مارمولک ها چقدر در خانه زندگی می کنند؟

همانطور که می دانیم گونه های مارمولک موجود در کشور ما سمی نیستند. در بسیاری از نقاط جهان، بیش از 5 هزار گونه مارمولک وجود دارد (حتی ممکن است گونه هایی وجود داشته باشند که ما آنها را نشناسیم).

از آنجایی که هر گونه ویژگی، ساختار و سبک زندگی خاص خود را دارد، طول عمر آنها نیز متفاوت است. ما می توانیم این را ارزیابی کنیم که طول عمر همان نژادهای گربه با توجه به ویژگی های آنها متفاوت است. به عنوان مثال، نژاد گربه با بیماری های ژنتیکی مادرزادی با تسلیم شدن در برابر آنها کمتر زنده می ماند، در حالی که نژاد گربه بدون هیچ مشکل ژنتیکی تا زمانی که از هیچ بیماری رنج نبرده باشد، کمتر زندگی می کند.

به طور کلی، مشخص کردن زمان مشخصی با گفتن اینکه مارمولک ها این مدت عمر می کنند، اشتباه است. طول عمر متوسط ​​آنها می تواند تا 20 سال باشد، اما گونه های مارمولک هایی وجود دارند که تا 30 سال عمر می کنند. به عنوان مثال، آفتاب پرست، نوعی مارمولک، تنها 1-6 سال عمر می کند. گونه‌های مارمولک‌هایی که می‌توانید در خانه نگهداری کنید، بسته به مناسب بودن محیط، تغذیه و راحتی آن به تمام معنا می‌توانند 8 تا 12 سال در خانه زندگی کنند.

نکته: طولانی ترین مارمولک زنده، مارمولک مهره دار است که به هیولای گیلا نیز معروف است. آنها در ایران یافت نمی شوند. آنها تا 30 سال به عنوان یک گونه مارمولک سمی در آمریکا و مکزیک زندگی می کنند.