ساس ها و سم های موثر بر روی آن ها

ساس ها می توانند انواع و اقسام مختلفی داشته باشند. در واقع این گونه از حشرات دارای زیر مجموعه های بیشتری بوده و به همین دلیل نیز بهترین کار آن است که بدانید چه نوع سمی را برای چه نوع ساسی استفاده می کنید. در ادامه سعی کرده ایم تا انواع ساس ها و همچنین سم های موثر بر روی آن ها را معرفی کنیم که بتوانید بهترین نتیجه ها را در این زمینه ها دریافت کنید.

روش های دفع ساس

برای دفع کردن ساس از روش های مختلفی می توانید استفاده کنید. اگر روش های مناسبی را انتخاب کنید، نتایج بهتری را نیز خواهید گرفت. به همین خاطر توصیه می شود تا حتما روش های از بین بردن ساس ها را بشناسید و سپس از آن ها استفاده کنید. علاوه بر روش هایی که در این مطلب در خصوص آن ها صحبت می شود، می توانیم روش های دیگری همچون سمپاشی را نیز داشته باشیم. استفاده از سم مخصوص ساس می تواند اهمیت زیادی داشته باشد؛ بنابراین به هیچ وجه این موضوع را از دست ندهید.

·حذف آب و غذا از محیط

ساس ها نیز همچون هر جاندار دیگری نیاز به آب و غذا برای زنده ماندن دارند. زمانی که آب و غذا را از محیط بیرون حذف کنید، در واقع منبع تغذیه را حذف کرده اید. اما یک نکته استثنا در این بین وجود دارد. ساس ها می توانند یک ماه بدون خوردن غذا زنده بمانند. این در حالی است که بدون آب بیشتر از یک هفته دوام نمی آورند. بنابراین تمامی نشتی های آب را از لوله ها بگیرید و به این ترتیب کاری کنید که ساس ها هیچگونه دسترسی به منبع آب نداشته باشند.

·حذف رطوبت محیط

ساس ها حتی می توانند از طریق پوستشان نیز رطوبت موجود در محیط را دریافت کنند. وجود رطوبت در محیط زندگی ساس ها می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. در صورتی که محیط مورد نظر خشک باشد، ساس ها و به خصوص ساس های حمام و خانگی، دوام زیادی نخواهند داشت. بنابراین اگر بتوانید مولفه رطوبت موجود در محیط را حذف کنید، می توانید به راحتی ساس ها را نیز از خانه خودتان دور نمایید.

·تمیز کاری و از بین بردن چربی ها

از بین بردن چربی ها و تمیز کردن محیط یکی از مهم ترین مواردی است که باید حتما در نظر بگیرید. ساس ها از جمله جانورانی هستند که علاقه خاصی به چربی و شیرینی های موجود بر روی سطوح دارند. اگر دائما منزل خود و علی الخصوص آشپزخانه را تمیز کنید، می توانید به راحتی منبع تغذیه مورد علاقه ساس ها را از بین ببرید و از این طریق نیز می توانید به از بین بردن آن ها در خانه خود بپردازید.

·بخار آب داغ

بخار آب داغ می تواند هم ساس ها و هم تخم ساس ها را از بین ببرد. به همین خاطر نیز استفاده از این روش می تواند به راحتی ساس ها را از بین ببرد. برای استفاده از بخار آب داغ لازم است حتما محیط را با بخار آب داغ بپوشانید. بخار آب داغ را حتما برای گوشه و کنارهای خانه و محیط هایی که احتمال وجود ساس ها بیشتر است، استفاده کنید. بخار آب داغ را می توانید با استفاده از بخارشوی و یا وسیله هایی که برای این کار وجود دارند، استفاده کنید.

·دفن بهداشتی زباله ها

زباله ها می توانند بزرگ ترین چیزی باشند که ساس ها و حشرات و جانوران موذی را به سمت خود جذب می کنند. به همین دلیل نیز توصیه می کنیم تا حتما اگر زباله هایی را در اطراف خانه های خود دارید، آن را به صورت بهداشتی دفن کنید. این کار سبب می شود تا به شکل راحت تر و بهتری بتوانید از شر مجگس ها راحت شوید. حتما دقت داشته باشید که کیسه های زباله را به خوبی ببندید تا بوی آشغال به بیرون درز نکند. مورد بعدی نیز آن است که حتما باید کاری کنید تا زبال ها به مدت طولانی در یک مکان باقی نمانند.

·سمپاشی کردن محیط

مورد بعدی که می تواند بسیار اهمیت داشته باشد آن است که حتما باید بدانید که آیا سمپاشی کردن می تواند گزینه مناسبی باشد یا خیر. معمولا ساس ها از جمله حشراتی هستند که نسبت به سم های مختلف به سرعت بدن مقاومی پیدا می کنند و در وهله بعدی اگر بخواهید از سم پاشی محیط استفاده کنید، حتما باید این کار را انجام دهید که سم های قوی تری را امتحان نمایید.

به همین دلیل توصیه می کنیم تا از روش هایی همچون سم پاشی و به طور کلی استفاده کردن از یک ماده شیمیایی برای از بین بردن ساس ها، بهترین کار آن است که حتما ابتدا محیط را گند زدایی کرده و سپس در مرحله بعدی از سمپاشی کردن به عنوان یک روش مکمل استفاده کنید. در این صورت است که سمپاشی کردن می تواند پاسخگو باشد و راهکار مناسبی در نظر گرفته شود.

·نور خورشید

محیط هایی که دارای نور کافی خورشید هستند می توانند گزینه های بسیار مناسبی برای از بین رفتن ساس ها به حساب بیایند. نور خورشید علاوه بر جلوگیری از نفوذ ساس ها و نابود کردن آن ها می تواند بر روی سلامتی انسان ها نیز تاثیرات بسیار زیادی را داشته باشد.

·روغن پرتقال

روش بعدی که شاید کمتر در مورد آن شنیده باشید استفاده کردن از روغن پرتقال است. روغن پرتقال را باید با نهایت دقت استفاده کنید. دلیل این میزان احتیاط نیز آن است که این عصاره و روغن می تواند برای انسان ها بسیار مضر باشد. نحوه عملکرد این روغن بر روی ساس ها مربوط به از بین بردن شای سلولی آن ها و مرگ ساس ها است.

برای دیدن نتایج مناسب و اصولی از این موضوع باید این نکته را در نظر داشته باشید که روغن پرتقال را باید در قسمت های از بین رفته چوب ریخته و به سادگی منتظر نتیجه آن شوید. برای دیدن نتیجه کامل نیاز است تا یک الی دو هفته را منتظر بمانید.

·نماتدها

استفاده کردن از یک گونه حیوانی دیگر برای نابودی گونه ای دیگر یکی از ساده ترین، بی خطرترین و راحت ترین روش هایی است که سالیان سال است که اجرا می شود. این روش می تواند در برخی از مواقع به کار گرفته شود. نماتدها در واقع گروهی از کرم ها هستند که معمولا میزبانانی همچون ساس ها دارند. می توانید از این کرم ها برای نابود کردن ساس ها استفاده کنید.

مدت زمان تاثیرگذاری نماتدها برای از بین بردن ساس ها می تواند 48 ساعت باشد. از سوی دیگر نیز باید بدانید که نماتدها هیچ گونه خطری را برای سلامتی انسان ها و حیوانات خانگی ندارند.

·تغییرات دما

ساس ها در شرایط مرطوب و گرم زندگی می کنند. به همین دلیل نیز اگر بخواهید ساس ها را با استفاده از تغییر دادن دما بکشید، می توانید دما را بسیار پایین و یا بسیار بالا ببرید. هر کدام از این روش ها می توانند سبب از بین رفتن ساس ها شوند.

·پیدا کردن لانه ساس ها

مورد بعدی در خصوص پیدا کردن لانه ساس ها است. لانه ساس ها را در ابتدا باید پیدا کنید تا مطمئن شوید که ساس ها را به خوبی ریشه کن خواهید کرد. پیدا کردن لانه ساس ها کار ساده ای نیست زیرا این مدل از حشرات، لانه های خود را سعی می کنند تا در غیر قابل دسترس ترین مکان ها بسازند. لانه ساس ها را اگر بتوانید پیدا کنید، به خوبی می توانید محیط را فریز کرده و یا سمپاشی نمایید. با سمپاشی کردن نیز هم تخم ساس و هم خود ساس ها را از بین می برید و آن ها را به طور کامل ریشه کن خواهید ساخت.

·استفاده از جاروبرقی

استفاده کردن از جاروبرقی نیز یکی دیگر از راه هایی است که برای از بین بردن ساس ها می توانید استفاده کنید. جاروبرقی ها را باید حتما برای گوشه و کنارهای خانه و همچنین بخش های مختلفی که در خانه ها وجود دارد استفاده کنید. جاروبرقی می تواند تخم ساس ها و همچنین لاروهای این موجود را به راحتی از بین ببرد و مشکلات مربوط به آن را حل و فصل کند.

·روغن نئیم

این نوع از روغن نیز همچون روغن پرتقال می تواند بسیار اثرگذار باشد. روغن نئیم نیز همچون روغن پرتقال می تواند اثرگذاری زیادی داشته باشد. متاسفانه این روغن را نباید به هیچ وجه با پوست تماس دهید. از سوی دیگر نیز نباید آن را استنشاق کنید. روغن نئیم را در لانه ساس ها و یا بر روی چوبی که در حال نابودی است بریزید تا نتایج آن را کاملا مشاهده کنید.

·فریز کردن

مورد بعدی که می تواند یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن و همچنین دفع ساس ها به حساب بیاید، فریز کردن محیط و انواع ساس ها است. با فریز کردن و کاهش دادن شدید دما می توانید ساس ها را به راحتی از بین ببرید. البته باید بدانید که این روش برای تمامی انواع خانه ها و محیط هایی که دچار ساس زدگی شده اند، نمی تواند مناسب باشد. به این دلیل که اگر در محیط مورد نظر در حال زندگی باشید، نمی توانید با دمای 4 الی 5 درجه زندگی کنید. به همین خاطر نیز حتما این موضوع را در نظر بگیرید و با استفاده کردن از فریزر نمودن محیط، ساس ها را از بین ببرید.

·شستشو

ساس ها در رختخواب ها، اتاق خواب، لباس ها و بخش های این چنینی بسیار زیاد دیده می شوند. همین موضوع سبب می شود تا در این بخش ها، احتمال ساس گزیدگی برای افراد بیشتر شود. یکی از روش هایی که برای دفع ساس ها می توانید استفاده کنید، مربوط به شستشو دادن رختخواب ها و لباس ها می شود. رختخواب ها و لباس ها را با آب جوش و مواد ضد عفونی کننده بشویید تا از ساس ها و تخم های ساس که در رختخواب های شما وجود دارد، بتوانید به خوبی رها شوید.

نحوه انتخاب سم ساس

برای آن که بتوانید سم ساس قوی و مناسبی را پیدا کنید، باید حتما به چند نکته بسیار مهم نیز توجه داشته باشید. این نکات به شما کمک می کنند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن، سم ساس مورد نیازتان را خریداری کرده و از آن استفاده کنید. بنابراین پیش از آن که به سراغ خرید بروید و یا بخواهید برای انتخاب کردن سم ساس مورد نظر خودتان، دچار سردرگمی شوید، بهتر است حتما از این نکات استفاده کنید و خرید معتبری را انجام دهید.

·نوع ساس

اولین و مهم ترین نکته ای که باید بدانید، توجه کردن به نوع ساس است. توجه کردن به نوع ساس می تواند از جهت های مختلفی دارای اهمیت باشد. هر کدام از آن ها دارای پروسه زندگی تقریبا متفاوتی بوده و به همین دلیل نیز بهترین کار آن است که بدانید کدام نوع ساس خانه شما را مورد تهاجم قرار داده است. زمانی که این نکته را بدانید، متوجه می شوید که چه نوع سمی را باید خریداری کنید و تا چه حد می توانید انتظار داشته باشید که سم مورد نظر، عمل کند.

·نحوه استفاده از سم ساس

مورد بعدی در خصوص نحوه استفاده از سم می باشد. نحوه استفاده از سم برای سم های مختلف متفاوت است. بنابراین در زمانی که برای خرید سم به یک فروشگاه مراجعه می کنید، دقت داشته باشید که سم مورد نظر چیست و چگونه می توانید از آن استفاده کنید تا بیشترین مقدار تاثیر را از خودش برجای بگذارد. زمانی که بتوانید به این شکل عمل کنید، مطمئن باشید که حتی متوسط ترین سم ها نیز بهترین تاثیرات را از خودشان برجای می گذارند.

·زمان استفاده کردن از سم ساس

نکته بعدی که در زمان خرید سم ساس باید در نظر بگیرید، آن است که سمپاشی ساس را باید حتما در زمان های به خصوصی انجام دهید. اگر زمان نامناسبی را برای این کار در نظر بگیرید، مطمئن باشید که میزان تاثیری که از سم می بینید نیز بسیار کمتر خواهد بود. به همین دلیل نیز توصیه می کنیم تا حتما از سم ساس کش مخصوص در زمان های مخصوص استفاده کنید. برای اطلاع پیدا کردن از زمان های مربوط به استفاده از سم ساس کش، بهتر است حتما در نظر داشته باشید که این زمان ها را معمولا یا بر روی خود جعبه سم درج می کنند و یا فروشنده، به شما گوشزد خواهد کرد.

·توجه به اثر بر روی انسان و حیوان

تصور کنید که خانه شما مورد تهاجم ساس ها قرار گرفته است. از سوی دیگر کودک خردسال و همچنین حیوان خانگی نیز دارید. اگر بخواهید از سم های ساس فوق العاده قوی برای نابودی ساس ها استفاده کنید، به احتمال زیاد موفق خواهید شد که ساس ها را در عرض مدت زمان بسیار کوتاهی از بین ببرید. اما آیا تاثیراتی که بر روی افراد خانواده و به خصوص کودکان و همچنین حیوانات برجای می ماند را نیز می توانید بپذیرید؟

به همین خاطر در زمانی که برای خرید سم ساس به فروشگاه های مخصوص فروش این ماده مراجعه می کنید، حتما دقت داشته باشید که این موارد را به فروشنده توضیح دهید و از او بخواهید تا بهترین سمی را به شما بدهد که برای کودکان نیز اهمیت لازم و کافی را داشته باشد.

·شناخت علائم مسمومیت

بهتر است حتما با توجه به بروشور داخل بسته بندی سم ساس کش، علائمی که مربوط به مسمومیت با این سم می باشد را بشناسید. شناخت این علائم به شما کمک می کند تا بتوانید هرچه بهتر و ساده تر، متوجه شوید که کسی با این نوع مواد مسموم شده است یا خیر.

زمانی که کودک شما و یا فرد دیگری به صورت ناخودآگاه با سم های ساس کش برخورد داشته باشد و با این سم ها مسموم شود، می توانید به سرعت و با شناخت علائم مربوط به آن ها، سریعا فرد را به دکتر رسانده و از آسیب رسیدن جدی به او جلوگیری کنید. بنابراین پیش از استفاده کردن از سم ها حتما از این موضوع آگاه شوید و سعی کنید تا سم های ساس ها را به درستی استفاده نمایید.

·اطلاع از نکات مهم

مورد بعدی نیز مربوط به نکات مهمی است که باید در زمان استفاده کردن از سم های ساس کش در نظر داشته باشید. سم های ساس کش را باید حتما با توجه به یک سری از نکات استفاده کنید. به طور مثال نکاتی که در این قسمت هستند، از جمله مهم ترین موارد محسوب می شوند:

استفاده از سم های اسپری گونه را باید در زمان تخلیه بودن خانه به مدت یک روز انجام دهید.

  • در زمان سمپاشی ساس حتما از ماسک استفاده کنید.
  • کودکان و سالمندان را برای چند روز از محیط سمپاشی دور نگه دارید.
  • در زمان سمپاشی از سیگار استفاده نکنید، زیرا سم ها دارای مواد اشتعال زا می باشند.
  • پس از سمپاشی حتما دوش بگیرید تا بقایای سم ساس را از روی بدنتان پاک سازی کنید.

انواع سم ساس

سم ساس می تواند انواع و اقسام مختلفی داشته باشد. انواع سم های ساس را بهتر است بشناسید تا در زمان لازم بتوانید سم های مناسبی را خریداری کرده و از آن ها برای ریشه کن کردن ساس ها استفاده کنید. انواع سم های ساس را باید با توجه به قیمت، کیفیت و… مورد بررسی قرار دهید و بهترین مدل سم را انتخاب کنید.

سم بد باگ اوت یکی از بهترین انواع سم هایی است که مخصوص ساس می باشد. به همین دلیل نیز باید حتما این نکته را در نظر داشته باشید که اگر خانه شما مورد تهاجم ساس ها قرار گرفته است، حتما از این سم به شکل مناسبی استفاده کنید که بیشترین اثر بخشی را از آن ببینید.

علاوه بر این سم می توانید از سم های دیگری نیز استفاده کنید، اما آن چیزی که مهم است در این خصوص می باشد که سم ساس مورد نظر شما باید تاثیرگذاری خوبی داشته باشد.

کلام پایانی

سم های ساس ها را باید حتما به شکلی پیدا کرده و خریداری کنید که بتوانید به راحتی آن ها را در محیط زندگی خود ریشه کن سازید. فراموش نکنید که انواع سم ساس را می توانید در فروشگاه هایی که فروش سم و… را بر عهده دارند، پیدا کنید و خریداری نمایید. به همین خاطر نیز بهتر است حتما خرید خود را از فروشگاه های معتبر انجام دهید.