خرید سم برای حشرات

سم برای حشرات داخل خانه
سم برای ساس داخل خانه
سم برای سوسک داخل خانه

 سم برای ساس

پیشگیری و مبارزه با ساس

سم برای ساس تخت خواب (Cimex lectularius) ساس ای شب فعال است که در تمام مراحل زندگی خود از خون انسان تغذیه می کند و به عنوان انگل خارجی انسان شناخته می شود. خون خواری سم برای ساس تخت خواب به طور معمول از صورت, گردن, دست ها, بازو ها, شانه ها, پا ها و به خصوص نقاطی از بدن که هنگام خواب برهنه هستند صورت می گیرد. عکس العمل افراد نسبت به گزش سم برای ساس تخت خواب متفاوت بوده و ممکن است اگرچه گزارش نشده است که ساس ها با گاز گرفتن ناقل بیماری هستند، اما می توانند باعث تحریک پوست، اثرات روانی و واکنش های آلرژیک شوند. از آنجایی که گزش ها احساس خارش شدید دارند، خاراندن بیش از حد ممکن است باعث مشکلات پوستی یا زخم پس از بهبودی شود. برای پیشگیری بهتر است شستشوی هفتگی ملافه، بخارشوی کف، نظافت و تعمیر تخت و اثاثیه و سمپاشی مهم است. سمپاشی باید با فاصله 2 هفته انجام شود. این باید 10 هفته طول بکشد. در سمپاشی از پیرتروئیدها و کاربامات ها استفاده می شود. این سمپاشی باید 20-4 روز پس از اولین مصرف تکرار شود. مخصوصاً در خرید مبلمان دست دوم باید قبل از آوردن اثاثیه به خانه، آن را اسپری کرد.هجوم ساس ربطی به تمیز بودن ندارد، آنها را می توان در بهترین هتل ها پیدا کرد و می تواند از بین مردم به تمیزترین خانه ها عبور کند. اما با تشخیص زودهنگام حضور آنها، می توانید از احتمال هجوم ساس پرهزینه جلوگیری کنید. قبل از اینکه یک کالای دست دوم را به خانه خود بیاورید، مطمئن شوید که آیا ساس حمل می کند یا خیر.

ساس های ماده در طول زندگی خود حدود 200 تخم می گذارند و روزانه 4 تا 5 تخم می گذارند. تخم‌ها در مکان‌های مخفی مناسبی قرار می‌گیرند که کف آن به اندازه‌ای چسبنده باشد که اجازه دهد تخم‌ها به سطح بچسبند. اگر دما به کمتر از 10 درجه سانتی گراد برسد، نمی توانند تخم بگذارند. بنابراین، تعداد تخم هایی که می توان آنها را گذاشت بستگی به دما و سایر شرایط خارجی دارد. طول یک تخم حدود 1 میلی متر است و لاروها 5 مرحله را طی می کنند تا رشد کنند. لاروها اساساً شبیه ساس های بالغ کوچک هستند. کنه ها در هر مرحله برای تکامل به خون نیاز دارند و ممکن است از دو ماه تا یک سال طول بکشد تا از تخم به ساس کاملاً رشد یافته تبدیل شود.

ساس های معمولی قرمز مایل به قهوه ای هستند و خون انسان را ترجیح می دهند. با این حال، آنها همچنین می توانند از سایر موجودات مانند پرندگان، موش ها، موش ها و خرگوش ها خون بگیرند، ساس ها تنها زمانی که گرسنه هستند به دنبال منبع خون هستند. به همین دلیل، آنها نیش خارش دار از خود به جای می گذارند. برخی از گونه های ساس در طول زندگی خود خون می گیرند، برخی دیگر از پرندگان و سایر حیوانات. ساس ها در جایی که ما می خوابیم زندگی می کنند و فقط شب ها قابل مشاهده هستند. ساس ها از نور دوری می کنند و در طول روز زیر تخت و بین تخته های کف پنهان می شوند. در اینجا آنها غذای خود را هضم می کنند، تولید مثل می کنند و تخم می گذارند. وقتی هوا تاریک می شود به شکار می روند.ساس های ماده در طول زندگی خود حدود 200 تخم می گذارند و روزانه 4 تا 5 تخم می گذارند. تخم‌ها در مکان‌های مخفی مناسبی قرار می‌گیرند که کف آن به اندازه‌ای چسبنده باشد که اجازه دهد تخم‌ها به سطح بچسبند. اگر دما به کمتر از 10 درجه سانتی گراد برسد، نمی توانند تخم بگذارند. بنابراین، تعداد تخم هایی که می توان آنها را گذاشت بستگی به دما و سایر شرایط خارجی دارد. طول یک تخم حدود 1 میلی متر است و لاروها 5 مرحله را طی می کنند تا رشد کنند. لاروها اساساً شبیه ساس های بالغ کوچک هستند. کنه ها در هر مرحله برای تکامل به خون نیاز دارند و ممکن است از دو ماه تا یک سال طول بکشد تا از تخم به ساس کاملاً رشد یافته تبدیل شود.

حشره موریانه

کنه

کنه

حشره کنه

حشره کنه

سم برای ساس

به صورت خارش جزیی تا حسم برای ساسیت های بسیار شدید بروز نماید. به طور کلی بعد از 24-1 ساعت علایم ظاهر می شوند و معمولا شامل پاپول های خوشه ای قرمز رنگ کوچک با قطر کمتر از 5 میلی متر و با فاصله کم از هم, همراه با التهاب و خارش شدید است. به طور کلی مهم ترین مشخصه ی آن سه نقطه در یک ترکیب خطی یا منحنی بر روی بدن است که اصطلاحا به آن الگوی «صبح, ظهر و شب» می گویند. لکه های قرمز روی بازوها، پاها و صورت می تواند گزش ساس باشد. این انگل ها از خون انسان تغذیه می کنند. نیش آنها خارش دارد اما بی ضرر است. در اینجا می توانید در مورد آنچه به خلاص شدن از شر آنها کمک می کند بخوانید.گزارشات متعددی از آلودگی منازل مسکونی و گزش های این ساس خون خوار بر روی بدن افراد سالانه در کشور وجود دارد و اکثریت عموم جامعه در ابتدا قادر به تشخیص صحیح علایم گزش سم کشنده ساس تخت خواب نیستند بنابراین, این مقاله با مطرح کردن نکات کلیدی می تواند راهنمایی برای شناسایی علایم گزش این ساس آلرژی زا, توسط پزشکان و متخصصان به ویژه درماتولوژیست ها, جهت درمان به موقع بیمار باشد.برخی از گونه های ساس در طول زندگی خود خون می گیرند، برخی دیگر از پرندگان و سایر حیوانات. ساس ها در جایی که ما می خوابیم زندگی می کنند و فقط شب ها قابل مشاهده هستند. ساس ها از نور دوری می کنند و در طول روز زیر تخت و بین تخته های کف پنهان می شوند. در اینجا آنها غذای خود را هضم می کنند، تولید مثل می کنند و تخم می گذارند. وقتی هوا تاریک می شود به شکار می روند.

نماد «مورد تأیید انجمن»

سم برای ساس ها (Cimicidae) یک خانواده از حشرات انگلی کوچک هستند که از خون حیوانات خونگرم تغذیه می کنندساس معروف ترین عضو این خانواده سیمکس لکتولاریوس, سم برای ساس بستر معمولی می باشدساس در سال های اخیر, سم برای ساس ها باعث ایجاد بسیاری از آلودگی ها بوده هست که منجر به مشکلات بالینی زیاد شده هستساس به نظر می رسد شیوه های ناقص مرتبط با مدیریت آفات احتمالا سبب افزایش بازگشت سم برای ساس ها شده هستساس نتیجه افزایش عظیم تعداد آلودگی های سم برای ساس ها این هست که مردم به طور فزاینده ای در معرض حشرات قرار می گیرند و در نتیجه خطرات بهداشتی مختلفی به وجود می آورند به خصوص در مراکز نظامی که بهداشت و سلامت در این بخش ها از اهمیت بسزایی برخوردار هستساس لذا, با توجه به اهمیت آلودگی های احتمالی ناشی از این افت در این مطالعه با به کارگیری جدیدترین مقالات چند سال اخیر نمایه شده در دیتابانک های معتبر pubmed, ISI, Scopus, Embase و DOAJ و چاپ شده در مجموعه های Elsevier, Willy, ProQuest و Springer با هستفاده از کلیدواژه های اصلی موجود در عنوان, به بررسی وجوه مهمی از این آفت از جمله بیولوژی سم برای ساس, انتقال پاتوژن ها, طبقه بندی و مراحل زندگی, تغییر حالات جنسی و تولید مثل, فرومون های هشدار, عادات غذایی, جستجو میزبان, رفتار تجمعی و پراکندگی, عوارض بالینی ناشی از آلودگی, بیماری های عفونی, انواع اثرات سم برای ساس بر سلامت, درمان و تکنیک های کنترل سم برای ساس و راهکارهای پیشنهادی کنترل آفت سم برای ساس مخصوص مناطق نظامی پرداخته شده هستساس

نتيجه افزايش عظيم تعداد آلودگي هاي سم برای ساسها ايـن هست كه مردم بهطور فزاينده اي در معرض حشرات قرار مي گيرند و در نتيجه خطـرات بهداشـتي مختلفـي بـه وجود مي آورندساس اين امر باعث شده تا در سالهاي اخير بررسي هاي باليني زيادي  انجام شودساس در ايـن مقاله نيز با بررسي بيولوژي خانواده سيميسيده ميزبـان، رفتار انتقال پاتوژن ها، طبقه بندي، مرحله هاي زندگي، ديمورفيسـم جنسـي، توليـد مثـل، حفاظـت از اسـپرم، تخصيص مايع اسپرم و مـايع منـي، محافظـت از تخـم، فرومون هاي هشدار، عـادات غـذايي، جسـتجو ميزبـان، رفتـار تجمعـي و پراكنـدگي، عـوارض بـاليني ناشـي از آلودگي، بيماري هاي عفوني، انواع اثرات سم برای ساس بر سلامت، درمان نيش، تكنيك هاي كنترل سم برای ساس بستر و دانش ضروري براي درك كنترل اين گونه آفات بـراي بهداشت عمومي مورد بررسي قرار گرفته است مهم نیست که خانه شما چقدر تمیز و مرتب باشد تا هجوم ساس رخ دهد. تا زمانی که قلب شما خون را پمپاژ می کند ساس شما را پیدا می کند. همین قانون در مورد هتل ها و استراحتگاه ها نیز صدق می کند. اینکه یک هتل ساس دارد یا نه به تمیزی یا کثیفی بودن آن بستگی ندارد. حتی یک استراحتگاه پنج ستاره نیز می تواند ساس داشته باشد می توان ساس ها را تقریبا از همه جا جمع آوری کرد، از دفاتری که به آنها حمله کرده اند، از مغازه ها، هتل ها، سالن های ورزشی و مکان های بی شمار دیگر. آنها را می توان در چمدان، وسایل شخصی یا حتی روی شما نگهداری کرد و می توانند به خانه، آپارتمان، ویلایی که با شما می روید بروند. مبارزه با ساس بدون کمک یک شرکت سمپاشی مجرب پس از ورود به محوطه بسته تقریبا غیرممکن است.ساس ها می توانند در بسیاری از محیط ها مانند مبلمان، پارکت، پروفیل پارکت، کابینت، نازک کاری در و شیشه، مبلمان آشپزخانه، تخت خواب، لحاف، بالش، ملحفه و غیره زندگی کنند. به همین دلیل اینها نکاتی است که باید به دنبال آنها بود و اولین مواردی است که باید به آنها توجه کرد.درمان گزش ساس و تاول معمولاً ضروری نیست. اینها معمولاً در عرض یک هفته ناپدید می شوند. اگر ساس چندین بار گاز بگیرد، محل گزش ممکن است خارش بیشتری پیدا کند. در این صورت می توان از داروهای بدون نسخه یا نسخه ای مانند پمادهای کورتیزون برای تسکین خارش استفاده کرد. استفاده از آنها یک یا دو بار در روز به مدت 7 روز اجازه می دهد تا نواحی پوست آسیب دیده بهبود یابد.

علائم زیر ممکن است نشان دهنده نیش ساس باشد:

 1. گزش یا زخم خارش دار، به ویژه در بازوها، پاها و صورت
 2. خارش معمولاً پس از چند روز شروع می شود
 3. خواب بی قرار
 4. لکه های خون روی ملحفه ها
 5. لکه های قهوه ای سیاه روی تخت (فضولات ساس) بوی تند ساس

سم برای ساس ها معرفي و بيولوژي

تمام سم برای ساسها از نظر ظاهري كوچـك، بيضـي شـكل و تخت هستند، اگرچه بعد از تغذيه حالت محـدب دارنـدساس آنها پرواز نميكنند، اما داراي لايه هاي بال كوچـك و غير كاربردي هستندساس آنهـا همچنـين قطعـات دهـاني نوك مانندي دارند كه به آنها توانـايي سـوراخ كـردن پوست و مكيدن خون ميزبان را مي دهدساس هرچند گونـه مــاده داراي يــك دســتگاه ت ناســ لي طبيعــي بــراي تخمكگذاري هست، اما گونه نر هرگز از آن هستفاده نمـي كند بلكه ديواره شـكمي گونـه مـاده را سـوراخ كـرده و سپس اسپرم را از طريق سيستم همراه تناسـلي منتقـل مي كندساس تغذيه براي توليد تخمك در مـاده هـا و احتمـالا توليـد اسـپرم در نرهـا ضـروري هست ساس رفتـار تخمكگذاري در ميان گونه ها متفاوت هستساس سيمكس لكتولاريوس تخمك گذاري تخم هاي بـارور شـده را تـا حدود 35 تا 50 روز از آخرين لقـاح متوقـف ميكننـدساس گزارش شده هست كه سم برای ساس هاي بـالغ 3 تـا 12 مـاه در شرايط مختلف يك خانواده زندگي ميكنندساس تغذيه يـك حشره بدون ايجـاد مزاحمـت ممكـن هست از 3 تـا 15 ساعت به مرحله حياتش طول بكشدساس آنها مـي تواننـد مدت زمان طولاني بدون تغذيه زنده بمانند و در هنگـام در دسترس بودن مجدد ميزبـان از مكانهـاي مخفـي خود باز گردندساس آنها داراي غـده هـاي عطـري خاصـي هستند و غالباً بو هاي خاص از خود منتشر ميكنند كه در محل هايي با آلودگي سـنگين بـهطور معمـول قابـل شناسايي هستساس لكه هاي مدفوع تيره در ملافـه هـا و يـا لباس هاي خواب، تخم هاي مرواريدي سـفيد رنـگ (1 ميلي متر طول) و پوسته هاي خشك مايل به زرد علائم ديگري از آلودگي هست كه اغلب در ترك ها يا شكافها يافت ميشودساس سيميسيد ها بـه راحتـي توسـط حـرارت بيش از حد دفع ميشوند ساس ها معمولا از طریق لباس یا چمدان پخش می شوند. آنها همچنین اگر روی تشک یا سایر مبلمان یافت شوند به انسان می رسند. به خصوص در مکان های اقامتی که بسیاری از افراد استفاده می کنند، خطر تماس با ساس زیاد است. نمونه ای از آن خوابگاه های دانشجویی است. همچنین اگر افراد زیادی در یک فضای کوچک با هم زندگی کنند، ساس ها راحت تر به مردم می رسند. ساس های ماده ها می توانند یک تا پنج تخم در روز بگذارند و ساس می تواند در طول زندگی خود بین 200 تا 500 تخم بگذارد. در دمای معمولی اتاق و با تامین غذای کافی، آنها می توانند بیش از 300 روز زندگی کنند. ساس ها می توانند به سرعت تکثیر شوند، بنابراین تشخیص زودهنگام برای کمک به جلوگیری از هجوم بزرگتر مهم است.

ساس ها نه تنها در فضای باز و محل کار، بلکه در مبلمانی که هر از گاهی یا با حیوانات خانگی خود می خریم نیز می توانند وارد زندگی ما شوند. در این مواقع برای از بین بردن ساس و جلوگیری از آسیب به پوستمان، باید خانه را سمپاشی کنیم و آن را از ساس پاک کنیم. ساس‌هایی که می‌توانند در خانه‌های ما مستقر شوند و ما را خیلی اذیت کنند، می‌توانند به نوعی با استقرار در داخل خانه از منبع خارجی و تکثیر در خانه‌ها به خانه‌ها حمله کنند.

سم برای ساسهاي بالغ قهوه اي روشن مايل بـه قرمـز، تخـت، بيضي شكل و بدون بال عقبي هستندساس بال هاي جلـويي كوچـك شـده و بـه سـاختارهاي لايـه ماننـد محـدود ميشوندساس حشرات بالغ تا طول 4 تا 5 ميلي متر و عرض 5,1 تا 3 ميلي متر رشد ميكننـدساس نيمـف هـاي تـازه از تخم خارج شده، نيمه شـفاف و داراي رنـگ روشـن تـر هستند و در طول رسيدن به بلوغ و پوست اندازي قهـوه اي تر ميشوندساس يك نيمف سم برای ساس بستر با هر سن كه بـه تازگي خون مصرف كرده باشد، داراي يـك شـكم نيمـه شفاف قرمز روشن هست و در حين هضم خون طي چند ساعت به قهوه اي و در عـرض دو روز بـه مشـكي مـات تغيير مي كندساس سم برای ساسهاي تختخـواب ممكـن هست بـا حشرات ديگر، مانند شپش كتاب، سوسك هاي كوچك، و يا سوسك فرش اشتباه گرفته شودساس با اين حال، زماني كه گرم و فعـال هستند، حركـات آنهـا بيشـتر شـبيه مورچه و مانند بسياري از سم برای ساسهاي واقعي ديگر، زمـاني كه خرد ميشوند يك بوي ناخوشـايند مشـخص سـاطع ميكنندساس سم برای ساسهاي بستر از فرومون ها و كـايرومون هـا براي ارتباط در رهستا مكانهـاي لانـه سـازي، تغذيـه و توليد مثل هستفاده ميكنندساس طول عمر سم برای ساسهاي بسـتر در گونه هاي مختلف متفاوت و همچنين به تغذيه آنها بستگي دارد

توجه

-آلودگي سم برای ساس بر روي يك تشكساس مردم بيشتر در معرض سم برای ساس در تخت هاي آلوده قرار مي گيرندساس حشرات معمولا در امتداد لوله هـاي تشـكي تجمع مي كنندساس مراحل مختلف را مي توان همراه با لكه هاي تيره فضولات مشاهده كردساس

گزش ساس چگونه بهبود می یابد

معمولا نیش ساس در 1 یا 2 هفته بهبود میابد برای تسکین علائم، می توانید:

1)         برای کاهش تورم و خارش میتوانید از کرم های استروئیدی با نسخه و یا بدون نسخه استفاده کنید

2)         برای کاهش خارش ویا سوزش جای گزش ساس را میتوانید از قرص های انتی هیستامین استفاده کنید

3)         برای تسکین درد و یا تورم میتوانید از مسکن های بدون نسخه استفاده کنید

4)         برای کاهش خارش وخواب راحت میتوانید قبل از خاب از بنادریل استفاده کنید

روش های دیگری که برای نیش ساس خوب است عبارتند از:

1)         میتوانید با نگه داشتن یه پارچه سرد یا یک کیسه یخ پیچیده شده لای حوله را محل گزش خارش را تسکین دهید

2)         میتوانید با ترکیب جوش شیرین با اب یک خمیر تبدیل کنید و ان را به صورت یک لایه نازک روی محل گزش بمالید

خرید سم برای ساس سم برای سوسک سم برای موش سم برای موریانه سم برای مارمولک

سم برای پشه

سم برای پشه

سم برای پشه

سابقه و هدف: با توجه به اهمیت سم برای سم برای پشه ها در بهداشت و لزوم کنترل آنان با استفاده از روش های غیرشیمیایی و سالم برای محیط زیست, ضمن مروری بر روش های زهکشی در کنترل سم برای سم برای پشه ها به نقد و بررسی آن اقدام گردیده است. هدف مطالعه حاضر مروری بر روش های زهکشی جهت کنترل سم برای سم برای پشه ها می باشد.مواد و روش ها: تحقیق حاضر به روش مروری انجام گرفت. با کاربرد واژه های کلیدی در اینترنت و سایت های مرتبط و نیز مجلات علمی پژوهشی داخل کشور, به زبان های انگلیسی و فارسی در طی سال های 1361 تا 1389, جستجوی مقالات و پژوهش ها انجام شده و در نهایت منابع واجد شرایط انتخاب و ضمن معرفی و نقد و بررسی و کاربرد آن در کشور اقدام گردید.نتایج: مشکلات ناشی از سم برای سم برای پشه ها و چگونگی کنترل آن در جوامع انسانی برابر با تاریخ زیستی انسان است. روش های زهکشی به دلیل استفاده ساده و بی ضرر و نیز اثرات ماندگار از چند دهه گذشته رواج داشته است. استفاده از سیستم های مختلف زهکشی در مناطق با سطح ایستابی بالا و پر باران به عنوان یکی از راه کارهای مناسب کنترل سم برای سم پشه کش ها موثر است.نتیجه گیری: با استفاده از زهکشی به جای روش شیمیایی می توان محیط زیست را پاک و سالم نگهداشت تا سلامتی و بهداشت جامعه انسانی که از اهداف اصلی سازمان ها و تشکیلات بهداشتی است, فراهم شود.ش

فیلم نیش زدن پشه

سم برای عقرب

سم برای عقرب
Desert Hairy Scorpion (Hadrurus arizonensis).

بهترین سم برای دفع عقرب

در ایران نسبت به سایر کشور ها تنوع عقرب بسیار زیاد میباشد که خیلی هم خطرناک و مرگ بار هستند در بیشتر نقاط ایران در منازل باغات و محل کار ها و … عقرب گزیدگی زیادی میتوان دید اما میتوان مرگ های ناشی از عقرب گزیدگی را نیز مشاهده کرد که بسته به سن افراد نوع عقرب گزیده و یا بسته به معالجه ان دارد را میتوان دید برای سم پاشی و از بین بردن تمامی نوع عقرب ها انواع سم های زیادی در بازار موجود میباشد اما ما از اعتبار سم ها مطمان نیستیم برای همین ما برای شما چند نوع سم معتبر بدون خطر و بسیار قوی که بتواند همه عقرب ها را ریشه کن کندو شما بتوانید ان را در همه جا سم پاشی کنید معرفی میکنیم :

سم عقرب کش پایروساید

سم عقرب کش پایروساید را میتوانید بدون تخلیه خانه و یا شستشوی وسیله های خانگی سم پاشی کنید سم عقرب کش بسیار قوی پایروساید مقاوم در برابر شستشو و باران های شدید  و بوی عجیب و زننده ای برای انسان ها ندارد  ولی برای عقرب ها یک بوی تیز و تندی دارد که با عث می شود  آنها سریع منطقه را ترک کنند  سم حشره کش و عقرب کش پایروساید  یک مایع عقرب کش قوی با بوی ناچیز و بدون رنگ است که سمی بسار قوی و بدون خطر به انسان و حیوانات است

نحوه مصرف سم عقرب کش پایروساید :یک لیتر از سم را در سه یا چهار لیتر اب مخیوط کنید نصف ان را در هفته اول و نصف ان را در هفته دوم سم پاشی کنید

سم عقرب کش پیگانیک

سم عقرب کش بسیار قوی  پیگانیک   مقاوم در برابر شستشو و باران های شدید  و بوی عجیب و زننده ای برای انسان ها ندارد  ولی برای عقرب ها یک بوی تیز و تندی دارد که با عث می شود  آنها سریع منطقه را ترک کنند  سم حشره کش و عقرب کش  پیگانیک   یک مایع عقرب کش قوی با بوی ناچیز و بدون رنگ است ک برای کشتن سریع  عقرب ها و جلوگیری از زاد وولد و جمعیت عقرب ها تولید شده است

نحوه مصرف سم عقرب کش پیگانیک :یک لیتر از سم را در سه یا چهار لیتر اب مخیوط کنید نصف ان را در هفته اول و نصف ان را در هفته دوم سم پاشی کنید

فیلم گرفتن عقرب سیاه

فیلم گرفتن عقرب سیاه

فیلم نیش زدن عقرب

نحوه تشخیص نر و ماده بودن عقرب

درعقرب, به جز چند گونه که دو شکلی جنسی دارند, در بقیه گونه ها اختلاف قابل توجهی بین نر و ماده مشاهده نمی شود. در جنس نر, طول شانه به طور معنی داری بزرگ تر و همچنین تعداد دندانه های شانه بیشتر از جنس ماده می باشد, ولی فاصله بین دو قاعده شانه در ماده از نر بزرگ تر است و در نتیجه از این صفات می توان در تشخیص دو جنس نر و ماده استفاده کرد. انواع عقرب ها ۸ پا دارند و نیش آن ها زهر آگین است که برخی از زهرها کشنده نیز می باشند. آن ها معمولا شب ها شکار می کنند و روزها در زیر سنگ یا سوراخ هایی در طول زمین و به طور کلی جاهای تاریک پنهان می شوند. غذا خوردن در عقرب ها گاهی تا ۲۴ ساعت هم طول می کشد آب مورد نیاز برای عقرب هایی که در نواحی مرطوب زندگی می کنند، از آب های جدا مانند دریاچه و رودها تأمین می شود و آن هایی که در نواحی خشک زندگی می کنند، آب مورد نیاز خود را از طریق بدن طعمه استفاده می کنند. برخلاف حشرات که عموماً تخم می گذارند، عقرب ها بچه می زایند که در اصطلاح علمی به آن «زنده زایی»  گفته می شود.  دوره ی بارداری در این جانور کوچک بسته به گونه ی عقرب می تواند بین ۲ ماه تا ۱۸ ماه متفاوت باشد. بعد از تولد، نوزاد عقرب روی پشت مادر رفته و تا زمان اولین پوست اندازی همان جا باقی می ماند. بعد از اولین پوست اندازی، عقرب های جوان مادرشان را ترک می کنند. هنگامی که توجه یک عقرب ماده، جلب می شود، جنس نر از انبرک‌هایی استفاده می کند تا خود را روی بدن جفت ماده، ثابت کند. بنابراین در حالی که انبرک های هم را گرفته اند، حرکاتی شبیه به “رقص” انجام می دهند. عقرب ها تخمگذاری نمی کنند. تخم های بارور شده در بدن عقرب ماده رشد می کنند. بسته به نوع عقرب، دوره تولید مثل ممکن است دو ماه تا دو سال طول بکشد.

فیلم نیش زدن عقرب

سم برای سوسک

نحوه سمپاشی سوسک های داخل لوله فاضلاب

سوسک های فاضلاب معمولا 3 الی 5 سانتی متر طول دارند و رنگ های بدن ان ها قهوه میباشد سوسک های فاضلاب میتوانند پرواز کنند سوسک های داخل فاضلاب داخل لوله فاضلاب دستشویی حمام  خطرناک و کثیف هستند و باعث بسیازی از بیماری ها تب اسهال و … میشوند سوسک فاضلاب می تواند تا چند روز بدون آب و غذا زنده بماند. سوسک هایی که در فاضلاب ها زندگی می کنند حشراتی تخم گذار هستند همین دلیل طول عمر آنها شش ماه می باشد. به راحتی نمی توان آنها را از بین برد به همین دلیل باید باید در سمپاشی سوسک فاضلاب از سموم قوی و درجه یک استفاده کرد که بتوان تخم های سوسک را هم به راحتی از بین برد.زیستگاه ترجیحی سوسک‌های فاضلاب، در میان مواد مرطوب و پوسیده در کف جنگل‌ها و کوچه‌ها و فاضلاب است. متأسفانه، باران شدید یا یک خط فاضلاب می‌تواند باعث شود این حشرات از لوله‌های فاضلاب، لوله‌های تخلیه و از طریق سینک یا فاضلاب کف بالا بیایند. آن‌ها در داخل خانه، به دنبال مناطق تاریک و مرطوب هستند، کابینت آشپزخانه، زیرزمین و غیره. از آنجایی که حمام مستقیماً به سیستم فاضلاب وصل است، اغلب صاحبان خانه ابتدا متوجه هجوم سوسک‌ها در حمام می‌شوند. برای از بین بردن سوسک های فاضلاب بسیاری از سم های قوی و معتبر در سایت ما موجود است که میتوانید با سمپاشی سوسک و یاترکیب با اب و ریختنان ها در فاضلاب ان ها را از بین ببرید و ریشه کن کنید

نحوه سمپاشی سوسک های داخل لوله فاضلاب

راه حل های دفع سوسک ریز

1)نگذارید محیط رطوبت داشته باشد

2)خانه را به طور مرتب تمیز کنید

3)غذاها را مخفی کنید

3)کف اشپزخانه را همیشه تمیز کنید

4)سطل زباله را مرتب خالی کنید

سم برای دفع کلی ساس ها

ساس ها و سم های کشنده و تاثیر گذار ساس

ساس ها و سم های موثر بر روی آن ها

ساس ها می توانند انواع و اقسام مختلفی داشته باشند. در واقع این گونه از حشرات دارای زیر مجموعه های بیشتری بوده و به همین دلیل نیز بهترین کار آن است که بدانید چه نوع سمی را برای چه نوع ساسی استفاده می کنید. در ادامه سعی کرده ایم تا انواع ساس ها و همچنین سم های موثر بر روی آن ها را معرفی کنیم که بتوانید بهترین نتیجه ها را در این زمینه ها دریافت کنید.

روش های دفع ساس

برای دفع کردن ساس از روش های مختلفی می توانید استفاده کنید. اگر روش های مناسبی را انتخاب کنید، نتایج بهتری را نیز خواهید گرفت. به همین خاطر توصیه می شود تا حتما روش های از بین بردن ساس ها را بشناسید و سپس از آن ها استفاده کنید. علاوه بر روش هایی که در این مطلب در خصوص آن ها صحبت می شود، می توانیم روش های دیگری همچون سمپاشی را نیز داشته باشیم. استفاده از سم مخصوص ساس می تواند اهمیت زیادی داشته باشد؛ بنابراین به هیچ وجه این موضوع را از دست ندهید.

·حذف آب و غذا از محیط

ساس ها نیز همچون هر جاندار دیگری نیاز به آب و غذا برای زنده ماندن دارند. زمانی که آب و غذا را از محیط بیرون حذف کنید، در واقع منبع تغذیه را حذف کرده اید. اما یک نکته استثنا در این بین وجود دارد. ساس ها می توانند یک ماه بدون خوردن غذا زنده بمانند. این در حالی است که بدون آب بیشتر از یک هفته دوام نمی آورند. بنابراین تمامی نشتی های آب را از لوله ها بگیرید و به این ترتیب کاری کنید که ساس ها هیچگونه دسترسی به منبع آب نداشته باشند.

·حذف رطوبت محیط

ساس ها حتی می توانند از طریق پوستشان نیز رطوبت موجود در محیط را دریافت کنند. وجود رطوبت در محیط زندگی ساس ها می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. در صورتی که محیط مورد نظر خشک باشد، ساس ها و به خصوص ساس های حمام و خانگی، دوام زیادی نخواهند داشت. بنابراین اگر بتوانید مولفه رطوبت موجود در محیط را حذف کنید، می توانید به راحتی ساس ها را نیز از خانه خودتان دور نمایید.

·تمیز کاری و از بین بردن چربی ها

از بین بردن چربی ها و تمیز کردن محیط یکی از مهم ترین مواردی است که باید حتما در نظر بگیرید. ساس ها از جمله جانورانی هستند که علاقه خاصی به چربی و شیرینی های موجود بر روی سطوح دارند. اگر دائما منزل خود و علی الخصوص آشپزخانه را تمیز کنید، می توانید به راحتی منبع تغذیه مورد علاقه ساس ها را از بین ببرید و از این طریق نیز می توانید به از بین بردن آن ها در خانه خود بپردازید.

·بخار آب داغ

بخار آب داغ می تواند هم ساس ها و هم تخم ساس ها را از بین ببرد. به همین خاطر نیز استفاده از این روش می تواند به راحتی ساس ها را از بین ببرد. برای استفاده از بخار آب داغ لازم است حتما محیط را با بخار آب داغ بپوشانید. بخار آب داغ را حتما برای گوشه و کنارهای خانه و محیط هایی که احتمال وجود ساس ها بیشتر است، استفاده کنید. بخار آب داغ را می توانید با استفاده از بخارشوی و یا وسیله هایی که برای این کار وجود دارند، استفاده کنید.

·دفن بهداشتی زباله ها

زباله ها می توانند بزرگ ترین چیزی باشند که ساس ها و حشرات و جانوران موذی را به سمت خود جذب می کنند. به همین دلیل نیز توصیه می کنیم تا حتما اگر زباله هایی را در اطراف خانه های خود دارید، آن را به صورت بهداشتی دفن کنید. این کار سبب می شود تا به شکل راحت تر و بهتری بتوانید از شر مجگس ها راحت شوید. حتما دقت داشته باشید که کیسه های زباله را به خوبی ببندید تا بوی آشغال به بیرون درز نکند. مورد بعدی نیز آن است که حتما باید کاری کنید تا زبال ها به مدت طولانی در یک مکان باقی نمانند.

·سمپاشی کردن محیط

مورد بعدی که می تواند بسیار اهمیت داشته باشد آن است که حتما باید بدانید که آیا سمپاشی کردن می تواند گزینه مناسبی باشد یا خیر. معمولا ساس ها از جمله حشراتی هستند که نسبت به سم های مختلف به سرعت بدن مقاومی پیدا می کنند و در وهله بعدی اگر بخواهید از سم پاشی محیط استفاده کنید، حتما باید این کار را انجام دهید که سم های قوی تری را امتحان نمایید.

به همین دلیل توصیه می کنیم تا از روش هایی همچون سم پاشی و به طور کلی استفاده کردن از یک ماده شیمیایی برای از بین بردن ساس ها، بهترین کار آن است که حتما ابتدا محیط را گند زدایی کرده و سپس در مرحله بعدی از سمپاشی کردن به عنوان یک روش مکمل استفاده کنید. در این صورت است که سمپاشی کردن می تواند پاسخگو باشد و راهکار مناسبی در نظر گرفته شود.

·نور خورشید

محیط هایی که دارای نور کافی خورشید هستند می توانند گزینه های بسیار مناسبی برای از بین رفتن ساس ها به حساب بیایند. نور خورشید علاوه بر جلوگیری از نفوذ ساس ها و نابود کردن آن ها می تواند بر روی سلامتی انسان ها نیز تاثیرات بسیار زیادی را داشته باشد.

·روغن پرتقال

روش بعدی که شاید کمتر در مورد آن شنیده باشید استفاده کردن از روغن پرتقال است. روغن پرتقال را باید با نهایت دقت استفاده کنید. دلیل این میزان احتیاط نیز آن است که این عصاره و روغن می تواند برای انسان ها بسیار مضر باشد. نحوه عملکرد این روغن بر روی ساس ها مربوط به از بین بردن شای سلولی آن ها و مرگ ساس ها است.

برای دیدن نتایج مناسب و اصولی از این موضوع باید این نکته را در نظر داشته باشید که روغن پرتقال را باید در قسمت های از بین رفته چوب ریخته و به سادگی منتظر نتیجه آن شوید. برای دیدن نتیجه کامل نیاز است تا یک الی دو هفته را منتظر بمانید.

·نماتدها

استفاده کردن از یک گونه حیوانی دیگر برای نابودی گونه ای دیگر یکی از ساده ترین، بی خطرترین و راحت ترین روش هایی است که سالیان سال است که اجرا می شود. این روش می تواند در برخی از مواقع به کار گرفته شود. نماتدها در واقع گروهی از کرم ها هستند که معمولا میزبانانی همچون ساس ها دارند. می توانید از این کرم ها برای نابود کردن ساس ها استفاده کنید.

مدت زمان تاثیرگذاری نماتدها برای از بین بردن ساس ها می تواند 48 ساعت باشد. از سوی دیگر نیز باید بدانید که نماتدها هیچ گونه خطری را برای سلامتی انسان ها و حیوانات خانگی ندارند.

·تغییرات دما

ساس ها در شرایط مرطوب و گرم زندگی می کنند. به همین دلیل نیز اگر بخواهید ساس ها را با استفاده از تغییر دادن دما بکشید، می توانید دما را بسیار پایین و یا بسیار بالا ببرید. هر کدام از این روش ها می توانند سبب از بین رفتن ساس ها شوند.

·پیدا کردن لانه ساس ها

مورد بعدی در خصوص پیدا کردن لانه ساس ها است. لانه ساس ها را در ابتدا باید پیدا کنید تا مطمئن شوید که ساس ها را به خوبی ریشه کن خواهید کرد. پیدا کردن لانه ساس ها کار ساده ای نیست زیرا این مدل از حشرات، لانه های خود را سعی می کنند تا در غیر قابل دسترس ترین مکان ها بسازند. لانه ساس ها را اگر بتوانید پیدا کنید، به خوبی می توانید محیط را فریز کرده و یا سمپاشی نمایید. با سمپاشی کردن نیز هم تخم ساس و هم خود ساس ها را از بین می برید و آن ها را به طور کامل ریشه کن خواهید ساخت.

·استفاده از جاروبرقی

استفاده کردن از جاروبرقی نیز یکی دیگر از راه هایی است که برای از بین بردن ساس ها می توانید استفاده کنید. جاروبرقی ها را باید حتما برای گوشه و کنارهای خانه و همچنین بخش های مختلفی که در خانه ها وجود دارد استفاده کنید. جاروبرقی می تواند تخم ساس ها و همچنین لاروهای این موجود را به راحتی از بین ببرد و مشکلات مربوط به آن را حل و فصل کند.

·روغن نئیم

این نوع از روغن نیز همچون روغن پرتقال می تواند بسیار اثرگذار باشد. روغن نئیم نیز همچون روغن پرتقال می تواند اثرگذاری زیادی داشته باشد. متاسفانه این روغن را نباید به هیچ وجه با پوست تماس دهید. از سوی دیگر نیز نباید آن را استنشاق کنید. روغن نئیم را در لانه ساس ها و یا بر روی چوبی که در حال نابودی است بریزید تا نتایج آن را کاملا مشاهده کنید.

·فریز کردن

مورد بعدی که می تواند یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن و همچنین دفع ساس ها به حساب بیاید، فریز کردن محیط و انواع ساس ها است. با فریز کردن و کاهش دادن شدید دما می توانید ساس ها را به راحتی از بین ببرید. البته باید بدانید که این روش برای تمامی انواع خانه ها و محیط هایی که دچار ساس زدگی شده اند، نمی تواند مناسب باشد. به این دلیل که اگر در محیط مورد نظر در حال زندگی باشید، نمی توانید با دمای 4 الی 5 درجه زندگی کنید. به همین خاطر نیز حتما این موضوع را در نظر بگیرید و با استفاده کردن از فریزر نمودن محیط، ساس ها را از بین ببرید.

·شستشو

ساس ها در رختخواب ها، اتاق خواب، لباس ها و بخش های این چنینی بسیار زیاد دیده می شوند. همین موضوع سبب می شود تا در این بخش ها، احتمال ساس گزیدگی برای افراد بیشتر شود. یکی از روش هایی که برای دفع ساس ها می توانید استفاده کنید، مربوط به شستشو دادن رختخواب ها و لباس ها می شود. رختخواب ها و لباس ها را با آب جوش و مواد ضد عفونی کننده بشویید تا از ساس ها و تخم های ساس که در رختخواب های شما وجود دارد، بتوانید به خوبی رها شوید.

نحوه انتخاب سم ساس

برای آن که بتوانید سم ساس قوی و مناسبی را پیدا کنید، باید حتما به چند نکته بسیار مهم نیز توجه داشته باشید. این نکات به شما کمک می کنند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن، سم ساس مورد نیازتان را خریداری کرده و از آن استفاده کنید. بنابراین پیش از آن که به سراغ خرید بروید و یا بخواهید برای انتخاب کردن سم ساس مورد نظر خودتان، دچار سردرگمی شوید، بهتر است حتما از این نکات استفاده کنید و خرید معتبری را انجام دهید.

·نوع ساس

اولین و مهم ترین نکته ای که باید بدانید، توجه کردن به نوع ساس است. توجه کردن به نوع ساس می تواند از جهت های مختلفی دارای اهمیت باشد. هر کدام از آن ها دارای پروسه زندگی تقریبا متفاوتی بوده و به همین دلیل نیز بهترین کار آن است که بدانید کدام نوع ساس خانه شما را مورد تهاجم قرار داده است. زمانی که این نکته را بدانید، متوجه می شوید که چه نوع سمی را باید خریداری کنید و تا چه حد می توانید انتظار داشته باشید که سم مورد نظر، عمل کند.

·نحوه استفاده از سم ساس

مورد بعدی در خصوص نحوه استفاده از سم می باشد. نحوه استفاده از سم برای سم های مختلف متفاوت است. بنابراین در زمانی که برای خرید سم به یک فروشگاه مراجعه می کنید، دقت داشته باشید که سم مورد نظر چیست و چگونه می توانید از آن استفاده کنید تا بیشترین مقدار تاثیر را از خودش برجای بگذارد. زمانی که بتوانید به این شکل عمل کنید، مطمئن باشید که حتی متوسط ترین سم ها نیز بهترین تاثیرات را از خودشان برجای می گذارند.

·زمان استفاده کردن از سم ساس

نکته بعدی که در زمان خرید سم ساس باید در نظر بگیرید، آن است که سمپاشی ساس را باید حتما در زمان های به خصوصی انجام دهید. اگر زمان نامناسبی را برای این کار در نظر بگیرید، مطمئن باشید که میزان تاثیری که از سم می بینید نیز بسیار کمتر خواهد بود. به همین دلیل نیز توصیه می کنیم تا حتما از سم ساس کش مخصوص در زمان های مخصوص استفاده کنید. برای اطلاع پیدا کردن از زمان های مربوط به استفاده از سم ساس کش، بهتر است حتما در نظر داشته باشید که این زمان ها را معمولا یا بر روی خود جعبه سم درج می کنند و یا فروشنده، به شما گوشزد خواهد کرد.

·توجه به اثر بر روی انسان و حیوان

تصور کنید که خانه شما مورد تهاجم ساس ها قرار گرفته است. از سوی دیگر کودک خردسال و همچنین حیوان خانگی نیز دارید. اگر بخواهید از سم های ساس فوق العاده قوی برای نابودی ساس ها استفاده کنید، به احتمال زیاد موفق خواهید شد که ساس ها را در عرض مدت زمان بسیار کوتاهی از بین ببرید. اما آیا تاثیراتی که بر روی افراد خانواده و به خصوص کودکان و همچنین حیوانات برجای می ماند را نیز می توانید بپذیرید؟

به همین خاطر در زمانی که برای خرید سم ساس به فروشگاه های مخصوص فروش این ماده مراجعه می کنید، حتما دقت داشته باشید که این موارد را به فروشنده توضیح دهید و از او بخواهید تا بهترین سمی را به شما بدهد که برای کودکان نیز اهمیت لازم و کافی را داشته باشد.

·شناخت علائم مسمومیت

بهتر است حتما با توجه به بروشور داخل بسته بندی سم ساس کش، علائمی که مربوط به مسمومیت با این سم می باشد را بشناسید. شناخت این علائم به شما کمک می کند تا بتوانید هرچه بهتر و ساده تر، متوجه شوید که کسی با این نوع مواد مسموم شده است یا خیر.

زمانی که کودک شما و یا فرد دیگری به صورت ناخودآگاه با سم های ساس کش برخورد داشته باشد و با این سم ها مسموم شود، می توانید به سرعت و با شناخت علائم مربوط به آن ها، سریعا فرد را به دکتر رسانده و از آسیب رسیدن جدی به او جلوگیری کنید. بنابراین پیش از استفاده کردن از سم ها حتما از این موضوع آگاه شوید و سعی کنید تا سم های ساس ها را به درستی استفاده نمایید.

·اطلاع از نکات مهم

مورد بعدی نیز مربوط به نکات مهمی است که باید در زمان استفاده کردن از سم های ساس کش در نظر داشته باشید. سم های ساس کش را باید حتما با توجه به یک سری از نکات استفاده کنید. به طور مثال نکاتی که در این قسمت هستند، از جمله مهم ترین موارد محسوب می شوند:

استفاده از سم های اسپری گونه را باید در زمان تخلیه بودن خانه به مدت یک روز انجام دهید.

 • در زمان سمپاشی ساس حتما از ماسک استفاده کنید.
 • کودکان و سالمندان را برای چند روز از محیط سمپاشی دور نگه دارید.
 • در زمان سمپاشی از سیگار استفاده نکنید، زیرا سم ها دارای مواد اشتعال زا می باشند.
 • پس از سمپاشی حتما دوش بگیرید تا بقایای سم ساس را از روی بدنتان پاک سازی کنید.

انواع سم ساس

سم ساس می تواند انواع و اقسام مختلفی داشته باشد. انواع سم های ساس را بهتر است بشناسید تا در زمان لازم بتوانید سم های مناسبی را خریداری کرده و از آن ها برای ریشه کن کردن ساس ها استفاده کنید. انواع سم های ساس را باید با توجه به قیمت، کیفیت و… مورد بررسی قرار دهید و بهترین مدل سم را انتخاب کنید.

سم بد باگ اوت یکی از بهترین انواع سم هایی است که مخصوص ساس می باشد. به همین دلیل نیز باید حتما این نکته را در نظر داشته باشید که اگر خانه شما مورد تهاجم ساس ها قرار گرفته است، حتما از این سم به شکل مناسبی استفاده کنید که بیشترین اثر بخشی را از آن ببینید.

علاوه بر این سم می توانید از سم های دیگری نیز استفاده کنید، اما آن چیزی که مهم است در این خصوص می باشد که سم ساس مورد نظر شما باید تاثیرگذاری خوبی داشته باشد.

کلام پایانی

سم های ساس ها را باید حتما به شکلی پیدا کرده و خریداری کنید که بتوانید به راحتی آن ها را در محیط زندگی خود ریشه کن سازید. فراموش نکنید که انواع سم ساس را می توانید در فروشگاه هایی که فروش سم و… را بر عهده دارند، پیدا کنید و خریداری نمایید. به همین خاطر نیز بهتر است حتما خرید خود را از فروشگاه های معتبر انجام دهید.

راه حل کنه کبوتری چیست؟

راه حل کنه کبوتری چیست؟

مقدمه:

حشره کنه کبوتری به طور طبیعی در جاهایی که پرندگانی مانند کبوترها ، گنجشک ها ، سارها ، مرغ و خروس و… نگهداری می شوند و یا در آنجا لانه گذاری کرده اند یافت می شود.

مشخصات ظاهری کنه کبوتری:

 • خیلی کوچک هستند (کمتر از 1 میلی متر طول)
 • دارای 8 پا هستند.
 • بسیار فعال
 • بدن آن ها نیمه شفاف است و بعد از تغذیه خون بزرگتر و متمایل به قرمز می شوند.
 • شکل آن ها به حالت بیضی است و پوشش مویی بسیار کم و کوتاهی دارند.

نکاتی در مورد زندگی کنه کبوتری:

تغذیه: از خون پرندگان تغذیه می کنند.

مکان تولیدمثل: در لانه پرندگان به سرعت تولید مثل می کنند.

توجه:  اگر سه هفته متوالی بدون غذا بمانند از بین می روند.

اما انتقال این حشرات به خانه ما به چه صورت است؟

این آفات از خون پرندگان تغذیه می کنند و در زمانی که کبوترها لانه قدیمی خود را برای ساخت لانه دیگری ترک می کنند، کنه های کبوتری برای جستجوی غذا خود را به منازل مسکونی می رسانند و از خون انسان ها تغذیه می کنند. جای نیش ناشی از کنه کبوتری می تواند باعث تحریک شدید شود.

حشره کنه کبوتری در مناطق گرم تر دنیا از جمله ایران بیشتر یافت می شوند. گونه های مختلفی از این آفات وجود دارند که بسیار آسیب زننده می باشند.

آسیب های کنه کبوتری:

 • جای خاصی از بدن را نیش می زند و در زیر پوست وارد می شود.
 • حس راه رفتن کنه بر روی پوست ، هنگام فعالیت کاملا احساس می شود.
 • نیش کنه کبوتری موجب خارش شدید و تورم و قرمزی در جای گزش می شود و خال های قرمز رنگی بر روی پوست ایجاد می شود.
عکس کنه کبوتری
کنه کبوتری

 آب و هوای خوب و مطبوع بهاری و هوای گرم تابستان باعث زیاد شدن کنه ها شده و حضور این حشرات، ترس از ابتلا به بیماری لایم را به همراه خواهد داشت.

ابتلا به بیماری لایم ممکن است علائمی مشابه آنفلانزا را در افراد ایجاد کند که شامل خستگی، درد عضلانی، درد مفاصل، تب، لرز، سفتی گردن، درد عصب، فلج اعصاب صورت می شود. تشخیص ندادن بیماری لایم می تواند عوارض شدیدی را به همراه داشته باشد و علائم و نشانه های آن به قلب، مغز و سیستم عصبی گسترش پیدا کند.

بیماری لایم (Lyme disease) نوعی عفونت است که در اثر گزش و نیش خانواده کنه‌ها ایجاد می شود. مهمترین علائم این بیماری تب، سردرد، خستگی، افسردگی، درد و خارش پوستی هستند. خوشبختانه، بیماری لایم بسیار نادر است. ممکن است که گزش و نیش کنه هیچ گونه نشانه جانبی نداشته باشد اما فرد باید بداند که با این گزش بیماری در او ایجاد شده و باید آن را متوقف سازد. آخرین شواهد پزشکی و تحقیقات متناسب با آن نشان می دهند که اقدام سریع در توقف این بیماری بسیار مهم است و می تواند اثرات درازمدت آن را از بین ببرد.

کنه کبوتری
کنه کبوتری

روش های از بین بردن کنه کبوتری: 

همانطور که میدانیم از بین بردن حشرات و آفت ها مزاحم از جمله کنه کبوتری در خانه نیازمند پیشگیری از ورود آن ها است و بهترین راه برای مبارزه با کنه کبوتری برای جلوگیری از ورود به منزل بستن شکاف و درزهای موجود است و همچنین سم پاشی کنه کبوتری  در جاهایی که پرندگان در آن محل ها زیاد هستند و یا نگهداری می شوند، هر 6 ماه یکبار الزامی است .

 • اولین گام در مبارزه با کنه کبوتری شناسایی محل انتشار و شناخت کامل از این نوع حشره،مشخصات ،محل زندگی و…….
 • دومین گام شناسایی و برداشتن محل های آلوده به کنه کبوتری مانند لانه های پرندگان که درگیر این حشره شده اند.جهت برداشتن لانه ها بهتر است تمامی اصول بهداشتی، مانند استفاده از ماسک و دستکش  رعایت گردد.

مکان هایی که احتمال وجود لانه های درگیر وجود دارد:

در اطراف پشت بام و دودکش ها

در فضاهای زیر شیروانی و سقف

در حفره های دیوار

زیرزمین ها و زیر پله ها

اطراف دیوارهای پنجره

بالکن و تراس ها

 • نابودی کنه کبوتری با پیشگیری و سم پاشی:
 • بستن و مسدود نمودن درزها و سوراخ های کنج ها، کنار دیوارها و………جهت جلوگیری از ساختن لانه توسط کبوترها
 • سم پاشی درست و اصولی محل های آلوده به کنه کبوتری به نحوی که تمام محل ها سم پاشی گردد.به دلیل غیر قابل دسترس بودن بسیاری از محل های درگیر ، سم پاشی کنه کبوتری تا حدود زیادی از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است.

سم برای کنه کبوتری

یکی از قویترین سم های کشنده کنه کبوتری سم بلک فلگ میباشد که کاملا بدون بو و تاخنه شده برای داخل منزل میباشد

سم برای ساس

ساس | همه چیز درباری ساس ها

ساسها (Cimicidae (يك خانواده از حشرات انگلي كوچك هستند كه از خون حيوانات خونگرم تغذيه ميكننـد. معروفتـرين
عضو اين خانواده سيمكس لكتولاريوس، ساس بستر معمولي ميباشد. در سالهاي اخير، ساسها باعث ايجاد بسياري از آلودگيها
بوده است كه منجر به مشكلات باليني زياد شده است. به نظر ميرسد شيوههاي ناقص مرتبط بـا مـديريت آفـات احتمـالاً سـبب
افزايش بازگشت ساسها شده است. نتيجه افزايش عظيم تعداد آلودگيهاي ساسها ايـن اسـت كـه مـردم بـهطور فزاينـدهاي در
معرض حشرات قرار ميگيرند و در نتيجه خطرات بهداشتي مختلفي به وجود ميآورند به خصوص در مراكز نظامي كه بهداشـت و
سلامت در اين بخشها از اهميت بسزايي برخوردار است. لذا، با توجه به اهميت آلودگيهاي احتمالي ناشـي از ايـن افـت در ايـن
مطالعه با به كارگيري جديدترين مقالات چنـد سـال اخيـر نمايـه شـده در ديتابانكهـاي معتبـر pubmed ،ISI ،Scopus،
Embase و DOAJ و چــاپ شــده در مجموعــه هــاي Elsevier ،Willy ،ProQuest و Springer بــا اســتفاده از
كليدواژههاي اصلي موجود در عنوان، به بررسي وجوه مهمي از اين آفت از جمله بيولوژي ساس، انتقـال پاتوژنهـا، طبقهبنـدي و
مراحل زندگي، تغيير حالات جنسي و توليد مثل، فرومونهاي هشدار، عادات غذايي، جستجو ميزبان، رفتـار تجمعـي و پراكنـدگي،
عوارض باليني ناشي از آلودگي، بيماريهاي عفوني، انواع اثرات ساس بر سلامت، درمان و تكنيكهاي كنترل ساس و راهكارهاي
پيشنهادي كنترل آفت ساس مخصوص مناطق نظامي پرداخته شده است.

ویژگی های ظاهری در ساس‌های بالغ

ساس های بالغ، حشرات بدون بال و به درازای ۴ الی ۵ میلیمتر بوده، قبل از خوردن غذا (خون) به رنگ زرد یا قهوه ای و پس از تغذیه کامل از خون، به رنگ قهوه ای روشن در می آیند.
مهم ترین قسمت های بدن این حشرات به شرح زیر است:

 • سر کوتاه و پهن
  شامل (خرطوم سه بخشی و یک جفت شاخک چهار بخشی)
 • بخش میانی یا سینه
  (ساس‌ها دارای سه جفت پا در ناحیه سینه هستند)
 • بخش انتهایی بدن یا شکم
  (شکم این آفات نیز از هشت بخش تشکیل شده است)

ویژگی های ظاهری تخم ساس‌

ساس های ماده، روزانه حدود دو الی سه تخم در محل اختفایشان می گذارند. تخم های ساس به رنگ سفید مایل به زرد و طول حدود یک میلیمتر هستند. تخم های ساس معمولاً پس از ۸ الی ۱۱ روز هچ می شوند.

ساس‌های تازه هچ شده (نمف ها) به رنگ زرد کمرنگ و شبیه به ساس‌های بالغ بوده اما از لحاظ اندازه بسیار کوچکتر می باشند. نمف ها معمولاً پس از ۵ الی ۸ هفته به بلوغ می رسند. ساس‌های بالغ می توانند ۶ الی ۹ ماه بدون غذا دوام بیاورند. متوسط طول عمر ساس‌ها از چند هفته تا چند ماه متغیر است. تحت شرایط آزمایشگاهی ساس های بالغ تا ۴ سال نیز زنده می مانند!

شایع ترین مکان ها برای ابتلاء به ساس

همچنین طبق گزارش ها، تغذیه ساس ها از خون سالمندان و همچنین نوزادان و به طور کلی کسانی که توانایی کمی در حرکت دارند و یا بیمارانی که توانایی حرکت ندارند سبب کمبود آهن و کم خونی در آن ها می گردد.

این آفات اغلب در مکان هایی که مردم بسیاری مدام در اقامت موقت و جابجایی هستند یافت می شوند. مکان هایی نظیر:

 • هتل ها
 • مسافرخانه ها
 • خانه های سالمندان
 • مکان های نگه داری معلولین
 • مجتمع های آپارتمانی
 • پادگان ها
 • بیمارستان ها

مکان هایی که ساس ها برای اختفاء ترجیح می دهند عبارتند از:

۱. تشک و خوشخواب
(به خصوص امتداد درزها و دوخت ها)

۲. رختخواب
(مثل ملحفه و پتو)

۳. زیر لبه های شل شده کاغذ دیواری

۴. مابین فضاهای خالی
(مانند کف های چوبی، شکاف ها و ترک های روی دیوار)

توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که، درز و شکاف های موجود در چوب های کف خانه علاوه بر ساس می توان میزبان موریانه ها نیز باشد.

۵. فرش و مبلمان، به خصوص درزها و شکاف های آن

وجود لکه های قهوه ای تیره روی ملافه های تخت خواب و روبالشتی ها

ساس ها از آلوده‌ترین نوع حشرات هستند چرا که با لکه‌های قهوه ای ناشی از مدفوع آن‌ها روی ملحفه‌ها و رختخواب اعلام حضور می‌کنند. پس اگر این لکه های قهوه ای رنگ را دیدید بلافاصله دنبال ساس در همان حوالی باشید. اتاق‌های هتل‌ها یکی از شایع ترین روش‌ها برای انتقال ساس است چرا که افراد مختلفی با ورود و یا خروج خود به آنجا ساس را با خود منتقل می‌کنند.

وجود ضایعات پوستی حاصل از گزیدگی توسط ساس روی رختخواب

وقتی ساس نقاطی از بدن را نیش میزند پوسته‌هایی ریز، بیضی شکل و قهوه‌ای رنگ از بدن جدا می‌شود و روی رختخواب و یا لباس به جا می‌ماند. وجود این پوسته‌ها می‌تواند دلیل خوبی برای حضور ساس در منزل شما باشد . پس کمی دقیق‌تر منزل و رختخواب خود را چک کنید تا از زیاد شدن ساس‌ها و اشغال کل خانه‌تان توسط آن ‌ها جلوگیری کنید.

ساس ها این هیولاهای کوچک دارای قویترین و حساس ترین سنسورهای دی اکسید کربن هستند ، ساس های تختخوابی با استفاده از این سنسور ها میتوانند انسان ها و در حقیقت میزبان خود را براحتی پیدا کرده و برای انجام یک عملیات خونخواری موفق بزاق بی حس کننده خود را در محل گزش بوسیله اندام های دهانی تیز خود تزریق و خونخواری کنند. ساس ها همچنین دارای سنسور های گرمایی نیز میباشند که بوسیله آن میزبان زنده را از اشیا تشخیص میدهند و دقیقا میتوانند در مدت 25 دقیقه به هدف خود براحتی دست پیدا کنند.

سمپاشی ساس

سمپاشی ساس

وجود ساس در خانه مشکلی بسیار آزاردهنده است که مبارزه با آن به راحتی امکان پذیر نیست. ساس ها به سرعت تکثیر پیدا می کنند و مشکلات بسیاری را با خود به همراه می آورند که اصلی ترین مشکل آن آلودگی و بروز بیماری ها می باشد.

برای از بین بردن ساس باید سمپاشی صورت گیرد که انجام مراحل سمپاشی ساس باید به وسیله شرکت های سمپاشی انجام شود. با توجه به این که ساس ها کوچک هستند به راحتی قابل مشاهده نبوده و تنها از طریق پیگیری علائم می توانید پی به وجود ساس در خانه ببرید.

بهترین زمان سمپاشی ساس

با گرم شدن هوا و ورود به فصل تابستان رشد و تکثیر ساس ها افزایش می یابد و این فصل بهترین زمان برای سمپاشی ساس ها می باشد.

برای این که ساس ها به طور کامل از بین بروند باید ابتدا تمامی راه های ورود ساس به داخل خانه را بسته و سپس اقدام به سمپاشی ساس کرد.

در نتیجه در صورتی که قصد دارید ساس به طور کامل از خانه شما ریشه کن شود بهتر است در فصل تابستان مجدد تمامی مراحل سمپاشی ساختمان تکرار شود. اردیبهشت ماه بهترین ماه برای نابودی ساس ها به شمار می رود که تکثیر ساس ها در این زمان صورت می گیرد.

مراقبت های پیش از سمپاشی ساس

برای این که سمپاشی ساختمان آسیبی به سلامتی شما وارد نکند باید نکات ایمنی مراقبتی را پیش از اجرای سمپاشی ساس رعایت کنید. از جمله این راهکارهای مراقبتی عبارت است از:

خروج ساکنین و تخلیه کامل آن

پوشاندن روی تمامی لوازم با پارچه و یا پلاستیک

خارج کردن تمامی مواد غذایی از خانه

باز کردن پنجره و درب های خانه

استفاده از لوازم ایمنی همچون ماسک و دستکش در هنگام سمپاشی

جلوگیری از عدم استشمام سم

مراقبت های بعد از سمپاشی ساس

بعد از اتمام سمپاشی ساس حمام رفته و تمامی لباس های خود را بشویید و در آفتاب قرار دهید تا سموم آن از بین برود.

تمامی مواد غذایی آغشته به سم را از دور بریزید.

حداقل تا دو روز بعد از سمپاشی از ورود ساکنین به داخل خانه خودداری کنید.

هواکش های خانه را روشن کرده تا گرد موجود در خانه از بین برود.

تمامی لوازم و سطوح آغشته به سم را با استفاده از شوینده ها ضدعفونی کنید.

سمپاشی ساس در خانه

وجود ساس در آپارتمان می تواند تمامی ساختمان را مبتلا کند به همین دلیل باید هر چه زودتر از آن جلوگیری شود.

ساس ها می توانند به سرعت تکثیر پیدا کرده و در تمامی خانه و ساختمان پراکنده گردند. سمپاشی ساس تنها راه از بین بردن ساس ها بوده و از این رو شما می توانید با کمک شرکت های سمپاشی به طور کامل این حشرات آزاردهنده را ریشه کن کنید.

فروش سم ساس بدباگ 

سم ساس کش واندرساید

سم ساس کش پیرانا

بهترین سم کشنده سوسک

بهترین سم برای کشتن سوسک

معرفی بهترین و قویترین سم سوسک کش

سوسکها حشراتی هستند که برای ما انسانها چندش و دلهره آور میباشند کمتر کسی هست که به حشره ای بنام سوسک برخورد نکرده باشد  سوسکها موجوداتی هستند  که مدت زیاادی بدون آب و غذا زنده می مانند  اگر شما در خانه خود سوسک دیدید مطمئن باشید که سوسکها در فاضلاب ،چاه،حمام،توالت ،آشپزخانه و موتورخانه  خانه شما جای خوش کرده اند   عجله کنید قبل از اینکه این آفت کل خانه شما را تصاحب کند به فکر نابود کردن و کشتن سوسک ها باشید  برای دفع سریع و نابودی سوسکها حتما از یک حشره کش  قوی استفاده کنید  اگر هر سمی استفاده کردید سوسکها را از بین نبرده و بطور کامل سوسکها را نابود نکرده است  ما به شما یک سم بسیار قوی و کشنده پیشنهاد می کنیم این سم یک سم بسیار قوی و کشنده ی سریع سوسک می باشد  این سم سوسک کش بصورت تضمینی و فوری  همه نوع سوسک از قبیل سوسک فاضلاب(سوسک های آلمانی)،سوسک کابینت،سوسک حمام و سوسک فرش  ،سوسک ریز و سوسک درشت را  و تخم سوسک را در هر جای خانه که پنهان شده باشد زا بطور کامل نابود کرده  و از بین میبرد  برای دفع سریع سوسک حتما از این نوع سم سوسک عالی و قوی برای امحا و نابودی سریع سوسک استفاده نمایید

معرفی سه مدل از بهترین سم های کشنده سوسک

سم سوسک کش ریپلزال

سوسک کش ریپلزال یک سم تخصصی و بدون بو تهیه شده برای استفاده در داخل خونه با بهترین و بروز ترین دانش روز  سم سوسک کش ریپلزال کلونی سوسک های ریز و درشت را

در داخل منزل ریشه کن میکند

سم سوسک رونج

سم کشنده سوسک رونج یک سم کاملا گیاهی و اورگانیک برای از بین بردن کلونی سوسک ها در خانه و آشپزخانه بدون بو و با ماندگاری بالا مخصوص سوسک های رستوران ها

سم کشنده سوسک های فاضلابی شات گان

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

تلفن کارشناس فروش شیفت صبح : 09109107280

تلفن کارشناس فروش شیفت عصر و شب : 09109107360

سم سوسک کش رونج

سم سوسک کش شات گان

سم های موثر بر روی سوسک ها

سوسک ها و سم های موثر بر روی آن ها

سم های موثر بر روی سوسک ها

سوسک ها گونه ای جالب از حشرات به حساب می آیند که می توانند علاوه بر بیماری زایی که با خود دارند، مزیت هایی را نیز برای کره زمین و حتی انسان ها با خود به همراه داشته باشند. در ادامه این مقاله سعی کرده ایم تا در مورد ویژگی های کلی سوسک ها، سم سوسک هایی که بر روی آن ها موثر است و همچنین نحوه زندگی کردن آن ها صحبت کنیم. اگر شما نیز از دست سوسک های آشپزخانه و حمام خود خسته و کلافه شده اید و به دنبال آن هستید که بهترین روش ها همچون سمپاشی سوسک را برای از بین بردن آن ها پیدا کنید، می توانید تا انتهای این مقاله را با ما همراه باشید.

چرخه زندگی سوسک ها

نحوه زندگی کردن و چرخه ای که سوسک ها در طول عمر خود پشت سر می گذارند، به چه شکلی است؟ تمامی سوسک ها در هر شکل و اندازه ای که باشند، سه مرحله را در زندگی خود طی می کنند، تخم، لارو و مرحله بلوغ. در هر کدام از این مراحل یک سری از ویژگی ها و نکات وجود دارد. بررسی کردن این ویژگی ها می تواند برای سمپاشی سوسک اهمیت زیادی داشته باشد. به همین خاطر نیز این موارد را به شکل جداگانه ای مورد بررسی قرار می دهیم.

· تخم سوسک

اولین قسمت مربوط به تخم سوسک ها می شود. زمانی که سوسک های ماده به مرحله بلوغ می رسند، تخم سوسک را تولید می کنند. تعداد زیادی از تخم ها که حدودا 16 الی 50 عدد می باشند، در یک غلاف قرار می گیرند. به طور مثال سوسک های شرقی و آمریکایی تعداد 16 عدد، سوسک های قهوه ای نواری تعداد 18 عدد و سوسک های آلمانی تعداد 50 عدد تخم را در هر غلاف تولید می کنند.

تخم سوسک ها باید ابتدا هچ شده و سپس به مرحله تبدیل شدن به لارو برود. برخی از سوسک ها تخم های خود را تا زمانی که به مرحله هچ شدن برسند، با خودشان حمل می کنند و این کار را برای افزایش زاد و ولد انجام می دهند. اما بسیاری دیگر از سوسک ها نیز هستند که تخم های خود را مخفی می کنند. بهترین مکان های برای این کار، شکاف بین دیوارها، درز تابلوها، فضای زیر کابینت و مبلمان و… است.

· نمف یا لارو سوسک

مرحله بعدی که پس از هچ شدن قرار دارد، مرحله تبدیل تخم ها به لارو سوسک است. مدت زمانی که سوسک ها سر از تخم بیرون بیاورند، چیزی بین 2 هفته الی 2 ماه می باشد. هچ شدن نیز به معنای بیرون آمدن از تخم است. پس از هچ شدن است که سوسک ها تازه خارج شده را می بینید. این سوسک ها رنگ هایی روشن تر دارند، مشابه سوسک های بالغ هستند و بال ندارند.

یکی دیگر از ویژگی های مرحله نمف یا لارو بودن سوسک ها مربوط به پوست اندازی های متعدد آن ها می شود. به طور مثال برخی از سوسک ها همچون سوسک های آلمانی می توانند در طول 3 ماهی که به بلوغ می رسند، چیزی حدود 6 الی 7 بار را پوست اندازی کنند. اگر سمپاشی سوسک را در این مرحله انجام دهید، احتمالا اثر بالایی بر روی این حشرات می گذارد.

معرفی انواع سم مگس

انواع سم مگس

انواع سم مگس و شناخت این مدل های مختلف از سم ها برای کسانی که دیگر تحمل وجود مگس ها در محیط کاری و زندگی خود را ندارند، می تواند شبیه به یک معجزه باشد. بسیاری از سم هایی که در بازار برای از بین بردن جانوران موذی و حشرات استفاده می شوند، می توانند به صورت برعکس عمل کنند. در واقع این سم ها نه تنها حشرات را از بین نمی برند بلکه حتی ممکن است سبب تقویت شدن سیستم ایمنی بدن آن ها شده و سبب شوند که حتی سم های قوی تر نیز نتوانند بر روی بدن این مگس ها تاثیر داشته باشند.

معرفی انواع سم مگس

همان طور که تاکنون حدود 5 هزار نوع مختلف از مگس ها شناسایی شده اند که با یکدیگر تفاوت دارند، می توانیم بگوییم که انواع مختلفی از سم های مخصوص برای مگس ها نیز وجود دارد. به طور مثال سمی که بر روی مگس های صحرایی که به اصطلاح خر مگس نیز به آن ها گفته می شود، احتمالا تاثیر مطلوبی را بر روی مگس های خانگی نداشته باشد. به دلیل همین تفاوت های بنیادی و اولیه در سیستم بدنی این حشرات، لازم است حتما سم های مختلفی را برای آن ها تولید کنیم. در این قسمت به این موضوع می پردازیم که دقیقا کدام مدل از سم ها می تواند برای کدام نوع از مگس ها گزینه مناسبی باشد وچند نوع سم به طور کلی وجود دارد که می توانیم از آن ها استفاده کنیم.

مگس ها

مگس های ریز

·سم های گیاهی  

سم های گیاهی اولین گروه از سم هایی هستند که می توانید از آن ها بهره گیری کنید. سم های گیاهی در حقیقت به سم هایی گفته می شوند که می توانند حشرات را با کمترین میزان آسیب ها به محیط زیست، انسان ها و حیوانات از بین ببرند.

شالوده و پایه اصلی سم های گیاهی از گیاهان و عصاره های آن ها و همچنین ترکیب کردن آن ها به وجود می آید. معمولا این مدل از مواد به دلیل آن که گیاهی هستند و ذرات کمتری از سم را نیز در اختیار دارند، می توان گفت که به مدت زمان بیشتری برای اثرگذاری نیز نیازمند هستند. هر قدرمدت زمانی که می خواهید تا سم ها اثر گذاری داشته باشند، کمتر باشد، لازم است از سم های قوی تری نیز استفاده کنید. فراموش نکنید که هر کدام از سم های قوی که وجود دارند، یک سری از فرمول های شیمیایی خاص خودشان را دارند و نباید به هیچ وجه این موضوع را فراموش کنید.

·سم های شیمیایی

سم های شیمیایی دومین دسته از سم ها هستند که می توانید برای از بین بردن انواع مگس ها از آن استفاده کنید. این مدل از سم ها معمولا در کارخانه ها و کارگاه های سم سازی تولید می شوند و اثراتی بسیار بهتر و بیشتر را بر روی جمعیت های این حشرات موذی می توانند داشته باشند. زمانی باید از این مدل از سم ها استفاده کنید که بدانید دیگر راه حلی وجود ندارد و تنها راه چاره، استفاده کردن از سم های شیمیایی است.

از جمله مشکلاتی که در خصوص این مدل از سم ها وجود دارد، آن است که سم های شیمیایی می توانند علاوه بر آن که بر روی حشراتی همچون مگس ها تاثیر می گذارند، بر روی انسان ها و حیوانات نیز تاثیرات مخربی داشته باشند. ه همین دلیل نیز معمولا توصیه می شود تا حد ممکن از سم های شیمیایی استفاده نکنید.

مگس

معرفی انواع سم های گیاهی مگس

متوجه شدید که سم های گیاهی چه ویژگی هایی دارند و چگونه می توانید آن ها را تشخیص دهید. در این بخش به چند مورد از مهم ترین این سم ها اشاره خواهیم کرد. در صورت لزوم می توانید با توجه به شرایط خودتان و همچنین با توجه به اینکه تاثیر گذاری کدام نوع سم گیاهی را بیشتر می پسندید، از یک و یا چند مورد از این نوع سم ها استفاده کنید تا کار شما نیز هرچه بهتر و راحت تر پیش رود.

·گل های داوودی

یکی از سم های گیاهی می تواند مربوط به یک گیاه به نام گل داوودی باشد. این گیاه می تواند با تولید کردن فرومون ها و رایجه هایی که برای مگس ها ناخوشایند است، سبب دور ماندن آن ها از خانه و محل مورد نظر شما شود. به همین دلیل نیز بهترین کار آن است که در آن را در نزدیکی محیط زندگی خود بکارید.

·فلفل

استفاده کردن از اسپری فلفل قرمز و تند یکی دیگر از دفع کننده های گیاهی است ک9ه تاثیرات فوق العاده ای را نیز از خودش برجای می گذارد.

·زنجبیل

زنجبیل نیز همچون فلفل قرمز می تواند انواع حشرات و به خصوص مگس ها را به خوبی از خودش دفع کند. این مسئله به دلیل رایجه بسیار تندی است که زنجبیل ها دارند و به همین خاطر نیز باید آن ها را حتما در نظر داشته باشیم.

·سم تند اکسیر

سم بعدی که با یک سری از تغییرات بر روی فرمول اصلی آن ساخته می شود، سمی به نام تند اکسیر می باشد. این مدل از سم گیاهی و کاملا ارگانیک بوده و خطری را برای انسان ها در پی نخواهد داشت. یکی از بزرگ ترین گروه های حشرات که با سم های تند اکسیر می توان آن ها را نابود کرد، مگس های سفید می باشند.

·گیاهان تند

گیاهان تندی همچون انواع نعنا فلفلی، نعنا معمولی و… می توانند در از بین بردن و دور کردن حشرات از شما بسیار اثرگذار باشند. به همین دلیل نیز معمولا می توانید از پودر این گیاهان در آب استفاده کردن و آن را در همه جای خانه اسپری کنید. این کار سبب می شود تا مگس ها به خودی خود از محیط دور شده و به راحتی بتوانید بدون آن که از گونه سم شیمیایی استفاده کنید، آن ها را از بین ببرید. در ضمن توجه کنید که استفاده از نعناع تازه اثرگذاری بیشتری نیز دارد.

علاوه بر این موارد، سم های گیاهی بسیار زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها برای دور کردن حشرات و مگس ها از محیط زندگی و کار خودتان دور کنید. اما باید بدانید که هر کدام از آن ها چه ویژگی هایی دارند و دقیقا به چه صورت می توانیم این ویژگی ها را به نفع خودمان به کار گیریم تا کمترین آسیب به ما و حیوانات اهلی وارد شده و بیشترین تاثیر را بر روی کنترل جمعیت حشرات داشته باشیم.

مگس کش

معرفی انواع سم های شیمیایی مگس

سم های شیمیایی ویژگی های مخصوص به خودشان را دارند. در قسمت بالاتر نیز توضیح دادیم که هر قدر میزان اثر

گذاری سم بر روی حشرات بیشتر و سریع تر باشد، به همان میزان نیز مشاهده می کنیم که سم ها می توانند بر روی انسان و حیوانات و حتی گیاهان نیز تاثیرگذار باشند. معمولا سم های شیمیایی به این صورت هستند که علاوه بر تاثیر گذاری بر روی مگس ها، می توانند چندین گونه و دسته دیگر از حشرات را نیز تحت الشعاع قرار دهند. در ادامه سعی شده است تا تمامی این مدل های سم های شیمیایی را معرفی کنیم.

·مالاتیون 57 درصد امولوسیون

برای از بین بردن آفت های درختان مناطق سرد سیر مثل شپشک ها، ملخ ها، آفت ها، شته ها و… استفاده می شود. به یاد داشته باشید که این نوع از سم های مگس ها را نباید در جای دیگری به جز زمین های کشاورزی استفاده کنید. سم مالاتیون می تواند به صورت غیر سیستمیک و صرفا با تماس، گوارش و تنفس توسط حشره ها، آن ها را از بین ببرد.

زمانی که باغ و یا زمین کشاورزی را با استفاده از این مدل سم ها و مواد، سمپاشی می کنید، دقت داشته باشید که از هرگونه خوردن و آشامیدن و تی کشیدن سیگار دوری کنید. دلیل این مسئله نیز مربوط به ذرات بسیار ریز سم است که می تواند در هوا پراکنده شود و از این طریق به بدن وارد گردد. اگر با این نوع از سم دچار مسمویت شدید، اتمالا علائمی همچون سردرد، سرگیجه، حالت تهوع، اسهال و اختلالاتی در بینایی را خواهید داشت.

·تری کلرفن 80 درصد

این مدل از سم ها و محصولات شیمیایی به شکل پودرهایی هستند که قابلیت حل شدن در آب را دارند. برای از بین بردن مگس ها در کنار حشرات و آفت های محصولاتی همچون گندم و جو، برنج، آفتابگردان و سویا، پیاز، خربزه، کلم، نخود کارادرینا و نارون از آن ها استفاده می شود. زمانی که از این سم بر روی گیاهان و محصولات خوراکی استفاده می شود، این مواد توسط ریشه های گیاهان جذب شده و وارد بافت های گیاه می شوند. به همین دلیل است که اگر حشرات و مگس ها به سمت گیاهانی که با تری کلرفن سمپاشی شده اند، مورد سمپاشی قرار گیرند، دچار مشکل و مرگ خواهن شد.

نحوه اثر گذاری این سم بر روی حشرات و به خصوص مگس ها نیز به این صورت است که سیستم گوارش آن ها را دچار مشکل خواهد کرد. معمولا اگر با سم تری کلرفن مسموم شوید، علائمی همچون سردرد، سرگیجه و حالت تهوع را نیز خواهید داشت. این موضوع نشان می دهد که نباید به هیچ وجه این مسئله را ساده گرفته و نیاز است تا حتما به پزشک برای این کار مراجعه کنید.

·دیکلرووس 50 درصد امولسیون

سم بعدی با نام دیکلرو وس شناخته می شود. درختان میوه، چای کاری ها، سبزیجات و صیفی جات از جمله مهم ترین مواردی هستند مه می توانند از این نوع سم برای دور کردن حشرات مزاحم از جمله مگس ها از خودشان استفاده کنند. در صورتی که با این موضوع روبرو شدید و احساس کردید که نیاز دارید تا از سم هایی استفاده کنید که محصولات شما از آفت ها در امان بمانند دیکلرووس گزینه بسیار مناسبی می تواند باشد.

نباید از دیکلرووس در محیط خانه، محل کار و… استفاده کرد. تنها فضاهایی که می توانید از این سم استفاده کنید، همان مواردی است که در بالاتر نیز آن ها را نام بردیم. احتمال مسمومیت شما در زمانی که در حین سمپاشی کردن هستید و اقدام به خوردن، آشامیدن و یا سیگار کشیدن کنید، بسیار بالا می رود. به همین دلیل نیز می باشد که همواره این مسئله توصیه می شود و شما را از این کار منع می کنند.

در صورتی که متوجه شدید دچار مسمویت شدید، حتما سریعا به پزشک و اورژانس مراجعه کرده و از هرگونه درمان های خانگی نیز خودداری کنید. علائمی همچون سرگیجه، سردرد، حالت تهوع و اختلال در بینایی، می تواند بسیار اهمیت داشته باشد و نشان دهنده آن باشد که با سم دیکلرووس دچار مسمویت شده اید.

مگس کش اجیتا

·سم مگس کش آجیتا

نام سم آجیتا را احتمالا زیاد شنیده باشید. این مدل از سم ها می توانند کارایی زیادی داشته باشند و به طور کلی می توانیم بگوییم که این سم علاوه بر آن که کشنده بسیار قوی می باشد، جذب کننده بسیار قوی نیز است. هر کدام از ویژگی هایی که در مورد سم های آجیتا گفته می شود را در ادامه بیشتر مورد توجه قرار دهید.

این سم می تواند از دو طریق جذب کننده جنسی و همچنین تحریک کردن حس قوی بویایی که مگس ها دارند، سبب مرگ آن ها شود. در صورت خوردن، استنشاق کردن و یا حتی تماس پیدا کردن مگس با این نوع از سم، متوجه می شوید که مگس ها دچار آسیب شده اند.

برای آن که سم آجیتا تاثیرگذاری زیادی داشته باشد نیز می توانیم بگوییم که این مدل از سم ها را به سه روش استفاده به شکل پودر، تهیه کردن محلول از آن و کشیدن بر روی سطوح و همچنین تهیه کردن اسپری از آن، می توانیم مورد استفاده قرار دهیم.

اگر از سم های اصل آجیتا استفاده کنید، می توانید به شکل ساده و راحتی هم برای مگس های خانگی و هم برای انواع مگس فاضلاب و مگس میوه، از آن استفاده نمایید. فراموش نکنید که برای از بین بردن هر کدام از گونه های ذکر شده، لازم است تا حتما به شکل های مختلفی از آن سم ها استفاده کنید.

·سم اوبرون

سم اوبرون نیز دارای تاثیرگذاری بسیار بالایی می باشد. این مدل از سم ها به شکلی طراحی شده اند که اجازه نمی دهند هیچگونه چربی در بدن حشرات ساخته و پردازش شود. در نهایت نیز آن چیزی که از تاثیرات این سم مشاهده خواهید کرد، آن است که آفت ها و به خصوص مگس ها می توانند کاهش چشمگیری را در تخم گذاری خود داشته باشند. تنها اتفاق مربوط به کاهش مقدار و تعداد تخم ها نیست، بلکه حتی تخم ها در زمان باز شدن نیز مشکل خواهند داشت و به این ترتیب مشاهده می کنید که این سم چگونه می تواند بر روی حشرات بسیار اثرگذار باشد.

·سم ورتیمک

کاربردهای اصلی سم ورتیمک برای مگس سبزی و صیفی و همچنین کنه زنگ و مرکبات کاربرد دارد. اگر برای از بین بردن مگس ها بخواهید از این سم ورتیمک استفاده کنید، لازم است همزمان با پیدا شدن اولین دالان های لاروی شکل، از آن سم بهره گیری کنید. اما در صورتی که می خواهید برای نابودی کنه ها و زنگ های مرکبات از آن استفاده نمایید، بهتر است این کار را همزمان با شروع اولین آلودگی ها انجام دهید که بیشترین میزان اثرپذیری را نیز داشته باشید.

·سم مگس دیویس

یکی از انواع سم هایی که امروزه برای محیط های بسته و خانه ها می تواند به راحتی استفاده شود و تاثیرات مناسبی را نیز از خودش بر جای می گذارد، سم کامان است. این مدل از سم ها به شکل اسپری بوده و بر روی سطوح و یا محلی که مگس ها تجمع پیدا می کنند، اسپری می شوند. نحوه اثر گذاری این سم محلول نیز به این صورت است که به شکل فوری و تقریبا درجا بر روی سیستم عصبی حشرات اثر کرده و آن ها را فلج می نماید. فلج کردن حشرات باعث می شود تا آن ها در نهایت نیز دچار مرگ شوند. البته کامان علاوه بر حشراتی همچون مگس ها و پشه ها، می تواند برای جانوران بزرگتری همچون سوسک و مارمولک نیز کاربرد داشته باشد. در صورتی که هرگونه را در این زمینه داشته باشید، می توانید به راحتی با کارشناسان فروش سم در میان بگذارید.

·سم سیرومازین

مدل بعدی سم های شیمیایی نیز مربوط به سمی به نام سیرومازین می شود. این سم برای از بین بردن مگس های مینوز جالیزی استفاده می شود. محصولات گیاهی که توسط این نوع از مگس ها و آفت ها تهدید می شوند، شامل خیار، گوجه، فلفل دلمه ای و گیاهان زینتی می باشد. رشد و نمو لاروهای مگس را با استفاده از سم سیرومازین می توانیم کنترل کنیم و همین موضوع باعث می شود تا جمعیت مگس ها را نیز بتوانیم به شکل بهتری کم کنیم.

مگس ها

کلام پایانی

انواع سم مگس وجود دارند. هر کدام از این نوع سم ها را باید به دقت بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا انتخاب درستی کرده اید یا خیر. همان طور که گفته شد، نمی توانید هر نوع سمی را برای هر نوم مگسی استفاده کنید. اگر تصمیم گرفتید تا از سم های شیمیایی که تولیدات کارخانه ها هستند استفاده کنید، بهترین کار آن است که ابتدا سم را به دقت بررسی کنید و متوجه شوید که سم مورد نظر کیفیت مناسب را دارد یا خیر. پس از اطمینان یافتن از این قضیه، می توانید به سراغ مرحله بعدی یعنی خرید کردن بروید.

انواع سم موریانه کش

معرفی انواع سم های کشنده موریانه

 انوام سم برای موریانه

سم های مختلفی امروزه در آزمایشگاه ها برای از بین بردن موریانه ها وجود دارد. هر کدام از این سم ها نیز می توانند تاثیرات مختلفی را از خودشان برجای بگذارند. برای آن که بتوانید سم های تولید شده در آزمایشگاه های مختلف را هرچه بهتر و دقیق تر بشناسید، بهتر است این نکته را در نظر بگیرید که هر کدام از این سم ها چه ویژگی هایی دارند و استفاده از هر کدام از آن ها به چه شکلی خواهد بود.

ترمیدور یکی از مهم ترین، قوی ترین و موثرترین انواع سم هایی است که برای کشتن موریانه ها استفاده می شود. این نوع از سم می تواند تاثیرات زیادی را بر روی موریانه ها و حشرات دیگر بگذارد. با اینکه قوی ترین نوع سم موجود در بازار امروزه همین سم ترمیدور است، باید بدانید که این سم کاملا ارگانیک بوده و به سادگی می توانید آن را در تمامی محیط ها مصرف کنید. یک نکته بسیار مهم دیگر نیز در مورد سم ترمیدور وجود دارد و آن هم در این خصوص است که سم های ترمیدور هیچگونه بو، رنگ و… ندارند.

 • بوریک اسید

اسید بعدی که می تواند برای از بین بردن موریانه ها استفاده شود و تقریبا جزو روش های سم پاشی نیز در نظر گرفته می شود، بوریک اسید. بوریک اسید و یا اسید بوریک برای انسان ها و حیوانات بسیار خطرناک است و به هیچ وجه نباید با پوست بدن و یا چشم ها در تماس قرار گیرد. از سوی دیگر استنشاق کردن این اسید نیز می تواند بسیار مضر باشد. به همین خاطر است که گفته می شود استفاده از این ماده را به عنوان آخرین راه حل در نظر داشته باشید. برای استفاده کردن از این اسید می توانید سطح چوبی که دچار خوردگی و پوسیدگی شده است را با بوریک اسید اسپری کنید.

 • بمب حشرات

یکی دیگر از موارد مربوط به استفاده از بمب حشرات می باشد. بمب حشرات دارای مزیت هایی می باشد اما در عین حال معایبی را نیز با خودش به همراه دارد. استفاده کردن از بمب حشرات نمی تواند در لانه موریانه ها صورت گیرد و یا حتی به قسمت های داخلی چوب نیز نمی تواند نفوذ پیدا کند. بمب حشرات در واقع تجمعی از مواد سمی بوده و به راحتی می توانید با استفاده کردن از آن کاری کنید که حشراتی که در تماس با آن ها قرار می گیرند از بین بروند. البته این نوع از بمب ها دارای بوی نامناسب و سمی می باشند که حتما باید در زمان استفاده از آن ها از ماسک ها استفاده کنید.

 • طعمه موریانه

طعمه موریانه نیز یکی دیگر از سم هایی است که برای از بین بردن این حشرات موذی می تواند استفاده شود. طعمه موریانه ها در حقیقت در مکان هایی قرار می گیرند که احتمال عبور و مرور حشرات از آن مناطق زیاد است. به همین خاطر نیز می توانیم بگوییم که احتمال آن که تمامی موریانه ها با این روش از بین بروند، زیاد نیست.

 • بوراکس

سم بوراکس را می توانید به دو شکل پودری و قرصی پیدا کنید. برای استفاده از پودرهای بوراکس به سادگی به اندازه نصف فنجان از این پودر را در یک گالن آب مخلوط می کنید. حتما دقت داشته باشید که پودر بوراکس را به طور کامل هم بزنید که کاملا در آب حل شود.

پس از آن که پودر بوراکس را در آب حل کردید، می توانید آن را در یک ظرف اسپری ریخته و هم بزنید. با استفاده از این ظرف می توانید تمامی محیط اطراف موریانه ها را اسپری کنید. این کار را یک الی دو بار تکرار کنید تا نتایج آن را ببینید.

مورد بعدی در خصوص استفاده کردن از قرص های بوراکس است. توپ های بوراکس در حقیقت مخلوطی از پودر بوتاکس، شکر و آرد هستند. باید این مواد را با یکدیگر ترکیب کرده و آن ها را به شکل قرص و یا گوی های گرد و کوچک در آورید. برای آن که نتیجه بهتری از این روش بگیرید می توانید کمی آب معمولی را بر روی آن اسپری کنید و اجازه دهید تا بوی آن بتواند تمامی موریانه ها را به خودش جذب کند.

تلفن کارشناس فروش شیفت صبح : 09109107280

تلفن کارشناس فروش شیفت عصر و شب : 09109107360

خرید سم موریانه کش | فروش سم موریانه کش | موریانه کش |

termites

نشانه های وجود موریانه

علائم وجود موریانه

بسیاری از نشانه ها و علائم وجود دارند که نشان می دهند خانه شما و یا محل کارتان مورد هجوم موریانه ها قرار گرفته است. این نشانه ها و علائم را باید به دقت مورد بررسی قرار دهید که بتوانید نتایج مناسبی را بگیرید. البته یک مسئله بسیار مهم وجود دارد و آن هم در خصوص این موضوع است که بسیاری از اوقات این علائم مربوط به آن نمی شوند که شما موریانه در خانه خود دارید، اما اگر چند مورد از این نشانه ها را در کنار هم مشاهده کردید بهتر است به هیچ وجه به این مسئله شک نکنید.

·       آسیب به محصولات چوبی

محصولات چوبی که در محیط خانه شما وجود دارند، می توانند مورد تهاجم موریانه ها واقع شوند. موریانه ها از چوب تغذیه می کنند و کار اصلی آن ها جویدن بافت های چوبی است. به همین دلیل نیز اگر وارد محیطی شوند که دارای مصنوعات چوبی فراوانی است و یا صرفا از چوب ساخته شده است، می توانند این مصنوعات را از بین ببرند. هر یک هفته یکبار و یا حداقل دو روز یکبار بهتر است به صورت رندوم گوشه و کنار خانه را بررسی کنید. در صورتی که هر گونه مشکلی از این بابت وجود داشته باشد و موریانه ها به خانه شما راه پیدا کرده باشند، متوجه می شوید که نیاز به استفاده از سم و نابود کردن آن ها دارید.

نشهنه موریانه ها

·       بال موریانه

موریانه ها حشرات بالداری هستند اما این مسئله نشان دهنده آن نیست که قرار است همچون مگس ها آن ها را در حال پرواز ببینید. نوع زندگی موریانه ها کمی متفاوت است. اولا آن که موریانه ها تا زمانی که مکان مناسبی را برای جویدن چوب ها پیدا نکرده باشند، همچنان بال های خود را حفظ می کنند، اما زمانی که به یک منبع مناسب از چوب برسند، دیگر بال های خود را باز کرده و در واقع آن ها را از دست می دهند. این بال ها را می توانید در گوشه و کنار خانه ها و یا در کنار درب و پنجره ها مشاهده کنید. اگر چنین بال هایی را پیدا کردید، حتما این نکته را در نظر داشته باشید که باید سریعا به سراغ خرید سم رفته و اقدامات فوری را در جهت نابود کردن آن ها بردارید. در غیر این صورت شاهد زاد و ولد موریانه ها و زیاد شدن آن ها خواهید بود.

·       سر و صدای موریانه ها

وجود سر و صدای موریانه ها یکی دیگر از نشانه های وجود موریانه ها در خانه است. این نوع از سر و صداها می توانند تا حد زیادی متفاوت باشند اما یک نقطه اشتراک بین تمامی این صداها وجود دارد. برای آن که بتوانید آن ها را بشنوید نیاز است که در یک محیط ساکت و آرام همچون شب هنگام به این صداها گوش دهید.

بسیاری از صداها مربوط به جویدن چوب، برقراری تعامل بین موریانه ها و حتی بال زدن آن ها می باشد. جای نگرانی نیست، موریانه ها موجوداتی هستند که به صورت شبانه روزی در حال کار و جویدن چوب ها می باشند. به همین دلیل نیز همیشه می توانید این سر و صداها را با کمی دقت بشونید. به صورت جزئی این صداها را در بخش جداگانه ای بررسی کرده ایم. بهتر است برای آن که بدانید آیا درست این موضوع را تشخیص داده اید یا خیر، به سراغ این سر و صداها بروید.

موریانه ها

موریانه ها

·       تونل های گلی

درست کردن تونل های گلی در محیط خانه امکان پذیر نیست اما اگر در محیطی باشید که گل در اطراف چوب وجود داشته باشد، حتما این تونل های گلی را نیز خواهید دید. تونل های گلی به این دلیل حفر می شوند که مورانه ها بتوانند در دمای تونل زنده بمانند. دمای تونل گرمتر از محیط اطراف است و سبب می شود تا موریانه ها کاملا زنده بمانند. با این وجود اگر در محیط خانه نیز شک به وجود موریانه ها دارید، بهتر است اطراف خانه را بررسی کرده و فضاهای تونل مانند را پیدا کنید. اگر محیط داخلی آن تونل گرم و مرطوب باشد می تواند تبدیل به فضای مناسبی برای زنده ماندن موریانه ها شود.

·       فضله های موریانه ها

آثار جرم موریانه ها بیشتر از یکی دو مورد است. اگر موش به خانه شما حمله کرده باشد، فضله آن را مشاهده خواهید کرد. این موضوع در خصوص جشرات موریانه نیز صدق می کند. موریانه ها دارای فضله هایی هستند که به شکل قرص های قهوه ای رنگی بر روی زمین می ریزد. فضله های قهوه ای رنگ مسلما می توانند به دلیل آن باشند که موریانه ها دائما از چوب در حال تغذیه کردن هستند.

در خصوص فضله ها به یک نکته بسیار مهم توجه کنید. این فضله ها را به هیچ وجه با دست برندارید و حتی اجازه ندهید تا کودکان و یا حیوانات خانگی شما به آنه ها نزدیک شوند. فضله هایی که وجود دارند می توانند برای سلامتی بسیار مضر باشند. یکی از مهم ترین ضررها نیز در خصوص بروز التهابات پوستی پس از لمس کردن این فضله ها است.

·       گیر کردن درب و پنجره ها

زمانی که موریانه در محیط زندگی شما وجود داشته باشد، شاهد گیر کردن درب و پنجره ها نیز خواهید شد. گیر کردن درب و پنجره ها مربوط به زمانی می شود که آن ها را از چوب ساخته باشند. به همین خاطر نیز هر نوع گیر کردنی را به وجود موریانه ربط ندهید. جویده شدن چوب د قسمت های مختلف درب و پنجره ها سبب گیر کردن آن ها می شود.

·       جیر جیر کردن کفپوش ها

موریانه ها حتی می توانند سبب جیر جیر کردن کفپوش ها نیز شوند. جویده شدن کفپوش ها به وسیله موریانه ها می تواند بسیار مهم باشد. اگر این قسمت از خانه مورد هجوم موریانه ها قرار بگیرد، صدای جیر جیر کفپوش ها در زمانی که بر روی آن ها قدم می گذارید را خواهید شنید. البته داشتن کمی صدای جیر جیر طبیعی است و صرفا زمانی می توانید این صدا را به وجود موریانه ها ارتباط دهید که مقدار این صدا بسیار شدید شود.

·       شل شدگی مصالح کف

درست است که موریانه ها صرفا به چوب حمله می کنند و دیگر محصولات همچون سنگ و آهن را کاری ندارند. با این وجود یکی دیگر از نشانه های وجود آن ها در محیط خانه مربوط به شل شدگی کاشی و سرامیک های کف خانه و حتی قرنیزهای کنار دیوارها می شود. زمانی که مشاهده کنید در این قسمت ها رطوبت جمع شده است، می توانید به این نکته نیز توجه داشته باشید که مصالح کف کاملا شده اند و به همین خاطر نیز باید فکری به حال موریانه هایی که به خانه شما هجوم اورده اند، بکنید.

·       سوراخ روی دیوار

اگر دیوار خشکی را در خانه دارید، ممکن است سوراخ های دقیق و ریزی را بر روی آن مشاهده کنید که به صورت کامل و دارای الگوی خاصی هستند. این سوراخ ها توسط موریانه ها بر روی دیوار ایجاد شده اند و به منظور عملکرد بهترشان در جویدن چوب ها هستند. به همین دلیل نیز باید بدانید که اگر این سوراخ ها را بر روی دیوارها دیدید، با سهل انگاری از کنار آن ها رد نشوید.

·       رنگ دیوار

موریانه ها در چوب و در دیوارها وجود دارند. رنگی که بر روی دیوار وجود دارد گاهی اوقات بدون هیچگونه دلیلی کنده می شود. البته باید بدانید که کنده شدن این رنگ قطعا چندین دلیل مختلف دارد. اولین دلیل کنده شدن رنگ ها مربوط به نم کشیدن دیوار و دومین دلیل اصلی نیز مربوط به نفوذ موریانه ها است. اگر حس کردید دیوار به طور کامل خشک است و هیچگونه رطوبتی در آن وجود ندارد و از سوی دیگر نیز رنگ دیوار کنده شده است، بهتر است به وجود موریانه ها شک کنید.

·       الگوهای پیچ و خم دار

مورد بعدی در خصوص الگوهای پیچ و خم داری است که می توانند بر روی مبلمان، صندلی ها، مصنوعات چوبی و… وجود داشته باشند. این الگوها به وسیله جویدن این مصنوعات توسط موریانه ها ایجاد شده اند. به همین خاطر نیز می باشد که نباید پس از دیدن این علائم به سادگی از کنار آن ها عبور کنید. فراموش نکنید که هر دلیل و نشانه کوچکی ا وجود موریانه ها در خانه را باید جدی بگیرید. این دلایل و نشانه ها نشان می دهند که موریانه در محیط خانه شما در حال جولان دادن است و دیر یا زود تمامی محصولات و مصنوعات چوبی شما را از بین خواهد برد.

·       خم شدن چوب

بسیاری از وسایل چوبی را مشاهده می کنید که به دلیل وجود موریانه ها دچار خم شدگی شده اند. این خم شدگی وسایل چوبی می توانند بسیار کم و خفیف بوده و در صورتی که با سهل انگاری از کنار آن بگذرید، بسیار شدیدتر و بیشتر شوند. برای آن که این مسئله را بررسی کنید، حتما توجه داشته باشید که خم شدگی وسایل چوبی می توانند دلایل مختلف و متعددی داشته باشند اما اگر این خم شدگی ها مربوط به وجود و حضور موریانه ها در خانه شما باشد، باید حتما نشانه های دیگری را نیز از این موجودات ببینید.

·       تورم در قسمت های مختلف

مورد بعدی در خصوص متورم شدن قسمت های مختلف خانه است. قسمت های مختلف خانه می توانند تورم زیادی را با وجود موریانه ها شاهد باشند. به همین دلیل نیز بهتر است نسبت به این نکات با بی توجهی رفتار نکنید. در نظر داشته باشید که تورم ها می توانند در قسمت های مختلفی از خانه بروز پیدا کنند، بنابراین حتما این نکته را به دقت بررسی کنید که در چه قسمت هایی از خانه این تورم را شاهد خواهید بود.

·       تجمع موریانه ها

یکی دیگر از نشانه های مهمی که می تواند به شما اثبات کند مورد هجوم این جانوران قرار گرفته اید، مربوط به تجمع موریانه ها می شود. تجمع پیدا کردن موریانه ها در گوشه و کنار خانه و در زیر قسمت های چوبی امری کاملا طبیعی و واضح است. اما این موضوع زمانی مهم تر می شود که این موجودات هنوز جایی را برای جویدن پیدا نکرده اند. تا زمانی که موریانه ها چوب مناسب و ضعیفی را برای جویدن پیدا نکنند، همچنان با بال هایشان در محیط پرسه می زنند. بنابراین اگر مشاهده کردید که موریانه ها در محیط های زندگی شما در یک گوشه بر روی دیوار و… تجمع کرده اند، باید بدانید که هنوز جای مناسبی را پیدا نکرده اند و به دنبال فضای مناسبی برای سکونت دائمی هستند.

چرا حشرات نور را دوست دارند

چرا حشرات نور را دوست دارند

جذب حشرات به نور

جذب حشرات به نور

در یک شب زیبای تابستانی بیرون نشسته اید، تا این که حشرات از چپ و راست و وسط شما را می زنند؛ این که چرا حشرات خاصی این آزار و اذیت ها را می رسانند، هنوز جالب است. رفتاری که اغلب به مرگ زودرس آن ها منجر می شود. نظریه های اندکی وجود دارد پیرامون این موضوع که ما آن ها را بررسی می کنیم.

احتمالاً تا به حال دیده اید که پس از تاریک شدن هوا، صدها حشره دور چراغ ها به گردش در می آیند و حتی بسیاری از آنها بر اثر گرمای چراغ سوخته و می میرند.

چرا حشرات با آنکه ممکن است کشته شوند باز هم به سوی نور هجوم می آورند؟

به نظر می رسد که آنها نور مصنوعی را با روشنایی ماه اشتباه می گیرند. حشرات برای پیدا کردن راهشان از مهتاب استفاده می کنند اما نور مصنوعی باعث گمراهی آنها شده و موجب می شود حس جهت یابی را از دست بدهند.

افرادی که اهل جمع آوری حشرات هستند از این عادت حشرات برای جمع آوری حشرات مورد نظرشان استفاده می کنند. دانشمندان نیز برای مشاهده شیوه ی تغذیه و جفت گیری حشرات، لامپ های قرمز را به کار می گیرند، زیرا حشرات قادر به دیدن نور قرمز نیستند.

پاسخ حرکتی یک موجود زنده به نور، فوتوتاکسی نام دارد. فوتوتاکسی مثبت موجودات زنده مثل پروانه ها حرکت به سمت نور است. فوتوتاکسی منفی موجودات زنده به عبارتی دور شدن از نور است. مثل سوسک ها که موقع روشن شدن چراغ به گوشه ای تاریک فرار می کنند.تئوری عامیانه ی پیشنهاد شده برای فوتوتاکسی مثبت در حشرات این است که منبع نور مصنوعی با سیستم هدایتی درونی آن ها تداخل می کند. قبل از معرفی نورهای صناعی گفته شود که حشرات شبانه مثل بیشتر پروانه ها، برای استفاده از منابع نور طبیعی، مثل ماه یا ستارگان، جهت پیدا کردن مسیر، تکامل یافته اند. این حشرات با قرار دادن خود در راستای زاویه ای مشخص با یک منبع نور مسیریابی می کنند.

از آن جا که ماه خیلی دور است، زاویه همان طور که حشره در مسیر آن حرکت می کند بی تغییر می ماند. اما این در مورد نور های کوچک تر مثل شعله ی شمع یا لامپ صدق نمی کند.این به آن خاطر است که زاویه ی منبع نور همراه با عبور حشره از منبع نور تغییر می کند، بنابراین حشره در تلاش برای قرارگیری در راستای مناسب در یک مسیر دایره ای پرواز می کند.
ایننظریه دو مشکل

دارد. این که چون منابع نور مصنوعی مثل مشعل های ساخت دست بشر حدودا هزاران سال وجود دارند، بنابراین انتظار داریم که تا کنون انتخاب طبیعی حشراتی را که خود را در چنین شرایط خودکشی قرار داده اند ، منقرض کرده باشد. علاوه بر آن خیلی از گونه های پروانه ها اصلا مهاجر نیستند، بنابراین این منطقی نیست که همه ی آن ها از نور ماه برای یافتن مسیر استفاده کنند.

ایده ی دیگر دیدن منبع نوری بدون مانع است به این معنی که راه باز است. بنابراین حشره مستقیما به سوی آن پرواز می کند تا از برخورد به مانع پرهیز کند. این می تواند توضیح دهد که چرا بعضی از حشرات مثل کامی کازه(م: خلبانان جان بر کف ژاپنی در جنگ جهانی) مستقیما به سمت لامپ پرواز می کنند.

بعضی افراد این قیاس را می کنند که چون خیلی از گل ها نور UV را بازتاب می کنند، حشرات احتمالا جذب نور مصنوعی می شوند که خود مقادیر اندکی ازUV را دارد و آن را با نور گل ها اشتباه می کنند.

آخرین ایده ی جذب برمی گردد به دهه ی 70 توسط یک حشره شناس که می گوید پروانه ها در واقع منبع نور را با پروانه ی ماده اشتباه می کنند. اگر چه این بسیار عجیب است، کشف شده که بازه ای فروسرخ که از نور شمع ساطع می شود در واقع فرکانس های مشترک اندکی با نور ساطع شده از طریق فرومون های پروانه های ماده دارند.

پژوهشگر های مشابهی قبلا این را کشف کرده بودند که فرومون ها در واقع لومینسانت های ضعیف هستند. بنابراین پروانه های مذکر احتمالا به داخل زبانه های شمع شیرجه می زنند به این خاطر که آن را با مونثی که در پی جفت گیری است اشتباه می گیرند. به هر حال، یک بار دیگر این ایده ، به طور واقع منطقی به نظر نمی رسد. همان طور که بحث شد حشرات ، به مراتب بیشتری جذب UV می شوند تا نور با طول موج ها ی بزرگتر مثل فروسرخ.

در مجموع به نظر می رسد دانشمندان راجع به این که چرا حشرات چنین رفتاری دارند، کاملا یک فکر نشده اند .به نظر می آید محتمل ترین توجیه این است که آن ها در تلاش اند تا از نور به عنوان یک وسیله ی هدایت کننده استفاده کنند اما اثبات آن کار بسیار سختی است.

حشراتی که به نور سریع جذب میشوند شامل حشرات بالدار می باشد و می توانند از 1 کیلومتری نور را تشخیص داده و به صوری نور با تمام قدرت پرواز کنند

چرا حشرات نور را دوست دارند

فروش لامپ حشره کش حرفه ای 09109107280

فروش لامپ حشره کش حرفه ای