد پیرامون این موضوع که ما آن ها را بررسی می کنیم.

احتمالاً تا به حال دیده اید که پس از تاریک شدن هوا، صدها حشره دور چراغ ها به گردش در می آیند و حتی بسیاری از آنها بر اثر گرمای چراغ سوخته و می میرند.

چرا حشرات با آنکه ممکن است کشته شوند باز هم به سوی نور هجوم می آورند؟

به نظر می رسد که آنها نور مصنوعی را با روشنایی ماه اشتباه می گیرند. حشرات برای پیدا کردن راهشان از مهتاب استفاده می کنند اما نور مصنوعی باعث گمراهی آنها شده و موجب می شود حس جهت یابی را از دست بدهند.

افرادی که اهل جمع آوری حشرات هستند از این عادت حشرات برای جمع آوری حشرات مورد نظرشان استفاده می کنند. دانشمندان نیز برای مشاهده شیوه ی تغذیه و جفت گیری حشرات، لامپ های قرمز را به کار می گیرند، زیرا حشرات قادر به دیدن نور قرمز نیستند.

پاسخ حرکتی یک موجود زنده به نور، فوتوتاکسی نام دارد. فوتوتاکسی مثبت موجودات زنده مثل پروانه ها حرکت به سمت نور است. فوتوتاکسی منفی موجودات زنده به عبارتی دور شدن از نور است. مثل سوسک ها که موقع روشن شدن چراغ به گوشه ای تاریک فرار می کنند.تئوری عامیانه ی پیشنهاد شده برای فوتوتاکسی مثبت در حشرات این است که منبع نور مصنوعی با سیستم هدایتی درونی آن ها تداخل می کند. قبل از معرفی نورهای صناعی گفته شود که حشرات شبانه مثل بیشتر پروانه ها، برای استفاده از منابع نور طبیعی، مثل ماه یا ستارگان، جهت پیدا کردن مسیر، تکامل یافته اند. این حشرات با قرار دادن خود در راستای زاویه ای مشخص با یک منبع نور مسیریابی می کنند.

از آن جا که ماه خیلی دور است، زاویه همان طور که حشره در مسیر آن حرکت می کند بی تغییر می ماند. اما این در مورد نور های کوچک تر مثل شعله ی شمع یا لامپ صدق نمی کند.این به آن خاطر است که زاویه ی منبع نور همراه با عبور حشره از منبع نور تغییر می کند، بنابراین حشره در تلاش برای قرارگیری در راستای مناسب در یک مسیر دایره ای پرواز می کند.
ایننظریه دو مشکل

دارد. این که چون منابع نور مصنوعی مثل مشعل های ساخت دست بشر حدودا هزاران سال وجود دارند، بنابراین انتظار داریم که تا کنون انتخاب طبیعی حشراتی را که خود را در چنین شرایط خودکشی قرار داده اند ، منقرض کرده باشد. علاوه بر آن خیلی از گونه های پروانه ها اصلا مهاجر نیستند، بنابراین این منطقی نیست که همه ی آن ها از نور ماه برای یافتن مسیر استفاده کنند.

ایده ی دیگر دیدن منبع نوری بدون مانع است به این معنی که راه باز است. بنابراین حشره مستقیما به سوی آن پرواز می کند تا از برخورد به مانع پرهیز کند. این می تواند توضیح دهد که چرا بعضی از حشرات مثل کامی کازه(م: خلبانان جان بر کف ژاپنی در جنگ جهانی) مستقیما به سمت لامپ پرواز می کنند.

بعضی افراد این قیاس را می کنند که چون خیلی از گل ها نور UV را بازتاب می کنند، حشرات احتمالا جذب نور مصنوعی می شوند که خود مقادیر اندکی ازUV را دارد و آن را با نور گل ها اشتباه می کنند.

آخرین ایده ی جذب برمی گردد به دهه ی 70 توسط یک حشره شناس که می گوید پروانه ها در واقع منبع نور را با پروانه ی ماده اشتباه می کنند. اگر چه این بسیار عجیب است، کشف شده که بازه ای فروسرخ که از نور شمع ساطع می شود در واقع فرکانس های مشترک اندکی با نور ساطع شده از طریق فرومون های پروانه های ماده دارند.

پژوهشگر های مشابهی قبلا این را کشف کرده بودند که فرومون ها در واقع لومینسانت های ضعیف هستند. بنابراین پروانه های مذکر احتمالا به داخل زبانه های شمع شیرجه می زنند به این خاطر که آن را با مونثی که در پی جفت گیری است اشتباه می گیرند. به هر حال، یک بار دیگر این ایده ، به طور واقع منطقی به نظر نمی رسد. همان طور که بحث شد حشرات ، به مراتب بیشتری جذب UV می شوند تا نور با طول موج ها ی بزرگتر مثل فروسرخ.

در مجموع به نظر می رسد دانشمندان راجع به این که چرا حشرات چنین رفتاری دارند، کاملا یک فکر نشده اند .به نظر می آید محتمل ترین توجیه این است که آن ها در تلاش اند تا از نور به عنوان یک وسیله ی هدایت کننده استفاده کنند اما اثبات آن کار بسیار سختی است.

حشراتی که به نور سریع جذب میشوند شامل حشرات بالدار می باشد و می توانند از 1 کیلومتری نور را تشخیص داده و به صوری نور با تمام قدرت پرواز کنند

چرا حشرات نور را دوست دارند

فروش لامپ حشره کش حرفه ای 09109107280

فروش لامپ حشره کش حرفه ای

مگس، یک حشره مزاحم در قصابی

مگس یک حشره رایج است که می‌تواند مشکلات زیادی را در قصابی ایجاد کند. آنها نه تنها برای مشتریان و فروشندگان آزاردهنده هستند، بلکه می‌توانند برای سلامتی نیز خطرناک باشند. مگس‌ها می‌توانند باکتری‌ها و سایر عوامل بیماری‌زا را پخش کنند و همچنین می‌توانند گوشت و سایر محصولات غذایی را آلوده کنند و منجر به سرایت بیماری‌های خطرناک ناشی از غذا شوند.

هیچکس علاقه ندارد از مغازه قصابی خرید کند که همیشه مورد هجوم مگس‌ها است. وجود تعداد زیاد مگس در قصابی می‌تواند منجر به از دست دادن کسب و کار، آسیب به شهرت مغازه و حتی عواقب قانونی به دلیل فروش گوشت آلوده شود.

چرا مگس‌ها به قصابی هجوم می‌برند؟ بهترین سم مگس کش برای استفاده در قصابی چیست؟ آیا قصابی‌ها می‌توانند از سم مگس کش استفاده کنند؟ بهترین روش‌های مقابله و کشتن مگس‌ها در قصابی چیست؟

مگس روی گوشت قصابی

مگس روی گوشت قصابی

چرا مگس‌ها به قصابی هجوم می‌برند؟

یکی از دلایل اصلی جذب مگس‌ها به قصابی‌ها وجود گوشت و سایر محصولات غذایی است. مگس ها به طور طبیعی به سمت بوی مواد آلی در حال پوسیدگی کشیده می شوند و گوشت بستر ایده آلی برای آنها فراهم می‌کند. قصابی‌ها همچنین محیط گرم و مرطوبی را دارند که برای برای تخم گذاری و تکثیر مگس‌ها مناسب است.

مگس ها می‌توانند مشکلات زیادی را در یک قصابی ایجاد کنند. به عنوان مثال، آنها می‌توانند گوشت و سایر محصولات غذایی را با باکتری‌ها و سایر عوامل بیماری‌زا آلوده کنند که می‌تواند منجر به بیماری های ناشی از غذا مانند سالمونلا و اشرشیاکلی شود که می‌تواند جدی و حتی تهدید کننده زندگی افراد باشد.

علاوه بر خطرات سلامتی، حضور مگس‌ها می‌تواند برای جذب مشتریان نیز یک مانع بزرگ باشد. هیچ کس نمی‌خواهد از فروشگاهی که پر از مگس‌های آلوده است خرید کند. پس اگر به بازاریابی مغازه علاقه دارید و می‌خواهید روز به روز از تعداد مشتریان مغازه‌تان کم نشود، باید فکری به حال این حشره‌های مزاحم کنید.

راه‌های جلوگیری از ورود مگس به قصابی

خوشبختانه راه‌های مختلفی برای مقابله با مگس در قصابی وجود دارد. اما اولین قدم و بهترین راه این است که مطمئن شوید که مگس‌ها وارد مغازه شما نمی‌شوند. برای این کار حتما باید تمام پنجره‌ها و کانال‌های تهویه هوا با توری پوشانده شوند. زباله‌ها و فضولات حیوانی به جا مانده از قصابی خیلی سریع از مغازه خارج شوند.

نصب پرده روی پنجره ها و درها می‌تواند در وهله اول از ورود مگس ها به مغازه جلوگیری کند. علاوه بر این، استفاده از پنکه می‌تواند به دور نگه داشتن مگس‌ها از مغازه و در عین حال گردش هوا در مغازه کمک کند. درب ورودی مغازه که به صورت مداوم باز و بسته می‌شود، باید با توری متحرک پوشانده شود تا در صورت باز ماندن درب، مگس‌ها نتوانند وارد مغازه شوند.

مگس ها جذب محیط های کثیف و به هم ریخته می شوند، بنابراین تمیز و منظم نگه داشتن مغازه مهم است. اطمینان حاصل کنید که همه ضایعات و زباله های مواد غذایی خیلی سریع از سطوح پاک می‌شوند و زباله ها را در ظروف در بسته بیندازید. هر روز کف مغازه را جارو و تمیز کنید و تمام سطوح را با محلول ضدعفونی‌کننده پاک کنید تا باکتری‌ها یا بوهایی که ممکن است مگس‌ها را جذب کنند از بین بروند.

مگس کش

راه‌های کشتن مگس‌ها در قصابی

هرچند راه‌هایی برای جلوگیری از ورود مگس به قصابی وجود دارد، اما به دلیل اینکه زیرا این آفات جذب بوی گوشت خام و سایر ضایعات مواد غذایی می شوند، قصابی برای آن‌ها مکانی جذاب است. به دلیل ماهیت بیماری‌زا بودن مگس، برای صاحبان قصابی ها مهم است که اقدامات موثری برای کنترل و از بین بردن هجوم مگس‌ها انجام دهند. در ادامه چند راه برای مقابله با مگس در قصابی را توضیح خواهیم داد.

1- استفاده از تله مگس

کشتن مگس‌ها با کمک تله مگس، یک راه حل عالی است تا اگر مگسی وارد مغازه قصابی شما شد، خیلی سریع و قبل از اینکه بتواند باعث آلوده شدن گوشت‌ها شود، از شر آن خلاص شوید. برای درست کردن یک تله مگس مؤثر، سم مگس کش اجیتا و یا سم مگس کش اکواپای را با فضولات گوشتی مخلوط کنید و در گوشه‌ای از مغازه قرار دهید. فضولات گوشتی یک طعمه عالی برای مگس‌ها هستند و وقتی روی آن‌ها بشینند، سم مگس کش خیلی سریع آن‌ها را از پای درمی‌آورد.

2- استفاده از سم مگس کش

بهترین روش کشتن مگس‌ها در قصابی، استفاده از سم مگس کش است.  سم مگس کش اجیتا و سم مگس کش اکواپای از جمله بهترین سم‌های ضد مگس هستند که در کمترین زمان ممکن، این موجودات مزاحم را از بین می‌برند.

3- استفاده از روش‌های طبیعی

چندین داروی طبیعی وجود دارد که می‌تواند به دفع مگس ها کمک کند، مانند روغن‌های گیاهی از جمله نعناع فلفلی یا اکالیپتوس. آویزان کردن گیاهانی مانند ریحان یا نعناع نیز می تواند به دور نگه داشتن مگس‌ها کمک کند. گیاهانی مانند ریحان، اسطوخودوس و نعناع دارای خواص دافع حشرات هستند. قرار دادن گلدان‌های این گیاهان در اطراف مغازه می‌تواند به دور نگه داشتن مگس‌ها کمک کند.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که این روش‌ها ممکن است به اندازه روش‌های دیگر مؤثر نباشند و باید همراه با اقدامات دیگر استفاده شوند. به عبارتی، بهترین راه برای دفع مگس‌ها در قصابی، استفاده از سم مگس کش است و روش‌های طبیعی در کنار استفاده از سم مگس کش می‌توانند اثرگذار باشند.

ممنوعیت استفاده از اسپری حشره کش در قصابی

به دلیل وجود گوشت خام در قصابی، تحت هر شرایطی استفاده از اسپری حشره کش ممنوع است، چرا که می‌تواند باعث آلوده شدن گوشت‌ها و مسمومیت در انسان‌ها شود. استفاده از اسپری حشره کش در خارج از مغازه در صورتی که جریان هوا به سمت داخل مغازه نباشد، مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما به صورت مکلی بهتر است به جای اسپری حشره کش، از سم مگش کش تخصصی برای دفع مگس‌ها استفاده شود.

نتیجه‌گیری و جمع‌بندی

به صورت کلی، کنترل وجود مگس‌ها در یک قصابی برای حفظ یک محیط امن و بهداشتی هم برای مشتریان و هم برای فروشندگان قصابی بسیار مهم است. اجرای ترکیبی از روش‌های ذکر شده می‌تواند به طور موثری مگس ها را از بین ببرد و از بازگشت آنها جلوگیری کند.

معرفی بهترین سم های مگس کش

سم مگس اجیتا 

پودر آجیتا

سم مگس دیویس

 

فروش بهترین سم کشنده سوسک ریز

فروش سم کشنده سوسک ریز

در بین مردم عادی به سوسک ریز کابینتی یا سوسک ریز آلمانی یا سوسک آشپزخانه معروف است سوسک ریز پراکندگب جهانی دارد سوسک ریز جثه ی کوچکی  به طول 12 الی 16 میلی متر و به رنگ قهوه ای روشن دارد سوسک ریزبرای تمام سم ها مقاوم هستند باید سمی قوی استفاده کرد سوسک های ریز نسبت به سموم کلره مقاوم هستند برای همین در سم پاشی سوسک های ریز از سموم فسفره و کارباماتی استفاده کرد

راه حل های دفع سوسک ریز

1)نگذارید محیط رطوبت داشته باشد

2)خانه را به طور مرتب تمیز کنید

3)غذاها را مخفی کنید

4) کف اشپزخانه را همیشه تمیز کنید

5)سطل زباله را مرتب خالی کنید

سمپاشی سوسک های ریز

سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه، یکی از راه‌های تضمینی جهت از بین بردن و ریشه کن کردن این موجودات می‌باشد. ممکن است شما نام این موجودات را به نام‌هایی چون سوسک‌های ریز سیاه خانگی، سوسک آشپزخانه، سوسک کابینت یا حتی سوسک آلمانی نیز شنیده باشید. این نوع سوسک های ریز به دلیل جثه بسیار ریزی که دارند، درزها و شکاف‌ها را جهت زندگی و مخفی شدن خود ترجیح می‌دهند. خطرات سوسک های ریز ممکن است از  ساس  کمتر باشد اما باعث آلودگی و خطراتی برای انسان‌ها خواهند شد

فروش بهترین سم کشنده سوسک ریز

سم سوسک ریونج

سم سوسک کش رونج
سم سوسک کش رونج

سم سوسک کش رونج با اثر گذاری فوری و ماندگاری 6 ماهه از موثرترین سم های بازار است. این سم سوسک بصورت مایع بوده و بی رنگ بوده ولی دارای مقدار بو است. این سم سوسک کشنده انواع سوسک فاضلابی بوده و بر روی سوسک شرقی بسیار موثر است بطوریکه بلافاصله پس از مصرف شاهد از بین رفتن آن ها خواهید بود. این سم جهت استفاده در فاضلاب و کلونی و محل زندگی سوسک ها بسیار مناسب است. مانند سم سوسک کش ریپلزال کافیست هر لیتر از سم سوسک را با 5 لیتر آب خالص ترکیب نموده و تا 200 متر مربع را اسپری نمایید

سم سوسک ریپلزال

سم سوسک کش ریپلزال
سم سوسک کش ریپلزال

سم سوسک کش ریپلزال از سم های سوسک بسیار قوی و معتبر بازار ایران می باشد که به دلیل کیفیت بالای آن بسیار کمیاب است. این سم بی بو، بی رنگ و برای انسان بی ضرر بوده و دارای ماندگاری 6 ماهه است. این سم سوسک کش فوق العاده موثر می باشد بطوریکه در مدت کوتاهی شاهد ریشه کن شدن سوسک های منزل  و سوسک های ریز خود خواهید بود. این سم بر روی هر سه نوع سوسک معرفی شده در بالا موثر بوده و در از بین بردن آن ها کاملا موفق است

سم سوسک شات گان

سم سوسک کش شات گان
سم سوسک کش شات گان

این سم سوسک کش بسیار قوی و فوق العاده اثر گذار می باشد که در مدت زمان کوتاهی میتوانید شاهد ریشه کن شدن سوسک های سیاه،بالدار و سوسک های فاضلاب و سوسک های ریز که به وفور در اماکن مسکونی یافت میشوند باشید

چرخه زندگی کک

سم برای کک

کک ها حشراتي از راسته سيفوننپترا هستند. حشراتي كوچك ، بدون بال و خونخوار كه حركتهاي جهشي دارند. ككها بيشتر از پستانداران و گاهي از پرندگان خونخواري مي كنند. به طور كلي از 3000 گونه كك فقط 12 گونه به انسان حمله مي كنند. مهمترين گونه هاي كك ، كك جوندگان ، كك انسان و كك گربه (Ctenocephalides felis) و كك سگ (Ctenocephalides canis) هستند.گزش آنها باعث تحريك ، ناراحتي شديد و خونريزي مي شود. كك جوندگان ناقل مهم طاعون خياركي و تيفوس منتقله توسط كك است. كك هاي گربه كرمهاي نواري (ستودها) را منتقل مي كند. كك تونگا ( كك شني) پوست انسان را سوراخ كرده و باعث عفونت مي شود. كك هايي كه انسان را مي گزد در بيشتر نقاط جهان يافت مي شود.

معرفی سه مدل از بهترین سم های از بین برنده کک

سم کک کش کلین آپ

سم کک کش موثر و فوری
سم کک کش موثر و فوری

سم کک کش پیرانا

سم کک کش پیرانا
سم کک کش پیرانا

سم کک کش فلازتیک مانگ

سم کشنده کک فلاز تیک مانگ
سم کشنده کک فلاز تیک مانگ

شماره تماس جهت مشاوره و خرید محصول

تلفن کارشناس فروش شیفت صبح : 09109107280

تلفن کارشناس فروش شیفت عصر و شب : 09109107360

يك كك ماده مي تواند در روز 50 تا تخم بگذارد. بر اساس تحقيقات آزمايشگاهي ، فقط 50% از تخمهاي هر كك به لاور تبديل مي شوند و در حدود 35% از لاروها موفق به تنيدن پيله و تشكيل پوپ مي گردند . جاي خوشبختي است كه از كل تخم هاي اوليه كك فقط 5% آنها به بالغ تبديل مي گردند .

نحوه زندگي كك ها

چرخه زندگي ككها شامل 4 مرحله تخم، لارو، شفيره و بالغ است. كك هاي بالغ 1-4 ميليمتر طول و بدني بيضي شكل دارند و در طرفين فشرده و بدون بال هستند.همچنين پاهاي آن ها رشد مناسبي داشته و براي پريدن سازگاري دارند. تخم ككها حدود 0.5 ميليمتر طول دارد ، تخم مرغي شكل و سفيد مي باشد . كك روي ميزبان خود تخم گذاري مي كند ، كه اين تخمها از بدن ميزبان روي فرش ، زمين ، خاك يا هر جاي ديگري ميافتند و در شرايطي كه دماي هوا اندكي بالا و هوا نسبتاً مرطوب باشد مي توانند دوام بياورند و چرخه زندگي خود را كامل كنند . در عرض 10 روزپس از قرار گرفتن تخم در محيط مناسب، لارو كرم مانندي كه فاقد ضمائم حركتي است خارج مي شود. اين لاروها از زير سطح خاك حركت مي كنند و يا اگر داخل اتاق باشد به داخل فرشها و يا شكافهاي كف نفوذ مي كنند ، لاروها از مدفوع ككهاي بالغ تغذيه مي كنند و در عرض 5-12 روز پيله اي ابريشم مانند ( silk like cocoon ) در اطراف خود توليد و در آن شفيره گذاري مي كنند . خروج حشره بالغ از پيله بسته به شرايط ممكن است از 5 تا 140 روز طول بكشد ، پس از خارج شدن حشره بالغ از پيله ، خود را به ميزبانش مي رساند و ادامه عمرش را كه حدود 100 روز مي باشد روي ميزبان سپري مي كند .

چرخه زندگي كك معمولاً در عرض 3-4 هفته كامل مي شود . ككها 48 ساعت پس از اولين خونخواري، جفت گيري كرده و به توليد تخم مي پردازند . ككها نسبت به سرما حساسند و در زمستان قادر به تحمل سرماي هواي بيرون از منزل نيستند .ساختمان هايي كه هواي گرم و مرطوب و غذاي كافي وجود دارد بسر مي برند.

صول مبارزه با كك

كك ها، از حشرات بسيار موذي و مقاومي هستند كه هم براي انسان ها و هم براي حيوانات مشكلات فراواني ايجاد مي كنند، اما تا كنون راه موثر و بي خطري براي مبارزه با آن ها يافت نشده است. چون اين جانوران بسيار ريز و مقاوم هستند، به سرعت در پناهگاه ها مخفي مي شوند و به راحتي قابل از بين بردن نيستند


كك ها، حشرات موذي و بسيار خطرناكي هستند كه به واسطه ويژگي هاي حركتي و دوره زندگي، به دام انداختن آن ها بسيار مشكل و تقريبا غيرممكن است. حتي استفاده از سموم در مبارزه با آن ها راه به جايي نمي برد. اگر كك ها، وارد محيط هاي مسكوني شوند، بيرون راندن آن ها بسيار مشكل است. از آن جا كه اين حشرات به طور سريع به سمت انسان جذب مي شوند، افرادي كه براي تفريح به مناطق روستايي مي روند از گزند آن ها در امان نخواهند بود. به دليل آن كه اين حشرات مي توانند ناقل بيماري هاي خطرناك مشترك بين انسان و دام باشند، توجه به مبارزه با آن ها ضروري است. ساير راه هاي مبارزه در مورد كك ها هم چندان كارساز نمي باشند، بنابراين به دنبال يافتن راهي براي حل اين مشكل در جستجوي موادي كه بتوانند اين حشرات را از انسان دور نمايند، يك تركيب طبيعي كشف گرديد كه به طور موثري مي تواند سبب دوري و فرار حشرات گردد. از اين تركيب طبيعي پمادي تهيه گرديد كه روي 30 نفر از افراد ساكن و شاغل در اطراف دامداري ها آزمايش شد و سپس نتايج حاصل بررسي گرديد و مشخص شد كه اين تركيب مي تواند به نحو موثري به احتمال 99% باعث فرار اين حشرات و دوري آن ها از افراد گردد.

بیماری های قابل انتقال از کک ها:

طاعون

یک بیماری باکتریایی است که ابتدا در میان حیوانات وحشی مثل رات ها و دیگر جوندگان بروز می کند. عامل طاعون باکتری یرسینا پستیس است، که به وسیله کک ها انتقال می یابد.

تیفوس ککی

نام دیگر آن تیفوس مورن است، عامل آن ریکتسیا تیفی است و به طور تک گیر در جمعیت رات ها و موش ها اتفاق می افتد. این بیماری به طور کلی توسط کک های جوندگان و گربه انتقال پیدا می کند.

بیماری تولارمی

به وسیله باسیل فرانسیسلا تولارنسیس ایجاد می شود.

نشانه های وجود کک در محل زندگی

1- اثر خون در روی محلفه

2- دیدن کک (مرده یا زنده) دررختخواب

3- وجود  کک  در بین  درزها و شکافت ها

علائم حاصل از گزیدگی کک بر انسان

1- کم خونی 

2- خارش شدید وعفونت

3- کم  خوابی یا  بی  خوابی

4- بوی بد حاصل از گزش کک روی  پوست

5- در برخی موارد ایجاد تاولهای قرمز رنگ همولوژیکی بزرگ

اقدامات جهت پیشگیری

1- انجام استحمام منظم

2- جوشاندن لباس ها، ملحفه ها

3- رعایت اصول بهداشت فردی

4- در معرض آفتاب قرار دادن وسایل کک زده

5- دوغاب کردن کف ساختمان یا سیمان و گچ گرفتن درزهای ساختمان

6- در کلیه موارد باید افراد آلوده پس از درمان، مجددا تحت درمان قرار گیرند

باید توجه داشت که در رختخواب کود ک و نوزاد نباید سمپاشی صورت گیرد و بهت است برای مقابله با انها از روش های دیگری که ذکر شد استفاده کرد.

اقداماتی که پس از سمپاشی باید صورت گیرد

1- توجه داشته باشید که ،تنها پس از هوادهی می توانید به محل باز گردید.

2- در صورت آغشته شدن مواد غذایی و آب به مواد سمی،از مصرف آن خودداری کنید.

3- پس از سمپاشی و بازگشت به محل تمامی راه های جریان هوا،در و پنجره ها را باز بگذارید.

4- باید به این نکته توجه داشت که سم تا زمانی که مرطوب است و کاملا خشک نشده می تواند مسمومیت ایجاد کند.

5- خانمهای باردار،کودکان ،افرادی که دچار بیماری قلبی، کلیوی، حساسیت های پوستی و… هستند؛ برای  حضور در محل سمپاشی شده طبق توصیه ی کارشناسان عمل کنند

6- کنترل جهت اطمینان از نتایج بدست آمده با استفاده از روش های پاک سازی محیط، بهبود شرایط و ساختمان و سایر اقدامات، زیر نظرمتخصصان سمپاشی  صورت می گیرد.

7- کنترل جهت اطمینان از نتایج بدست آمده با استفاده از روش های پاک سازی محیط ، بهبود شرایط وسایراقدامات،زیرنظرمتخصصان صورت می گیرد.

مضرات استفاده از سموم غیر بهداشتی توسط افراد نا آگاه 

1- استفاده از سموم غیربهداشتی وهمچنین تماس افراد با این سموم به تغییر سلولی می انجامد که موجب افزایش فعالیت عصبی می شود

2- استفاده ازسموم شیمیایی غیر استاندارد، باعث تغییرسرعت فعالیت های مختلف بدن؛ افزایش تپش قلب و تعریق یا کاهش وتوقف کامل تنفس می شود .

4- بی توجهی و افراط در مصرف آفت کش ها غیر بهداشتی باعث خسارات قابل توجهی در موجودات زنده و ایجاد بیماری و مرگ در انسان ها می شود.

انواع مرگ موش

علائم و نشانه های اصلی وجود موش در خانه + راه حل

موش پستانداری کوچک از راستهٔ جوندگان است که مواد غذایی خود را به وسیلهٔ حرکات رفت و برگشتی با جلو آروارهٔ تحتانی خرد می‌کند. چون دندان‌های این حیوان مثل سایر جوندگان رشد دایمی دارد، برای جلوگیری از رشد بیش از حد، مجبور است که دایماً دندان‌های خود را با جویدن چیزهای نسبتاً سخت، از قبیل دانه‌ها و حبوبات، بفرساید و اگر موفق به پیدا کردن دانه‌های سخت نگردد به جویدن فرش‌ها، لباس‌ها، کتاب‌ها و هرچه که در دسترس خود بیابد مشغول می‌شود. موشها به انواع صحرایی و غیره تقسیم بندی می شوند که بستگی به طول دم آنها دارد. بسیاری از کشفیات دنیای پزشکی براساس آزمایش هایی است که بر روی این موجودات کوچک انجام می گیرد. با دستکاری ژنتیکی در بعضی از نژاد های مختلف آنها را برای استفاده در شناخت داروها و مراحل درمان بیماری هایی مانند دیابت و البته مشکلات ناشی از چاقی و. . . استفاده می کنند. به تازگی از موش در مهندسی ژنتیک برای ساخت بافت، پوست و غضروف استفاده شده است که این بحث بسیار جنجال برانگیز شده است. یک جفت موش می تواند در 5 زایمان 7-15 نوزاد در یک سال به دنیا بیاورد و همین نوزادان در حدود 5 هفته ای که باشند خودشان بارور می شوند. در یک محیط خلاء، یک جفت موش از لحاظ نظری می توانند صدها هزار یا شاید میلیون ها فرزند در یک سال تولید کنند اما در شرایط عادی میزان مرگ ومیر موش ها حدود 95 درصد در ابتدای دوران زندگیشان است. گسترش موش ها در سراسر جهان به طور کامل شامل انواع خوش شانسی های محیطی است. آنها می توانند خودشان را بدون مشکل زیادی با محیط های مختلفی منطبق کنند. موش می تواند مانند یک شتر، بی آبی را تحمل کند. 

معرفی سه مدل از بهترین مرگ موش و طعمه موش ها در بازار

طعمه مرگ موش کش المانی رتا

طعمه مرگ موش کاپوت

طعمه مرگ موش فسترک بلاکس

شماره تماس جهت مشاوره و خرید محصول

تلفن کارشناس فروش شیفت صبح : 09109107280

تلفن کارشناس فروش شیفت عصر و شب : 09109107360

عکس ها و تصاویر زیبا از انواع "موش" های مختلف+همه چیز در مورد زندگی موش ها

مراحل زندگی موش:

طول دوره بارداری:
دوره بارداری موش ها کمتر از یک ماه است.
موش های ماده به طور متوسط، سه هفته بعد از دوره بارداری، نوزادان خود را به دنیا می آورند.

تعداد نوزادان متولد شده:
تعداد نوزادان موش در هر دوره، از ۵ تا ۸ عدد متغیر است.
هر موش می تواند تا ده بار در یک سال، زایمان داشته باشد.

تولد:
در آغاز چرخه زندگی موش ها، نوزادان بدون مو و نابینا هستند. بعد از دو هفته، موش ها کم کم موهای نازکی پیدا می کنند و تحرک و بینایی کمی هم می توانند داشته باشند.

بلوغ:
موش ها پس از دو ماه، به بلوغ جنسی می رسند و می توانند جفت گیری و تولید مثل کنند.
چرخه زندگی موش به صورتی است که موش ها به سرعت وارد مرحله تولید مثلی شده و همین موضوع برای صاحبخانه هایی که خانه هایشان موش دارد، بسیار مشکل آفرین است.

عکس های دیدنی از موش های قشنگ و ناز خانگی

موش های خانگی قابلیت فوق العاده ای برای تطابق با محیط های مختلف دارندو درطول سال در داخل ساختمانها زادو ولد می كند.اندازه آنها كوچك و وزنشان در حدود ۱۵ تا ۳۰ گرم می باشد. طول دم و بدن آنها مساوی ،گوشها نسبتابزرگ و چشمهای درشت و رنگ آنها خاكستری متمایل به قهوه ایی است.موش خانگی بر خلاف موشهای بزرگ كه نمی توانند بدون آب زنده بمانند با استفاده از سیستم تغلیظ ادرار در كلیه آب را ذخیره می كند و بیشتر آب را از طریق مواد غذایی آبدار تامین می كند . میزان آب در كنترل جمعیت این موش بسیار موثر است.

موشهای خانگی شب فعال هستند و شبها برای تغذیه از لانه خود خارج می شوند ،این موشها كمتر به ایجاد لانه علاقه دارند و بیشتر از شكاف دیوارها یا از بین درز آجر خانه ها برای زندگی ا ستفاده می كند و با وجود شرایط مساعد و امن بودن مكان ،درز یا شكاف را گسترش داده و آن را بزرگتر می كند،جالب است بدانید كه این موشها ۵ تا ۶ بار در سال آبستن شده و هر بار ۶ تا ۱۰ بچه می زایند.

موش های خانگی برای زندگی چه مکان هایی را انتخاب می کنند؟

در طول ماه های پاییز و زمستان به علت کاهش دمای هوا، موش ها در جست و جوی پناهگاه، روانه خانه ها و ساختمان های شهرها می شوند. موش های خانگی، در داخل یا اطراف ساختمان ها زندگی می کنند و لانه هایشان را نیز در نزدیک به این مکان ها  می سازند. محل زندگی موش ها عبارتند از:

 • حفره ها و شکاف های کم عرض و خالی دیوار
 • جعبه های ذخیره سازی مقوایی
 • اتاق زیر شیروانی
 • انبارها
 • آلاچیق ها
 • زیرزمین ها
 • داخل دیوارها
 • کابینت ها
 • بسیاری دیگر از مکان های مشابه

موش ها معمولاً ترجیح می دهند لانه هایشان را در فاصله ۹ تا ۱۵ متری منابع آب و مواد غذایی بسازند و این فاصله به طور مستقیم با وسعت محل زندگی آن ها در ارتباط است. یعنی هرچه محیط زندگی موش ها کوچکتر باشد، فاصله آن ها از منابع غذایی و آب کمتر خواهد بود.

روش های ساده برای از بین بردن موش در خانه - ژاویز

موش ها کجا می خوابند؟

موش ها شب هنگام، بیشتر فعال هستند و در طول روز به ندرت لانه خود را ترک می کنند.
آن ها می توانند هر جا که لانه ساخته باشند، بخوابند؛ در مکان هایی مثل حفره های دیوار، کابینت ها، اتاق زیر شیروانی، فضاهای ذخیره سازی، انبارها و زیر زمین ها. موش هایی که خارج از خانه ها زندگی می کنند؛ بیشتر عادت دارند لانه های خود را درون زمین حفر کنند. این کار سبب می شود در طول فصول سرد، از یخ زدگی در امان باشند. همچنین این لانه ها از صدمات احتمالی که شکارچیان ممکن است در حین خواب به موش ها وارد کنند، جلوگیری می کند. برخی گونه های موش نیز تنه درختان را به عنوان رختخواب خود انتخاب می کنند.

بیماری‌های منتقله از طریق موش

موش‌ها معمولاً ۳۵ نوع بیماری مختلف را به انسان منتقل می‌کند عبارتند از :

LCM: اولین علائم این بیماری در انسان سردرد و بروز حالت‌هایی شبیه آنفولانزا میباشند.

Rabies (هاری): یک بیماری ویروسی است که از طریق گاز گرفتگی در حیوان خونگرم به وجود می‌آید.

تب گازگرفتگی: در اثر گاز گرفتن موش تب ایجاد می‌شود و جای گاز گرفتگی متورم شده و به رنگ قرمز در می‌آید.

طاعون: این بیماری که به آن مرگ سیاه نیز می‌گویند از طریق گزش ‌کک‌هایی که از خون موش آلوده تغذیه کرده‌اند به انسان منتقل می‌شود.

لپتوسپیروز: این بیماری که به آن یرقان خون ریزی دهنده نیز می‌گویند باعث تب، خونریزی، دردناک شدن کبد، دردهای شکمی، خشک شدن و ریزش پوست می‌گردد.

سالمونلوزیز (حصبه): آلوده شدن غذا به ادرار و مدفوع موش موجب مسمومیت غذائی و بروز این بیماری می‌شود.

یرسینیوزیز: این بیماری از طریق آلوده شدن مواد غذایی به ادرار و فضولات موش ایجاد شده و موجب بروز آپاندیسیت و بزرگ شدن روده‌ها می‌گردد.

تیفوس: در اثر خونریزی در شش‌ها و سینه پهلو باعث مرگ فرد مبتلا می‌شود.

توکسوپلاسموزیز: انتقال این بیماری که بیشتر از طریق مدفوع گربه به انسان صورت می‌گیرد اخیراً از طریق موش هم مشاهده شده است. این بیماری می‌تواند موجب کوری مادرزادی نوزاد شود.

تب راجعه: یک بیماری عفونی است و از علائم عمده آن حملات متناوب تب و ایجاد مسمومیت خونی می‌باشد.

تولارمی: مخزن این بیماری موش می‌باشد و علائم آن تب، سردرد درد دست و پا، کمر درد، ضعف عمومی، استفراغ و بزرگ شدن کبد و طحال می‌باشد.

سالک: داین بیماری به صورت زخم پوستی و در اثر نیش پشه خاکی آلوده ایجاد می‌گردد.

موش ها در چه محل هایی لانه می سازند؟

متأسفانه، آشپزخانه بهترین مکان و دارای بسیاری از امکانات مناسب برای موش ها است. اگر گمان می کنید در خانه شما، موش لانه کرده است، وسایل آشپزخانه از جمله یخچال فریزر، ماشین ظرفشویی و فر را بررسی کنید. مناطق اطراف هر وسیله خانگی، مناسب ترین مکان برای لانه سازی موش ها است از قبیل بخاری یا اجاق گاز که ممکن است موش ها را در خود جای دهد.

همچنین باید نگران تمامی کابینت های آشپزخانه خود، به ویژه کابینت هایی که در نزدیکی کف قرار دارند، بوده و آن ها را بررسی کنید.

به دنبال درز، شکاف و سوراخ ها باشید، ممکن است موش ها در پایه های تخت ها و یا دیوارپوش ها لانه کرده باشند، اگر لانه ای وجود داشته باشد مواد سست جهت ساخت لانه در این مکان ها یافت می شوند همچنین بوی غیر معمولی شبیه به آمونیاک را نیز به خاطر داشته باشید، زیرا این بوها نتیجه ادرار موش ها برای تعیین قلمرو آن ها می باشد.

سم موش کش کاپوت | ایران سم

معرفی سم:

سم کاپوت یک طعمه کشنده با ماده اولیه فعال برومتالین برای دفع انواع گونه ها ی موش می باشد که به طرز بی نظیری توجه جوندگان را به سمت خود جلب نموده و در نتیجه در کنترل جمعیت موش های خانگی ، صحرایی و سایر موش ها به طور شگفت انگیزی عمل می کند بطوری که آفات مذکور را در عرض کوتاهترین زمان (اغلب در طی 24 ساعت) از بین می برد.هر یک از این طعمه های چند گوش دارای سوراخی در وسط خود دارند که به شما کمک می کند آنها را به راحتی بر روی میله های نگهدارنده وصل نموده و در جایگاه های مخصوص خود قرار دهید یا اینکه مفتول سیمی را از میانشان رد نموده و یا بر حسب نیاز، آنها را بر میخی روی دیوار یا زمین نصب نمائید.طعمه کشنده موش کاپوت یک سم قوی و شناخته شده در میان مصرف کنندگان و فروشندگان می باشد. طعمه موش یک سم چند گوش با طعمی بسیار خوش آیند برای موش و دیگر جوندگان بوده و از طرفی به دلیل پارافین موجود در آن در تمامی شرایط آب و هوایی خشک یا مرطوب چه در داخل و چه در خارج از محیط خانه؛ به خوبی عمل می کند.

پرسش و پاسخ درباره سوسک ها سوالات متداول سوسک

چطور می‌توان تخم سوسک را از بین برد؟

پاسخ: تخم‌های سوسک داخل یک پوسته نسبتاً محکم کپسولی شکل قرار دارند و به همین دلیل به راحتی از بین نمی‌روند. سم سوسک کش تأثیری روی تخم سوسک ندارد و برای از بین بردن سوسک‌ها در خانه و جلوگیری از هجوم سوسک‌ها باید سراغ سوسک‌های بالغ بروید. برای از بین بردن سوسک‌های بالغ باید از سموم تخصصی مانند سم سوسک کش استفاده کنید و از به کار بردن هرگونه سم غیر تخصصی اجتناب کنید. چرا که این سموم نه تنها باعث از بین رفتن سوسک‌ها نمی‌شوند، بلکه باعث مقاوم‌تر شدن آن‌ها در مقابل سم سوسک کش نیز می‌شوند.

اگر طعمه‌ ها و تله‌ های سوسک کار نمی‌کنند چه کار باید کنیم؟

پاسخ: اگر طعمه‌ها و تله‌هایی که برای سوسک‌ها گذاشته‌اید کار نمی‌کنند، ممکن است وقت آن رسیده باشد که با یک نابودگر حرفه‌ای تماس بگیرید که بتواند از مواد شیمیایی قوی‌تر و تجهیزات تخصصی برای خلاص شدن از شر هجوم سوسک‌ها استفاده کند.

 آیا می‌توانم با استفاده از دستورالعمل‌های منظم کنترل حشرات از هجوم سوسک جلوگیری کنم؟

پاسخ: دستورالعمل‌های منظم کنترل حشرات می‌تواند با تمیز نگه‌داشتن محیط خانه شما و هدف قرار دادن مناطقی که احتمال ورود سوسک‌ها وجود دارد، از هجوم سوسک‌ها جلوگیری کند ولی در صورتی که سوسک وارد خانه شما شده باشد برای از بین بردن آن‌ها مؤثر نخواهد بود. در این حالت تنها راهکار ممکن استفاده از سم سوسک کش است.

آیا سوسک‌ها در شب فعال‌ترند؟

پاسخ: بله، سوسک‌ها در شب فعال‌تر هستند و تشخیص آن‌ها در روز دشوارتر است.

چگونه از ورود سوسک‌ها به خانه از طریق زهکشی جلوگیری کنم؟

پاسخ: برای جلوگیری از ورود سوسک‌ها از طریق زهکشی، درپوش‌ها یا تله‌های سوسک در فاضلاب را نصب کنید و زهکش‌ها را تمیز و عاری از زباله نگه ‌دارید.

 آیا سوسک‌ ها می‌توانند در دمای سرد زنده بمانند؟

پاسخ: برخی از گونه‌های سوسک‌ها می‌توانند در دمای سرد زنده بمانند، اما بیشتر آن‌ها محیط‌های گرم و مرطوب را ترجیح می‌دهند.

چگونه می‌توانم از پنهان شدن سوسک‌ها در وسایل الکترونیکی خود جلوگیری کنم؟

پاسخ: برای جلوگیری از پنهان شدن سوسک‌ها در وسایل الکترونیکید، شکاف یا درزهای اطراف دستگاه را ببندید و آن‌ها را تمیز و عاری از بقایای مواد غذایی نگه‌ دارید.

آیا همه‌ی سوسک‌ ها می‌توانند پرواز کنند؟

پاسخ: برخی از گونه‌های سوسک می‌توانند پرواز کنند، اما اکثر آن‌ها قادر به پرواز نیستند یا فقط توانایی پرواز محدودی دارند.

 آیا می‌توان برای دفع سوسک سم دست‌ساز و یا خانگی استفاده کرد؟

پاسخ: امکان از بین بردن همه‌ی سوسک‌ها بدون استفاده از سم سوسک کش وجود ندارد. تمامی روش‌های خانگی دفع سوسک، برای مدت کوتاهی تعداد آن‌ها را کم می‌کنند، اما پس از مدتی سوسک‌ها به سم مورد نظر مقاوم شده و مجدداً تولید مثل کرده و تکثیر می‌شوند. بهترین راه برای از بین بردن سوسک در خانه، استفاده از سم سوسک کش است.

آیا جوش‌ شیرین سوسک را از بین می‌برد؟

پاسخ: استفاده از جوش‌شیرین به عنوان سم سوسک کش توصیه نمی‌شود، اما می‌توان از آن در ورودی اتاق کودکان برای جلوگیری از ورود سوسک به اتاق آن‌ها استفاده کرد. چرا که استفاده از سم سوسک کش در مجاورت کودکان می‌تواند باعث مسمومیت آن‌ها شود.

چطور از جوش‌شیرین برای کشتن سوسک‌ها استفاده کنیم؟

پاسخ: با کمک جوش‌شیرین و شکر می‌توانید تله سوسک درست کنید. بدین صورت که مقداری جوش شیرین و شکر را با هم مخلوط کنید و در محل عبور و مرور سوسک‌ها بریزید. شکر به عنوان طعمه عمل کرده و سوسک را به سمت جوش شیرین ترغیب می‌کند. پس از خوردن این ترکیب توسط سوسک، خیلی سریع از بین می‌رود. در نظر داشته باشید که مقدار جوش شیرین و شکر تقریباً باید برابر باشد و به میزان کمی جوش شیرین بیشتر باشد.

آیا جوش شیرین باعث از بین رفتن همه انواع سوسک می‌شود؟

پاسخ: خیر! جوش شیرین فقط روی برخی از سوسک‌ها تأثیر دارد. برای مثال سوسک‌های آلمانی که اندازه ریز و رنگ قهوه‌ای دارند، در مقابل جوش شیرین مقاوم هستند و برای از بین بردن آن‌ها فقط باید از سم سوسک کش استفاده کرد.

آیا قهوه برای از بین بردن سوسک‌ها در خانه مؤثر است؟

پاسخ: به کار بردن قهوه برای دفع سوسک تا حدودی می‌تواند مؤثر باشد. خواص اسیدی قهوه می‌تواند سوسک‌ها از بین ببرد. همچنین ترکیب شیمیایی کافئین برای سوسک‌ها سمی است و در صورتی که مقداری از آن بخورند، باعث از بین رفتنشان می‌شود.

پس از سم‌پاشی توسط سم سوسک کش، چقدر زمان لازم است تا همه‌ی سوسک‌ها از بین بروند؟

پاسخ: پس از سم‌پاشی ظرف مدت یک هفته همه‌ی سوسک‌ها از بین می‌روند، ولی برای اطمینان از عدم وجود تخم سوسک بهتر است تا 2 هفته زمان بدهیم. در این حالت حتی اگر تخم سوسک نیز در خانه باقی‌مانده باشد، در این مدت تبدیل به سوسک شده و به دلیل اثر سم از بین می‌رود.

راهکارهای تکمیلی پس از سم‌پاشی خانه با سم سوسک کش، تمیز کردن کل خانه و پر کردن درزها و شکاف‌ها در دیوار و کف زمین است.

آیا سرکه بر دفع سوسک‌ها از خانه مؤثر است؟

پاسخ: سرکه به تنهایی نمی‌تواند باعث از بین رفتن سوسک‌ها و مرگ آن‌ها شود، اما اگر نقاط مختلف خانه را با سرکه تمیز کنید، از ورود سوسک‌ها به خانه جلوگیری می‌کنید. چراکه سوسک‌ها از بوی سرکه بیزار هستند و از جایی که بوی سرکه به مشام برسد، فرار می‌کنند. اما همان‌طور که گفتیم، سرکه نمی‌تواند باعث مرگ سوسک‌ها در ابعاد زیاد شود و برای از بین بردن سوسک‌ها و جلوگیری از هجوم مجدد آن‌ها باید از سم سوسک کش استفاده کرد.

آیا می‌توان با استفاده از مایع سفیدکننده و یا جرم‌گیر سوسک‌ها را از بین برد؟

پاسخ: بله! اما استفاده از مواد شوینده قوی برای نابودی سوسک‌ها فقط زمانی کاربرد دارد که سوسک‌ها در تماس مستقیم و طولانی مدت با مواد شوینده قرار بگیرند. برای مثال بتوانید مایع شوینده را در حجم زیاد داخل لانه آن‌ها بریزید. ولی اگر فقط مایع سفید کننده را به نقاط مشکوک به تجمع سوسک‌ها اسپری کنید، قطعاً تعداد زیادی از سوسک‌ها فرار می‌کنند و فقط یک یا دو سوسک مرده باقی می‌ماند.

مطالبی در مورد مارمولک ها

مارمولک ها چه نوع حیواناتی هستند؟

همانطور که باغ وحش سن دیگو اشاره می کند، مارمولک ها در سراسر جهان توزیع می شوند و در اکثر مکان ها زندگی می کنند. دیگر مکان های رایج سکونت مارمولک ها، گودال های زیرزمینی (به ویژه در بیابان ها)، درون صخره ها، باتلاق های باتلاقی و درختان است.

مارمولک ها حیوانات خونسردی هستند، به این معنی که متابولیسم کافی برای تنظیم دمای بدن خود ندارند. این بدان معنی است که توزیع جهانی در مناطق گرمسیری بیشتر است، در مناطق معتدل کمتر رایج است و در قطب ها کاملاً وجود ندارد. مارمولک ها برای تامین انرژی کافی برای فعال ماندن به دمای محیط مناطقی که در آن زندگی می کنند متکی هستند. در زمستان، قله‌های کوهستانی برفی، کوه‌های یخ و حتی مناطق معتدل مکان‌های بسیار اجتناب‌ناپذیری برای زندگی مارمولک‌ها هستند. از سوی دیگر، بیابان‌ها که اصولاً با بیشتر اشکال زندگی سازگار نیستند، تمام گرمای مورد نیاز مارمولک‌ها را فراهم می‌کنند. محدوده مارمولک های ردیاب صحرا شامل صحرا می شود و تنها دو مارمولک سمی، گیلا و قورباغه شاخدار، بیابان های جنوب غربی آمریکا را خانه خود می کنند.

 

ایگواناهای دریایی از خانواده مارمولک های آشنا شناگران خوبی هستند. آفتاب‌پرست‌ها همگی ساکنان درخت هستند، با آنول و پوست. مارمولک های عظیم الجثه یک گروه سکونت گاه هستند.