بهترین و قوی‌ترین سم برای سوسک را از کجا تهیه کنیم؟

پیدا کردن یک نوع قوی و مؤثر سم برای سوسک یکی از دغدغه‌های مهم تمام افرادی است که چه در منازل مسکونی و چه در محیط‌های کار مسئولیت‌های مرتبط با سلامت، از جمله تهیه و توزیع غذا و نظافت محل را بر عهده دارند.

چه یک مادر خانه‌دار باشید، چه مسئولیت نظافت و آماده‌سازی چای و میان‌وعده در یک محیط اداری را برعهده داشته باشید و چه حتی برای مدت زمان کوتاهی در یک محل اقامت داشته باشید، مشاهده‌ی یک یا چند سوسک در حال رفت‌وآمد می‌تواند یکی از آزاردهنده‌ترین صحنه‌های ممکن برای شما باشد.

بسیاری از ما تجربه‌ی مشاهده‌ی تعداد انگشت‌شماری سوسک و سپس انفجار جمعیت آن‌ها در مدت زمانی کوتاه را داشته‌ایم. حالتی که در آن سوسک‌ها در همه جا مشاهده می‌شوند و هربار رؤیت شدن یکی از آن‌ها بار روانی سنگینی برای ما به همراه داشته است.

مشاهده‌ی تنها یک سوسک، در محیط‌هایی که در آن‌جا انسان‌ها به صورت بلندمدت حضور دارند، کافیست تا افراد را بسیج کند که در جستجوی بهترین نوع سم برای سوسک همه‌جا را زیر پا بگذارند و با استفاده‌ی هرچه سریع‌تر از آن در محل، مانع از مشاهده‎ی دوباره‌ی این حشرات موذی شوند.

بسیاری از افراد پس از مواجه شدن با سوسک‌ها، به سراغ استفاده از اولین نوع سم در دسترس می‌روند و امیدوار می‌شوند که این سم قرار است سوسک‌ها را تارومار کند اما مشاهده‌ی اولین سوسک پس از مدت زمانی اندک، امید آن‌ها را نقش بر آب می‌کند.

کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی نحوه‌ی زندگی، تولید مثل و راه‌های از بین بردن این حشرات موذی بهترین روش مقابله با سوسک‌هایی است که با ظاهر شدنشان در محیط زندگی، آرامش ما را برهم می‌زنند.

تولیدمثل انواع سوسک ریز آشپزخانه به چه صورت انجام می‌شود؟

تولید مثل انواع سوسک ریز آشپزخانه به چه صورت انجام می‌شود؟

سوسک آلمانی، سوسک ریز آشپزخانه یا سوسک کابینت نام گونه‌ی پرجمعیتی از خانواده‌ی سوسک‌ها است که برخلاف نامشان در اکثر قسمت‌های جهان از جمله ایران، به وفور یافت می‌شوند.

این نوع سوسک، از جمله فعال‌ترین انواع سوسک‌ها در امر تولیدمثل به شمار می‌آید و سالانه بین سه الی شش مرتبه تخم‌ریزی می‌کنند.

سوسک‌های ریز آشپزخانه، برای تولیدمثل تخم‌گذاری می‌کنند و از هر تخم سوسک، تعداد سی الی چهل سوسک متولد می‌شود. مدت زمان بلوغ سوسک‌ها از زمان خروج از تخم تا رسیدن به سن تکثیر و تولیدمثل، چیزی درحدود دو تا پنج ماه است.

این موضوع به این معناست که درصورتی که پس از مشاهده‌ی اولین سوسک، نسبت به تهیه‌ و استفاده از یک نوع مرغوب سم برای سوسک اقدام نشود، آن‌ها در مدت زمان کمی تکثیر خواهند شد و به سرعت تمام بخش‌های محیط پیرامون خود را آلوده خواهند کرد.

در این حالت ریشه‌کن کردن تمام سوسک‌های آلمانی و پاکسازی کامل محیط به فرایندی بسیار سخت، گران و زمان‌بر تبدیل خواهد شد.

سم سوسک کش ریپلزال

یک لیتری قیمت بدون بو 7.200.000 هزار ریال

یک لیتری بو دار 6.200.000 هزار ریال

هر یک لیتر برای یک واحد مسکونی کافی می باشد

تحویل فوری با اسنپ و تپسی در داخل تهران

تحویل 24 ساعته با تیپاس به سرتاسر ایران

تماس با کارشناسان فروش: 09109107360_09109107280

آیا سوسک ریز آشپزخانه برای سلامتی تهدید محسوب می‌شود؟

سوسک آلمانی یا سوسک آشپزخانه، با جا‌به‌جا کردن عوامل بیماری‌زای بیماری‌های مختلفی از جمله وبا، اسهال خونی، انواع مسمومیت‌های غذایی خفیف و شدید، آسم، جذام، طاعون و بیماری‎‌های کمترشناخته‌شده‌ای از قبیل سالمونلوز و ایکولی باعث بروز بیماری شده و برای سلامتی خطرناک هستند.

مطالعات اخیر پژوهشگران نشان داده است رابطه‌ی مستقیمی بین ابتلای کودکان به بیماری برونشیت و حضور سوسک ریز آلمانی در محل زندگی آن‌ها وجود داشته است.

همین امر سبب می‌شود میزان اهمیت استفاده از سم برای سوسک بسیار بالا برود و انتخاب سم مناسب به یک چالش حساس و مهم بدل شود.

سوسک‌ها چگونه وارد محل زندگی ما می‌شوند؟

این یکی از متداول‌ترین پرسش‌ها در میان افرادی است که در محل کار یا منزل خود، با سوسک‌های آلمانی مواجه شده‌اند.

آن‌ها بابت این‌که نمی‌توانند بفهمند سوسک‌ها از کجا آمده‌اند سردرگم می‌شوند و مثل سربازی در محل نبرد که نمی‌تواند تشخیص دهد قرار است از کدام سمت مورد حمله قرار بگیرد، در انتخاب روش سمپاشی درمی‌مانند.

واقعیت این است که برای این پرسش، یک پاسخ اطمینان‌بخش و همیشگی وجود ندارد. سوسک‌ها از هرجایی می‌توانند وارد خانه یا محل کار ما شوند.

منافذ موجود در ورودی‌های ساختمان، مسیرهای نصب هواکش و لوله‌های بخاری، چاه حمام و دستشویی، وسایل آلوده به تخم‌سوسک و درب و پنجره‌های باز که به نحوی به منزل همسایگان مرتبط باشد، از جمله متداول‌ترین راه‌های ورود سوسک به مکان‌های مختلف است.

همان‌طور که گفته شد سوسک‌ها پس از حضور در مکان جدید، به سرعت به محل‌های دارای آب، غذا و رطوبت کافی برای زنده ماندن می‌روند و در آن‌جا اقدام به تخم‌گذاری و تکثیر می‌کنند. سپس طی مدت زمانی در حدود دوماه بالغ شده و نسل جدید آن‌ها، آماده‌ی تولیدمثل می‌شود.

بنابراین طی مدت زمان اندکی پس از ورود اولین گروه سوسک‌ها به داخل منزل، شاهد طغیان آن‌ها خواهیم بود.

از این رو لازم است برای مبارزه با این حشرات موذی خطرناک، علاوه بر استفاده از سم برای سوسک کابینت از روش‌های پیشگیرانه‌ای که مانع ورود آن‌ها می‌شود نیز غافل نشویم.

در بخش بعدی، به ذکر نکاتی که کمک می‌کند از ورود سوسک‌های آلمانی، سوسک ریز آشپزخانه، سوسک کابینت یا سوسک فاضلاب به داخل منزل جلوگیری کنیم پرداخته‌ایم. با رعایت این نکات می‌توانید تا حد بسیار بالایی اطمینان حاصل کنید که سوسک‌ها به خانه‌ی شما نخواهند آمد.

سوسک‌ها چگونه وارد محل زندگی ما می‌شوند؟

چگونه از ورود سوسک آلمانی به خانه‌ یا محل‌ کارمان پیشگیری کنیم؟

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید پیش از انجام هرکار برای از بین بردن سوسک آلمانی انجام بدهیم، این است که از ابتدا با شناسایی رفتار و ویژگی‌های این گونه‌ی جانوری با اقداماتی پیشگیرانه مانع از ورود آن‌ها به منزل یا محل کارمان شویم.

در این صورت، هم از بروز خسارت‌های احتمالی حمله‌ی سوسک ریز آشپزخانه جلوگیری کرده‌ایم و هم درگیر پیدا کردن نوع مناسب و قوی سم برای سوسک و چالش‌های مربوط به سمپاشی منزل نشده‌ایم.

در ادامه به ذکر تعدادی از مهم‌ترین روش‌ها برای پیشگیری از ورود سوسک به محیط‌های مسکونی، اداری و صنعتی پرداخته‌ایم.

با رعایت این نکات، تا حدود 90 درصد از حمله‌ی سوسک‌ها به محل زندگی‌تان در امان خواهید بود.

نکته‌ی اول: محیط اطراف خود را به طور منظم نظافت کنید

سوسک‌ها عاشق محل‌هایی هستند که انسان‌ها در آن زندگی می‌کنند. محیطی دارای دما و رطوبت مناسب و اغلب عاری از سموم که آب و غذا نیز به مقدار کافی در آن یافت شود و شرایط را برای بقای این جانوران موذی مهیا کند.

سوسک‌ها با ورود به محل زندگی انسان‌ها، اغلب در مکان‌هایی مستقر می‌شوند که در آن تکه‌های ریز غذا وجود داشته باشد و به طور منظم نظافت نشود.

با نطافت منظم و اصولی و تلاش برای همواره تمیز نگه‌داشتن محل زندگی، می‌توان تا درصد بالایی از عدم امکان حضور سوسک در منزل مطمئن شد.

اگر برای صرف غذا و نگهداری مواد خوراکی در منزل دقت بیشتری داشته باشید و بلافاصله پس از صرف غذا، ته‌مانده‌های سفره را به طور اصولی دور بریزید، با حذف فاکتور غذا شانس زنده ماندن سوسک فاضلاب در منزلتان را به حداقل میزان ممکن رسانده‌اید.

یا اگر با گردگیری و نظافت محل‌های اختفا و تخم‌گذاری سوسک‌ها، به‌طور دائم نسبت به از بین بردن تخم‌های سوسک اقدام کنید به احتمال زیاد شاهد تولد و حمله‌ی تعداد زیادی از سوسک‌ها نخواهید بود.

علاوه بر این موارد، با بررسی دقیق وسایل و موادی که احتمال می‌دهید از محیط آلوده به تخم سوسک وارد شده‌اند، اجازه ندهید سوسک‌های مهاجر شما را غافلگیر کنند.

شستن به موقع ظرف‌ها و لباس‌ها، بیرون گذاشتن به موقع زباله‌، سرکشی دائم به قسمت‌های مختلف و نظافت آن‌ها و جارو کشیدن منظم بخش‌های مختلف خانه از اقداماتی هستند که از ورود و حمله‌ی سوسک آلمانی به منزل یا محل کار شما پیشگیری می‌کنند.

 انجام این اقدامات، فاکتور مهم غذای کافی برای بقای سوسک فاضلاب را از بین می‌برد و مانع از تولیدمثل و تکثیر ناگهانی آن‌ها می‌شود.

نکته ی دوم: نشتی لوله ها و شیرهای آب را بررسی کنید

سوسک آلمانی، سوسک ریز آشپزخانه، سوسک کابینت یا هر عنوانی که این سوسک‌های مزاحم نام‌آشنا را با آن می‌شناسید عاشق محیط‌های مرطوب هستند. برای همین است که اغلب، آن‌ها را در آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی و حوالی محل‌ ترک‌خوردگی لوله‌ها و شیرهای آب مشاهده می‌کنیم.

استفاده از سم برای سوسک نیز درست به همین دلیل است که بیشتر در این مکان‌ها انجام می‌شود.

رطوبت، پس از غذا مهم‌ترین عامل برای بقا و آماده‌سازی محیط مناسب تولیدمثل و رشد سوسک‌های آشپزخانه است.

برای همین است که سوسک‌ها بیشتر در آب‌وهوای مرطوب مشاهده می‌شوند و هنگامی که به سمت اقلیم‌های دارای شرایط آب‌وهوایی گرم‌وخشک می‌رویم، به ندرت با سوسک‌های آلمانی و دغدغه‌ی یافتن و استفاده کردن از سم برای سوسک مواجه می‌شویم.

یکی از متداول‌ترین عواملی که با تأمین رطوبت، شرایط بقا و تولیدمثل سوسک‌های ریز آشپزخانه را فراهم می‌کند نشتی یا ترکیدگی لوله‌ها و خراب شدن شیرهای آب و چکه کردن آن‌ها است.

اگر در فواصل زمانی منظم نسبت به بررسی و تعمیر این موارد اقدام کنید، با حذف یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای حضور سوسک در محیط زندگی‌تان، از غافلگیر شدن توسط آن‌ها پیشگیری کرده‌اید.

نکته‌ی سوم: دریچه‌ ها و شکاف‌ ها را مسدود کنید

اگر شما هم جزء افرادی هستید که همیشه پرسش «این سوسک‌های لعنتی از کجا پیدایشان می‌شود؟» برایتان مطرح است، شاید جالب باشد بدانید که مهم‌ترین و متداول‌ترین راه ورود سوسک آلمانی از طریق دریچه‌ها و شکاف‌های ساختمان است.

با نصب توری بر روی پنجره‌ها، قرار دادن درپوش برای خروجی فاضلاب و استفاده از درپوش کاسه توالت، ورودی‌های مهم سوسک‌ها را مسدودکنید.

استفاده از سم برای سوسک در این محل‌ها نیز یک عامل پیشگیرانه‌ی مؤثر برای جلوگیری از ورود سوسک به شمار می‌آید.

اما اگر با رعایت نکات پیشگیری از ورود سوسک به منزل یا محل کار، باز هم توسط این موجودات ریز و موذی غافلگیر شده‌اید یا اگر برای مدتی فرصت کافی برای رسیدگی به این قبیل موضوعات را نداشته‌اید و حتی اگر به‌تازگی وارد محیطی شده‌اید که مورد حمله‌ی سوسک‌ها قرار گرفته است شاید لازم باشد به سمپاشی و استفاده از سم برای سوسک فکر کنید.

آشنایی با انواع سم برای سوسک

در ادامه به معرفی سموم مناسب برای ریشه‌کن کردن سه نوع سوسک می‌پردازیم.

مناسب‌ ترین نوع سم برای سوسک ریز کدام است؟

سمپاشی سوسک ریز از با اهمیت‌ترین اقداماتی است که باید برای کنترل جمعیت و دفع این جانوران موذی انجام شود.

سوسک‌های ریز به سبب جثه‌ی کوچک‌شان، قادر هستند در گوشه‌وکنار و درزهای دور از چشم مستقر شوند و به تولیدمثل بپردازند. به همین دلیل یافتن تخم‌ها و از بین بردن محل مناسب برای زندگی آن‌ها امکان‌پذیر نیست و مقابله با آن‌ها فقط با استفاده از سم برای سوسک ریز آشپزخانه ممکن است.

سم شات گان سم سوسک کش شات گان

یکی از بهترین و قوی‌ترین سموم برای دفع سوسک ریز آشپزخانه، سم سوسک شات گان است. این سم به صورت اسپری استفاده می‌شود و پس از یک الی دو مرتبه استفاده در فاصله‌ی زمانی هشت روز به صورت فوری سوسک‌ها را نابود می‌کند.

ماندگاری سم شات گان حدود 8 ماه است و پس از استفاده، هیچ لکه یا ردی از خود به جا نمی‌گذارد.  این نوع سم در بسته‌بندی‌های یک و چهارلیتری عرضه می‌شود و بهتر است از پس از رقیق‌شدن با آب مورد استفاده قرار گیرد.

بهترین سم برای سوسک فاضلاب کدام است؟

یکی از ترسناک‌ترین صحنه‌ها برای هر یک از ما این است که موقع عبور از کنار یکی از ورودی‌های فاضلاب، با عبور و مرور تعداد زیادی سوسک فاضلاب مواجه شویم.

واقعیت این است که به علت پیچیدگی خصوصیت‌ها و رفتار جمعی سوسک فاضلاب، پیشگیری از حضور آن‌ها در محل زندگی‌مان کار ساده‌ای نیست. از این رو بهتر است در کنار توجه به اقدامات پیشگیرانه‌ای که پیش‌تر به آن پرداختیم، از سم سوسک‌کش مناسب نیز جهت نابود کردن سوسک فاضلاب استفاده کنیم.

سم رونج : عالی‌ ترین سم برای سوسک فاضلاب

بهترین گزینه برای دفع سوسک فاضلاب سم رونج (یا سم ریونج) است. سم رونج از ترکیبات روغنی بدون بو تولید شده است و به همین علت، ماندگاری بسیار بالا و اثربخشی شگفت‌انگیزی دارد.

استفاده از این نوع سم برای سوسک فاضلاب بسیار ساده است و تنها با اسپری کردن مقداری از آن در ورودی‌های فاضلاب می‌توان اثر شگفت‌انگیز آن را در از بین بردن سوسک فاضلاب مشاهده کرد.

جالب است بدانید که این نوع سم برای انسان و حیوانات خانگی ضرری ندارد و کاملاً بدون بو و رنگ است.

سم رونج در حجم‌های یک و چهارلیتری با غلظت بالا و قیمت مناسب در تمام فروشگاه‌های معتبر فروش سم قابل دسترسی است.

بهترین نوع سم برای سوسک های کابینت کدام است؟

بهترین نوع سم برای سوسک های کابینت کدام است؟

استفاده از بی‌ضررترین نوع سم برای از بین بردن سوسک‌هایی که گاه‌وبی‌گاه سروکله‌شان در کابینت پیدا می‌شود از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد است.

کابینت‌ها محل نگهداری ظروف و مواد غذایی هستند و حضور سوسک‌ها در آن به منزله‌ی به خطر افتادن سلامت است. از این رو لازم است نوعی از سم برای سوسک کابینت استفاده شود که اولاً برای دفع این جانور موذی اثربخش باشد و ثانیاً زیانی را متوجه سلامت انسان و حیوانات خانگی نکند.

آشنایی با پرطرفدارترین سم برای سوسک: سم ریپلزال

پرطرفدارترین سم سوسک‌کش در بین تمام مردم دنیا، سم ریپلزال نام دارد. این سم تمام ویژگی‌هایی که در بالا گفتیم را داراست و معمولاً از آن به‌عنوان آخرین راه‌حل در دفع سوسک کابینت یاد می‌شود.

سم سوسک‌کش ریپلزال بر روی تمام سوسک‌ها در تمام مراحل تولد تا بلوغ اثر می‌گذارد و با ایجاد اختلال در شرایط زندگی این جانوران، در مدت زمان کمی نسل آن‌ها را ریشه‌کن می‌کند.

این سم قوی، تنها مناسب مقابله با سوسک کابینت نیست و غیر از آن، روی ده‌ها نوع دیگر از سوسک نیز مؤثر است.

سخن پایانی

انتخاب یک روش مناسب برای پیشگیری از هجوم انواع سوسک به محل زندگی، اولویت بالاتری نسبت به انتخاب سم برای سوسک دارد.

اما بسیاری از اوقات، به دلایل مختلف کار از کار می‌گذرد و لازم است با انتخاب نوع مناسب سم سوسک‌کش و انجام عمل سمپاشی به صورت اصولی از شر این جانوران موذی خلاص شد.

در این صفحه، تلاش کردیم شما را با انواع روش‌های پیشگیری از هجوم سوسک‌ها و نیز مقابله با آن‌ها آشنا کنیم. خوشحالیم که تا پایان با ما همراه بودید.

سه آفت که از بین بردن آنها دشوار است عبارتند از:

سوسک ها

موریانه ها

ساس

سوسک ها از کجا می آیند و چگونه وارد می شوند

سوسک ها همچنین به راحتی از خانه های آلوده به مکان های جدید منتقل می شوند، بنابراین ممکن است با شما از خانه قبلی یا از سفر شما نقل مکان کرده باشند.

علاوه بر این، آنها می توانند از ملک همسایه بیایند، یا ممکن است به سادگی از زیستگاه فعلی خود در فضای باز وارد خانه شما شوند. سوسک ها می توانند در کیسه های مواد غذایی، جعبه های مقوایی، چمدان، مبلمان یا لوازم خانگی وارد خانه شما شوند. آنها همچنین می توانند از طریق لوله کشی، فاضلاب یا زهکشی وارد شوند. آنها می توانند از خانه همسایه شما به خانه شما نیز بروند

آیا لباس های کثیف باعث ایجاد سوسک می شود؟

سوسک‌ها به سمت انواع چیزهایی که ممکن است در اتاق لباس‌شویی خود پیدا کنید جذب می‌شوند: لباس‌های کثیف اغلب دارای بقایای غذا، نوشیدنی‌های شیرین، عطرهای خوشبو یا حتی پوست خشک شده روی آن‌ها هستند که می‌توانند سوسک‌ها را جذب کنند.

چند سوسک در یک تخم وجود دارد؟

پس از جفت گیری، یک سوسک ماده ظرف یک هفته شروع به تولید یک تخم مرغ منحصر به فرد به نام “ootheca” می کند. حدود 15 تا 20 جنین سوسک در یک تخم مرغ وجود دارد و یک سوسک ماده در طول زندگی خود حدود 10 تا 90 عدد تخم سوسک تولید می کند.

یک سوسک ماده آمریکایی در هر زمان حدود 16 تخم می گذارد و در طول عمر خود حدود 6 تا 14 تخمک تولید می کند که دوره کمون متوسط آن 44 روز است. این تا 224 فرزند است

آیا میتوان با له کردن یک سوسک تخم های ان را نیز له کرد ؟

بسته به گونه، یک تخمک می تواند بین 10 تا 50 تخم در داخل داشته باشد. بنابراین، اگر یک سوسک ماده را با کفش خود له کنید، به احتمال زیاد، او قبلاً تخم های خود را در جای دیگری ذخیره کرده است. اگر او هنوز آنها را در جایی انباشته نکرده باشد، تخم‌های درون او از له شدن کفش دوام نمی‌آورند. بنابراین، له کنید!

چرا که پا گذاشتن روی سوسک راه بدی برای از بین بردن آن است؟

زمانی که سوسک فضولات خود را در اطراف خانه شما رها می کند، این موجودات به بیرون پرتاب می شوند. از این رو، پا گذاشتن و له کردن سوسک با استفاده از پا ایده خوبی نیست، زیرا می تواند باعث پاشیدن آب روده حامل باکتری آن در اطراف زمین شما شود.

آیا می توانید یک تخم سوسک را له کنید؟ در مورد تخم سوسک در خانه خود چه باید کرد؟

در واقع چند راه برای از بین بردن تخم سوسک وجود دارد. البته می‌توانید کپسول تخم‌مرغ را له کنید تا آن را از بین ببرید، اما اگر هجوم بزرگی دارید یا خشمگین هستید، ممکن است این بهترین انتخاب نباشد.

چه چیزی تخم سوسک را می کشد؟

شما می توانید با دستکش تخم مرغ ها را  به صورت دستی، آنها را خرد کنید یا با جاروبرقی تمیز کنید. شما همچنین می توانید کپسول ها را بسوزانید یا آنها را با آفت کش ها اسپری کنید، اما هر دو روش غیرعملی هستند. ریختن اسید بوریک روی کپسول ها موثر است زیرا بیشتر تخم ها زنده نمی مانند.

آیا سوسک ها می توانند در سرما زنده بمانند؟

اکثر سوسک ها اگر برای مدت طولانی در یخچال یا فریزر به دام بیفتند می میرند. با این حال، مدت زمان دقیقی که طول می کشد تا سرما کشنده شود به عوامل مختلفی از جمله گونه سوسک و دمای یخچال یا فریزر بستگی دارد.

سوسک ها از چه می ترسند؟

این یک واقعیت است که سوسک ها از انسان و سایر پستانداران یا حیوانات بزرگتر از آنها می ترسند. آنها ما را شکارچی می بینند و این ترس غریزه آنها را برای پراکنده شدن تحریک می کند. با این حال، آنها رایحه های قوی و متمایز مانند مرکبات را دوست ندارند از آنجایی که سوسک ها بسیار بادوام هستند و می توانند تقریباً با هر شرایطی سازگار شوند، حذف آنها به تنهایی تقریباً غیرممکن است. بهترین راه برای خلاص شدن از شر سوسک ها تماس با تکنسین کنترل آفات است.

آیا سوسک ها می توانند پرواز کنند؟

سوسک های پرنده – آیا همه سوسک ها پرواز می کنند؟

همه گونه های سوسک در بزرگسالی بال دارند، اما همه آنها پروازهای خوبی نیستند یا اصلا پرواز نمی کنند. در واقع، بیشتر سوسک ها اصلا پرواز نمی کنند. و سوسک هایی که قادر به پرواز هستند معمولا فقط در صورتی این کار را انجام می دهند که شرایط گرما یا سرما آن را تشویق کند. سوسک ها مانند همه حشرات خونسرد یا گرماگیر هستند.

آیا یک سوسک به معنای هجوم است؟

اکثر مردم سوسک ها را با خانه های کثیف یکی می دانند، اما همیشه اینطور نیست. چیزی که سوسک ها را به یک خانه تمیز جذب می کند غذا، آب و گرما است. در حالی که وجود یک سوسک در خانه شما می تواند برای ترساندن شما کافی باشد، اما یک سوسک لزوماً به این معنی نیست که شما یک هجوم کامل دارید. همچنین ممکن است سوسک ها را زیر تخت بیابید. از آنجایی که این جانوران شب زنده‌داری هستند، اغلب شب‌ها برای جستجوی غذا از مکان‌های مخفی خود خارج می‌شوند. اگر حشرات در حال ساختن خانه در اتاق خواب شما یا حمام مجاور هستند، دیدن سوسکی که روی تخت می خزد غیرعادی نیست.

چه بوهایی سوسک ها را دفع می کنند؟

اسطوخودوس : سوسک ها از بوی اسطوخودوس متنفرند و این خبر خوبی برای شماست. …

مرکبات : ممکن است شما بوی مرکبات تازه را دوست داشته باشید، اما سوسک ها از این عطر متنفرند. …

اکالیپتوس : خرس‌های کوالا ممکن است بوی و طعم اکالیپتوس را دوست داشته باشند، اما سوسک‌ها آن را کاملاً ناخوشایند می‌دانند.

5 ماده دافع سوسک طبیعی

پودر کاین : سیر و پیاز. سعی کنید به قفسه ادویه خود بروید تا ترکیبی عالی برای دفع سوسک ها درست کنید! …

روغن درخت چای : روغن درخت چای یک روغن ضروری است که به دلیل توانایی آن در دفع انواع حشرات شناخته شده است. …

بوراکس و شکر. …

خاک دیاتومه (DE) …

جوش شیرین.

بزرگترین نقطه ضعف سوسک چیست؟

سوسک ها دارای حس بویایی شگفت انگیزی هستند. این همان چیزی است که آنها در جستجوی غذا و جفت استفاده می کنند اما در عین حال این نقطه ضعف آنها نیز هست. برای خلاص شدن از شر آنها می توان از حس بویایی سوسک استفاده کرد. بوهایی وجود دارد که آنها نمی توانند تحمل کنند، بنابراین ما می توانیم از آن برای بیرون راندن آنها از خانه هایمان استفاده کنیم. سوسک ها در هر کجا که بتوانند به دنبال منابع غذایی می گردند. علی‌رغم تلاش‌های شما برای تمیز نگه داشتن آشپزخانه‌تان، این آفات انعطاف‌پذیر تقریباً با هر چیزی برای خوردن اکتفا می‌کنند. در واقع، آن‌ها با مقوا، خمیر کاغذ دیواری، صحافی کتاب، گریس، چرم، صابون و حتی موهای انسان شناخته شده‌اند.

سوسک‌ها به سمت انواع چیزهایی که ممکن است در اتاق لباس‌شویی خود پیدا کنید جذب می‌شوند: لباس‌های کثیف اغلب دارای بقایای غذا، نوشیدنی‌های شیرین، عطرهای خوشبو یا حتی پوست خشک شده روی آن‌ها هستند که می‌توانند سوسک‌ها را جذب کنند. بوی بدن نیز می تواند سوسک ها را جذب کند، حتی زمانی که خودمان نمی توانیم آنها را بو کنیم.

آیا باید سوسک ها را بکشیم؟ چگونه از شر سوسک خلاص شویم؟

به گفته سازمان بهداشت جهانی، سوسک ها می توانند ناقل بیماری های مضر مانند اسهال خونی، سالمونلوز وبا، جذام و غیره باشند. بنابراین، اگر یکی از این خزنده های خزنده قهوه ای را در خانه خود مشاهده کردید، بهتر است فورا آن را بکشید.

آیا سوسک ها جذب نور می شوند؟

و این فقط نور مصنوعی نیست که سوسک ها دوست ندارند. آنها نور طبیعی را هم دوست ندارند. به همین دلیل، بعید است که آنها را در طول روز ببینید. اگر در طول روز متوجه یکی از این موارد شدید، ممکن است به این دلیل باشد که سوسک از خانه خود شلوغ شده یا به دلیل کمبود غذا مجبور به مخفی شدن شده است. به طور خلاصه، Kasaridaphobia ترس از سوسک ها است. زمانی که فردی دچار این فوبیا می شود، هر کاری می کند تا سوسک وارد خانه اش نشود. دلایلی که باعث می شود یک فرد به کاتساریدوفوبیا مبتلا شود، مواردی است که در موقعیتی گیر کرده است که احساس می کند ایمنی او توسط سوسک ها به خطر افتاده است.

آیا اگر سوسک مرا لمس کند مریض خواهم شد؟

اگر سوسک را لمس کنید، در خطر ابتلا به برخی بیماری‌های جدی، از جمله باکتری‌هایی که باعث اسهال خونی می‌شوند، می‌شوید. به گفته سازمان بهداشت جهانی، سوسک ها معمولا این بیماری ها را به انسان منتقل می کنند

چرا نباید سوسک را کوبید (له کرد) ؟

سوسک‌ها به‌عنوان « لاشخورهای غیربهداشتی در سکونتگاه های انسانی» طبقه‌بندی می‌شوند و له کردن آنها می‌تواند باعث گسترش باکتری‌هایی شود که ممکن است منجر به آسم، آلرژی و بیماری شود. سوسک ها به عنوان عامل بیماری هایی مانند سالمونلا، استافیلوکوک، استرپتوکوک، اسهال خونی، اسهال، وبا و تب حصبه شناخته شده اند.

 آیا سوسک ها می خوابند؟

سوسک ها به احتمال زیاد حدود چهار ساعت پس از تاریک شدن هوا فعال هستند و بلافاصله پس از آن وارد دوره بی حرکتی می شوند. این دوره بی حرکتی شبیه چیزی است که انسان ها آن را “خواب” می نامند.

اگر سوسک لباس شما را لمس کند چه اتفاقی می افتد؟ ایا سوسک ها پارچه میخورند؟

در حالی که سوسک‌ها از خوردن پارچه لذت نمی‌برند، اما از لکه‌های غذا و انواع  نوشیدنی باقی مانده روی لباس خوششان می‌آید. از آنجایی که سوسک ها این لکه ها را می خورند، اغلب می توانند سوراخ ها و لکه هایی از خود باقی بگذارند. از بین بردن لکه های قهوه ای سوسک بسیار دشوار است مگر اینکه از سفید کننده بدون کلر استفاده کنید.

   آیا سوسک ها می توانند شنا کنند؟

برخی از گونه های سوسک می توانند شنا کنند، اما نه به شکلی که شما انتظار دارید. در واقع، روش آنها برای “شنا” بهتر است به عنوان “شناور” توصیف شود. در حالی که سوسک‌ها برای ورود به سازه‌ها از کانال‌های کف و توالت شنا می‌کنند در واقع شناور میشوند تا جایی که برای خود محلی امن و غذا پیدا کنند

   آیا سوسک ها می توانند گاز بگیرند؟

 ممکن است تعجب کنید که بدانید سوسک ها در واقع می توانند انسان ها را گاز بگیرند. مواردی از جویدن ناخن ها، مژه ها و پوست پینه بسته دست یا پا توسط سوسک ها گزارش شده است. سوسک ها همچنین سلول های مرده پوست را می خورند. با این حال، موارد گزش سوسک بسیار نادر است

چرا سوسک ها از زهکشی  بیرون می آیند؟ از سوسک های موجود در فاضلاب چگونه از آنها خلاص شویم

با دسترسی به غذا و آب، سوسک ها رشد می کنند. آنها ممکن است به راحتی در زهکشی آشپزخانه، حمام یا اتاق لباسشویی شما مستقر شوند زیرا مرطوب و معمولاً گرم است. در مورد نحوه جلوگیری از ورود سوسک ها به زهکشی، منابع آب و غذا و نقاط ورود حشره را ببندید.

سوسک ها از چه می ترسند؟ برای سوسک ها چه چیزی ماخوشایند است؟

این یک واقعیت است که سوسک ها از انسان و سایر پستانداران یا حیوانات بزرگتر از آنها می ترسند. آنها ما را شکارچی می بینند و این ترس غریزه آنها را برای پراکنده شدن تحریک می کند. با این حال، آنها رایحه های قوی و متمایز مانند مرکبات، نعناع، اسطوخودوس و سرکه را دوست ندارند.

چگونه سوسک های آشپزخانه خود را ریشه کن کنیم؟ چگونه سوسک ها را از آشپزخانه خود دور نگه داریم ؟

غذای خود را در ظرف در بسته نگه دارید: اگرچه ما هرگز فراموش نمی کنیم که باقی مانده غذا را در یخچال نگهداری کنیم، اما اغلب آن را بدون پوشش می گذاریم. …

مواد غذایی را که کپک زده اند یا در حال کپک زدن هستند را دور بریزید و یا از مواد غذایی سالم دور نگه دارید تا فاسد نشوند: …

ظرف های کثیف را در سینک نگذارید زیرا باقی مانده مواد غذایی باعث جذب هر نوع سوسک و مگسی میشود: …

استفاده از اسپری سوسک کش مورتین و یا سمی مخصوص ساخته شدعه سوسک و تخم های سوسک: …

ترک ها را بپوشانید و کف را ضد عفونی کنید و نمیز نگه دارید چون حتی یک تکه کوچک نان هم باعث جمع شدن سوسک ها میشود

در صورت دیدن سوسک چه باید کرد ؟ برای کنترل سوسک به صورت حرفه ای چه باید کرد؟

از آنجایی که سوسک ها بسیار بادوام هستند و می توانند تقریباً با هر شرایطی سازگار شوند، حذف آنها به تنهایی تقریباً غیرممکن است. بهترین راه برای خلاص شدن از شر سوسک ها تماس با تکنسین کنترل آفات است.

آیا سیر سوسک ها را دفع می کند؟ طرز استفاده از سیر به عنوان یک دفع کننده سوسک و حشرات

مدت‌هاست که عطر سیر برای بسیاری از حشرات از جمله سوسک‌ها اثرات دفعی دارد. سیر بوی تندی دارد که سوسک ها آن را دوست ندارند. روش: یک حبه سیر را له کنید و به عنوان بازدارنده در اطراف مناطق آلوده قرار دهید.

بزرگترین نقطه ضعف سوسک چیست؟ سوسک ها از چه چیزی متنفرند؟

سوسک ها دارای حس بویایی شگفت انگیزی هستند. این همان چیزی است که آنها در جستجوی غذا و جفت استفاده می کنند اما در عین حال این نقطه ضعف آنها نیز هست. برای خلاص شدن از شر آنها می توان از حس بویایی سوسک استفاده کرد. بوهایی وجود دارد که آنها نمی توانند تحمل کنند، بنابراین ما می توانیم از آن برای بیرون راندن آنها از خانه هایمان استفاده کنیم

آیا سوسک ها می توانند در زهکشی تخم بگذارند؟

سوسک ها کاوشگر هستند و به زودی شروع به خزیدن در لوله های زهکشی خشک می کنند و در حین رفتن تخم های خود را می گذارند. هنگامی که لاروها از تخم بیرون می آیند، به خزش خود ادامه می دهند و از زهکش ها خارج می شوند و اغلب به انبارهای تاریک، اتاق های زباله، زیرزمین ها و غیره ختم می شوند.